1-7 Ağustos Haftası

Merkür, 3 Ağustos’ta geri hareketine başlıyor!

Hafta boyunca Güneş-Venüs kavuşum halinde…

1 Ağustos Pazartesi günü, yeni bir haftaya başlarken Ay sabahın ilk saatlerinde Aslan burcunda ilerliyor. Saat 09:21’den itibaren Aslan Burcunda açısız hareket edecek. Saat 11:43 itibariyle Başak burcuna giriyor. Bu saat aralığında önemli işlere girişmek uygun olmayacaktır. Ancak 11:43 sonrasında Başak burcunda hareket edecek olan Ay, özellikle iş ve çalışma ile ilgili konuları halletmemize fırsat verecektir. Merkür gezegeni de Başak burcunda ve durağan pozisyonda; detaylı uğraşı ve sabır gerektiren konulara odaklanmak için istekli olabiliriz. Fakat Ay ve Merkür, Neptün ile karşıt duruyor. Karmaşaya sürüklenmemek için her şeyi çifte kontrolden geçirmek zorundayız. Kısacası öğleden sonra Merkür-Ay kavuşumu bizi dikkatli çalışmaya yönlendirecek. Akşam saatlerine oluşan Ay-Plüton açısı bizi kariyerde güçlü olmaya kilitleyebilir. Bu arada Boğa’da bulunan Jüpiter de Ay ve Plüton ile akışkan enerjiler yaratıyor. Güçlü hedeflerimizi somutlaştırmak için gerekli işlemleri başlatmamız için fırsatımız olacak. Venüs-Uranüs açısı da maddi konularda ve ilişkilerde daha önce denenmemiş olanı deneme cesareti aşılayabilir. Ayrıca sanatsal yaratıcılık gerektiren alanlarda farklılık yaratabileceğiz. Bu arada ilişkilerde özgürlükçü tutumlar sergileyebiliriz.

2 Ağustos Salı günü; Ay saat 02:39’dan itibaren açısız hareket etmeye başlıyor. Bir önceki günden kalan işleri sürdürmek uygun olacaktır. Detay gerektiren konuları neticeye ulaştırmak için çabalamalıyız. Zira 3 Ağustos’tan itibaren Merkür geri hareketine başlayacak. Bu yüzden artık önemli yeni başlangıçları 26 Ağustos’tan sonraya bırakmamız gerekecek. Bugün ve yarın, mücadele ve savaş gezegeni Mars İkizler burcunun son derecesinde. Zihinsel ve iletişime dayalı konularda genel tema değişmeye hazırlanıyor. Yakın çevremizle olan fikir alışverişlerinde zorlanmalar yaşayabiliriz. Mars’ın İkizlerin son derecesinde bulunduğu bugün anlaşmalar ve fikir alışverişleri vurgulu biçimde, önemli dersler edinmemize zemin hazırlıyor.

3 Ağustos Çarşamba günü; öğlen saatlerine dek Ay boşlukta ilerlemeye devam ediyor. Merkür ile oluşturduğu gergin açı bizi tartışmalara sürükleyebilir. Sabah 06:50 itibariyle Merkür ters hareket etmeye başlıyor. DİKKAT! 26 Ağustos tarihine kadar Merkür bizim dünyadan bakışımıza göre geri harekette olacak. Bu durum geçmişte yarım bıraktığımız işleri yeniden ele almamızı öneriyor. İhmal dilen veya bir şekilde askıda bıraktığımız konular tekrar gündeme gelecektir. Fakat yeni başlangıçlar için uygun zamanlarda olmadığımızın altını çizelim. 26 Ağustos tarihinde, Aslan burcunun 18 derecesine kadar gerilemiş olacak olan Merkür, bu dönemde ego merkezli düşünce yapısında olacağımızın işaretçisi. Ayrıca kısa yolculuklar, yakın çevreyle ilişkiler, ticari faaliyetler, kullandığımız teknik aletler dikkat edilmesi gereken detaylardır.
13:05 itibariyle Ay Terazi burcunda. Bu saatten itibaren daha objektif olabiliriz. Her şeyi çift taraflı tartma ve herhangi bir konuyu siyah veya beyaz olarak görme eğiliminde olacağız. Kararsızlıklarımız da olabilir. Fakat karşımızdaki kişilerin durumunu da göz ardı etmeden duramayacağız.
Bu arada öğlen 12:00 sularında Mars gezegeni fonksiyonlarını iyi gösteremediği Yengeç burcuna ilerliyor. 20 Eylül tarihine kadar burada kalacak. Bu dönemde duygusal ve ailevi konularda zorlanmalara maruz kalabiliriz. Yerleşime ait konular gündeme gelebilir. Ancak Mars’ın kişisel haritamızda hangi yaşam alanında bulunduğu, transit halde iken nerede hareket ettiği ve hangi yaşam alanını yönettiği önemli olacak elbette. Genel olarak duygu dünyamızı zorlayıcı etkiler yaratabileceğini söyleyebiliriz. Bu dönemde ayrıca yeni başlangıçlara adım atmakta zorlanacağız. Harekete geçme kabiliyetimizin zayıfladığını unutmayalım. Hassasiyetlerimizden sıyrılmaya çalışmak en iyisi. Mars’ın düşük durumdayken Plüton ile karşılıklı bulunması da güç savaşlarında bulunmanın iyice zararlı sonuçlar doğurabileceğini düşündürüyor.

4 Ağustos Perşembe günü; Ay Terazi burcunda Satürn ile kavuşuma doğru gidiyor. Politik davranma ihtiyacında olacağız. Fakat dengeli olmaya çalışırken duygularımızı bastırmak zorunda hissedebiliriz. Özellikle Güneş’in Aslan’da yer aldığı ve Jüpiterle kare açı(çatışma açısı) içinde bulunduğu şu günlerde hem egoyu öne çıkartma arzusu hem de egoyu kullanmama gereği bir gerginlik sebebi olabilir. Mars’ın öncü burçlardaki Uranüs, Plüton ve Satürn ile zorlayıcı açılar içinde olduğunu da düşünürsek dengeleri korumak için ekstra efor sarf etmek zorunda kalacağız. Merkür’ün de Neptün ile karşıt duruşu sözlerimizde yanlış anlaşılma riski yaratıyor, unutmayalım!

5 Ağustos Cuma günü; Ay Terazi’de 14:57’de sadece 1 dakika boşlukta kaldıktan sonra, 14:58’de Akrep’e geçiyor. Fakat Ay Akrep burcunda yoğun bir duygusal derinlik yaratacaktır. Güçlü değişim arzuları içinde olabiliriz fakat bir yandan da duyguları gizleme eğiliminde olacağız. Bu durumdan fazlasıyla rahatsız olabiliriz. Ay-Kiron açısı da duygusal yaralarımızı deşmeye zemin hazırlıyor. Bugün, Güneş ile Satürn tam bir işbirliği içinde bulunuyor. Kendimizi ve egomuzu kullanma arzusuyla yoğrulurken sorumluluklar almaya son derece hazır durumdayız. Egomuzu tatmin etmek uğruna görevlerimizi yerine getirmekte zorlanmayacağız. Hatta uzun vadede fayda elde etmek uğruna sosyal bağlarımızı kullanabiliriz. Jüpiter-Venüs gergin açısı da bugün keskinleşiyor. Hemen her türden ilişkide abartılı bir sahiplenme tavrı zorlanma sebebi olabilir. Maddi konularda aşırı uçlara varan heveslerimiz ortaya çıkabilir. Lükse ve gösterişe düşkünlük sonradan zor durumda bırakabilir. Bir sanatçı için ise, Ay da Akrepte iken tutkuyla ortaya çıkan değerli yapıtlar ortaya koyma zamanı olabilir.

6 Ağustos Cumartesi günü; Ay Akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde Jüpiter ile karşı karşıya kalacak. Ayrıca Aslan’da yer alan Venüs ile gergin bir kare oluşturacak. Duygu yoğunlukları devam ediyor. Aşırı talepkar olabiliriz. Her şeyi kendi lehine çevirme eğiliminde bulunabiliriz. Fakat bu durum sonradan hayal kırıklığı yaratabilir. Merkür’ün geri harekette olduğu bu günlerde eskiden neticeye bağlanamamış konular sık sık karşımıza çıkabilecektir. Ay-Güneş arasında oluşan 90 derecelik gergin açı, 30 Temmuz Cumartesi günü oluşan yeniayla birlikte filizlenen konuları test edebileceğimizi anlatıyor.

7 Ağustos Pazar günü; Ay Neptün ile kare açıya doğru gidiyor. Gerçekleri görememe sorunuyla karşı karşıya kalabiliriz. Kendimizi, zorlayıcı duygularımız uğruna feda etme ihtimali olabilir. Saat 18:15 ile 18:22 arasında kısa süre Ay boşlukta olacak. 18:22’den itibaren Ay, Yay burcuna ilerliyor. Nihayet daha iyimser ve neşeli bir ruh haline geçebileceğiz. Ancak, Ay’ın, Merkür ile oluşturacağı gerginlik, zihinsel konuları hareketli hale getiriyor. Düşüncelerimiz geçmişe dönük irdelemelerden yorgun düşebilir. Rutin hayatımızı belirleyen detaylar bizim için yorucu hale gelebilir, sinir sistemimizi korumaya özen göstermeliyiz.

Yeni haftada sağlıklı ve keyifli zamanlar geçirmek umuduyla…

Bu mesajı, ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır.