25-31 Temmuz Haftası
30 Temmuz Cumartesi, Aslan Burcunda Ay Yenileniyor…

25 Temmuz Pazartesi günü yeni haftaya başlarken sabah saatlerinde Boğa Burcunda ilerleyen Ay, huzurlu bir atmosfer vadediyor. Yengeç burcundaki Venüs ile kurduğu ilişki sosyal hayatın içinde anlayış ve güven duygularını tamin etmemize yardırdım edecektir. Maddi değerleri koruma güdüsüyle hareket edebiliriz. Diğer yandan Ay-Merkür ilşkisi bizi, yaratıcı fikirler üretmaye davet ediyor. Ay 16:13’ten itibaren boşluğa düşüyor. Saat 19:35’e dek açısız hareket edecek. Bu aralıkta önemli işlerimizi askıda bekletmekte fayda var. Saat 19:35 itibariyle Ay İkizler burcuna giriyor. İletişimin hızlanacağını bekleyebiliriz. Ancak Ay-Neptün çatışması, yanlış anlaşmalara zemin hazırlıyor. Zihnimizi netleştirmekte zorlanabiliriz. Hayaldünyamız bizi yanılgılara götürebilir.

26 Temmuz Salı günü, Ay İkizler burcunda ilerliyor, Güneşle kurduğu açı, biraz gayretle kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimizi anlatıyor. Egomuzu ortaya koyacak, yaratıcı fikirlerimizi sergilemekten keyif alacağız. Hava burçlarında bulunan Ay ve Satürn birbirine akıcı enerjiler gönderiyor. Sosyal ilşkilerde uyumlu ve dengeli davranmamıza zemin hazırlıyorlar. Politik olma eğilimindeyiz. Sosyal sorumluluklarımızın da bilincinde olacağız.

27 Temmuz Çarşamba; tüm gün boyunca Ay İkizler burcunda olacak. Yakın çevreyle iletişim halinde olacağız. Ancak özellikle öğleden sonra Ay-Mars kavuşumu tartışmalara sürükleyebilir. Güney Ay Düğümü de Ay-Mars kavuşuna eşlik edecek, zor durumda kalmamak için sözlere dikkat etmekte fayda var. Bugün ayrıca Merkür, Aslan’ın son derecesinde, benmerkezci düşünme eğilimi sona eriyor. Bu yüzden bugün özellikle benliğimizi vurgulayacak ifadelere ağırlık verebiliriz. Çünkü daha sonra Merkür Başak’ta iken görev odaklı ve hizmet vermek amaçlı düşünceler ortaya çıkacaktır. Bundan böyle büyük düşünmektense daha detay düşüncelere odaklanacağız. Büyük resmi görmekte zorlanabiliriz. Ayrıca Venüs, Yengeç’in son derecesinde ilşkilerde hassasiyetlere ve şevkatli tutumlara vurgu yapabiliriz.

28 Temmuz Perşembe, saat 03:36 ‘da Ay İkizler’de açısız kalıyor. 04:13 itiabriyle Yengeç burcuna ilerliyor. Ay-Neptün ilşkisi duygularımızı yoğunlaştırabilir. Ay-Plüton karştlığı derin duygusal deneyimler getirebilir. Ayrıca Ay-Uranüs gerginliği özgürleşme arzularını yükseltecektir. Ay’ın ışığının iyice kapandığını dikkate alırsak , genel olarak enerjinin düşük olduğunu söylemek gerek.Yeni başlangıçları Yeniaya ertelemek uygun olacaktır. Merkür, Başak burcuna ilerliyor. Merkür kendi burcunda, zihinsel faaliyetleri hızlandıracaktır. İnce detay gerektiren uğraşılarda verimli çalışmalar yapılabilir.Ancak fazlaca detaylara odaklanma riski de var. Bu arada Merkür-Neptün zıtlaşması hayallerle gerçekler arasında zorlayıcı olabilir. Fakat hayal ettiklerimizi somutlaştırabiliriz. Fakat bir gergink ihtimali de var. Hayalgücümüz bizi yanıltabilir. Ayrıntıları unutturabilir.Mümkün olduğunda daikkatli olmak gerek.
Bugün ayrıca Venüs, Aslan burcuna ilerliyor. Bu yerleşim zevklerde gösterişe kaçabileceğimizi anlatıyor. İlşkilerde kendimizi ifade etmek ve sevgimizi abartlılı biçimde göstermeyi arzu edebiliriz.
Venüs Aslan burcunda aşkı ve sevgiyi vurgulu biçimde yaşayacağımızı düşündürüyor.
Ateş burçlarındaki Uranüs ile Güneş arasındaki akıcı enerjiler egoyu sıradışı bir biçimde ortaya çıkartma isteği uyandıracaktır.

29 Temmuz Cuma günü; Ay 02:04’te Satürn ile gergin bir açı kurduktan sonra tüm gün boyu Yengeç’te boşlukta kalıyor. Ailevi konularda tamamlanacak işlere odaklanabiliriz. Ancak halen zihinsel dağılmalar olası gözüküyor.

30 Temmuz Cumartesi günü; 02:00 sularından başlayarak, saat 09:17’ye dek Ay Yengeçte boşlukta kalıyor. Bu saatten sonra Aslan’a ilerliyor. Venüs ile Ay kavuşumu yaratıcı yönlerimizi çok rahatlıkla ortaya koyabileceğimizi anlatıyor. Bu bir sanatsal yaratıcılık da olabilir veya herhangi bir konuda egoyu sergilemeye yönelik yaratıcılık olabilir. Uranüs de bu kavuşuma orjinallik, sıradışılık katacaktır. Başkaldırı güdülerimizi bastırmadan ortaya çıkartabiliriz. Akşam 21:40 sularında Aslan Burcunun 7 derecesinde Yeniay doğuyor.

31 Temmuz Pazar, yeniayla birlikte yeni hevesler, yeni heyecanlar edinmeye başlıyoruz. Enerji yavaş yavaş yukarı doğru tırmanıyor. Son günlerdeki durağanlıktan sıyrılabileceğiz. Kişisel özellklerimizi vurgulamak için nerler yapabileceğimizi çok daha iyi planlayabiliriz. Yaratıcı ifadeler çok rahat ortaya çıkabilir. Yeniay’ın Uranüsle akıcı bir enerji yaratması , ateş burçlarında oluşundan dolayı vizyonumuzu genişletebileceğimizi anlatıyor. Cesaret ve özgüven temaları vurgu kazanıyor. Devrimler yaratabilecek güçte deneyimler yaşayabiliriz. Gerçek bir aydınlanma söz konusu olabilir. Bu arada, özellikle estetik çalışmalarda parlak, ışıltılı ve gösterişli bir süreç olabilir. Çünkü, yeniaya Venüs eşlik ediyor. Bu arada Yeniay’ın Boğadaki Jüpiter ile karesi aşırı uçları zorlamayı getirebilir. İnatçı enerjiler sıkıntı yaratabilir. Jüpiter’in yeniay haritaında yükselen yöneticisi olduğuna dikkat edelim.Ayrıca, yeniay haritasında Merkür-Neptün karşıtlığı zihinsel kaosu çağrıştırıyor.Anlaşmalrda veya genel olarak her tür iletişimde kargaşalar söz konusu olabilir. Jüpiter-Plüto gerilimi maddi hırslar getirebilir. Plüto-Uranüs zorlanması beklenmedik gerilim ve yıkımları düşündürüyor .

Yeni hafta ve Yeniay hepimize sağlık ve neşe getirsin…

Bu mesajı, ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmekten çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com
Bu yazının bütün hakları saklıdır.