8-14 Ağustos Haftası

Merkür gerilerken Aslan burcuna dönüyor…

13 Ağustos Cumartesi günü Kova burcunda dolunay!

8 Ağustos Pazartesi günü; pozitif bir ruh halinde olabiliriz. Ay Yay burcundayken nispeten iyimser bir bakış açısına sahip olacağız. Özellikle akşamüzerine doğru Ay; Güneş ve Venüs ile akıcı enerjiler yaratıyor. Aynı zamanda Satürn ile yine yumuşak, yardımcı bir açı içine giriyor. Gökyüzünde oluşan küçük üçgen sorumluluklarımızın bilince olarak, ilerleme adına egomuzu kullanacağımızı gösteriyor. Bu arada Venüs-Ay üçgeni ikili ilişkilerde macera arayışında olabileceğimizin işaretçisi. Sosyal arenada yeniliklere son derece açık olabileceğimiz bir gündeyiz. Risk alma arzusundayken harekete geçmekte çekimser davranabiliriz. Bu arada hafta boyunca Merkür geri hareketteyken yanlış anlaşmalara maruz kalabileceğimizi bir kenara yazalım. Bugünden itibaren Merkür gerilerken Aslan’a geçiş yapıyor, Neptün ile karşı karşıya kalıyor. Oldukça önemli bir iletişim konularında oldukça önemli bir risk oluşturuyor. Bu arada, duygusal tepkilerimiz büyük patlamalara dönüşebilir. DİKKAT!

9 Ağustos Salı günü; beklenmedik ve elektrikli olayları gündeme taşıyan Uranüs, Yengeç kalitesi taşıyan Mars ile 3 gün boyunca keskin bir kare açı oluşturuyor. Mars’ın Yengeç burcunda düşük durumda olduğunu hatırlayarak duygu dünyamızı zorlayıcı bir tesir yarattığını söylemeliyiz. Tepkilerimizi korunma güdüsüyle ortaya koymak isteyebiliriz. Ailevi meseleler hassasiyet taşıyor. Mars-Merkür arasında netleşen gerginlik bir anda yüksek gerilim hattına çarpmışız gibi hissettirebilir. Ay Yay burcunda ve Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapıyor. Ayrıca akşam saatlerinde Merkür ile Ay arasında yumuşak bir enerji doğuyor. Eğitimle alakalı düşüncelerimizi ön plana alabiliriz. Daha önce düşünemediğimiz konuları görebilir, eksiklerimizi tamamlama yoluna gidebiliriz. Sezgilerimizin de uyandırıcı etki yapabileceğini unutmayalım. 23:39 itibariyle Ay Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor…

10 Ağustos Çarşamba günü; Ay tüm gün boyunca Oğlak burcunda; iş ve kariyer odaklı bir gündeyiz. Sorumluluklarımız sıkıcı gelebilir ama üstesinden gelmek kaçınılmaz olacaktır. Ay-Mars karşıtlığı zorlayıcı gözükse bile Yengeç-Oğlak aksında birbirilerini ağırlayacakları için harekete geçmek zorunda hissedeceğiz. Hangi konuda aksiyon almamız gerektiğini fark etmemiz çok zor olmayacaktır. Sabah saatlerinde Ay-Plüton kavuşumu özellikle disiplinli olmak ve hedefimize ulaşmak adına duygularımızı geri plana alacağımızı, biraz da esrarlı bir havada olacağımıza işaret ediyor. Bu arada Uranüs’ün kopartıcı etkiler yaratmaya hazır beklediğini vurgulayalım. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Satürn açısı bastırılmış duygularımızın içsel bir çatışmaya potansiyel yarattığını görebiliriz. Ay ; 23:35 ‘den itibaren boşlukta kalıyor.

11 Ağustos Perşembe günü; tüm gün boyunca Ay açısız hareket edecek. Yön bulmakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Mars-Plüton karşıtlığı keskinleşiyor. Tepkilerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Güç elde etmek adına aşırı hırslı tutumlarımız yıkıcı etkiler doğurabilir. Bir anda her şeyi yok etmemiz işten bile değil. Sıkışmışlık duygusu durumu iyice zorlaştırıyor. Aslında Güneş’in Aslan’da ilerleyişi, Venüs ve Merkür’ün de ona eşlik etmesi, dünyaya geniş açılı bir objektiften bakmamızı istiyor. Büyük düşünüp vizyonumuzu genişletmemizi öneriyor. Aslında Güneş Aslandayken, hayatın içinde eğlenceli kesitleri yakalamak da mümkün olabilir.

12 Ağustos Cuma günü; sabahın erken saatlerinde, 06:49’dan itibaren Ay Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Önceki güne göre nispeten daha rahat bir atmosfer olacaktır. Pek çok açıdan kendimizi özgürleşmiş hissedeceğiz. İdealiste tutumlarımız öne çıkacaktır. Arkadaşlıklarımız önem kazanıyor. Bu arada dolunay atmosferini hissetmeye başlıyoruz. İkilemlere düşmeye açık olacağız. Akşam saatlerinden itibaren sosyal ilişkilerde eşitlikçi ve dengeleri sağlama arzusunda olacağımıza işaret ediyor.

13 Ağustos Cumartesi günü; Dolunay enerjisi giderek büyüyor. 22:00 sularında Güneş-Ay karşıtlığı netleşiyor. Tam bir dolunay atmosferi hâkim oluyor. Güneş;Venüs ve Merkür’le yakın derecelerde bulunuyor ancak yanık (combust) durumdalar. İlişkilerde kendimizi ifade etmek son derece önemli olacaktır. İdealler üst seviyelerde önem arz ediyor. Sabit burçlarda, ateş ve hava burçlarında oluşan dolunay bu kez fikirlerimizi yaymak konusunda kararlılığımıza işaret ediyor. Bireysel yaratıcılığımızı daha üst seviyede bir boyuta taşımak için farkındalık kazanacağız. Birey ve kendimiz olmak adına bilinçli adımlar atmak için sosyal çevremizin bize sağlayacağı olanakları da görebiliriz. Sosyal konulara duyarlılık bilincimizi yükseltmeye yardım edecektir. Birey olmakla, bir bütünün parçası olmak arasında da kalabiliriz.

14 Ağustos Pazar günü; Ay Kova’da Neptün’le kavuşuma, Merkür’le karşıtlığa doğru gidiyor. Hayallerimizi ve yüksek ideallerimizi ön plana alacağız. Yaratıcı hayal gücümüzü ortaya çıkartabiliriz. Biraz da fazla hayalcilikle karmaşaya düşme riski olabilir. 15:26’da Ay ve Neptün tam kavuşum yaptıktan sonra, 15:55’ye dek Ay boşlukta kalıyor. 15.55’ten itibaren Ay, Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Duygusallığımızın dozu yükseliyor. Empati kurarak özveride bulunmak kaçınılmaz olacaktır.

Huzurlu bir hafta olması dileğiyle…

Bu mesajı, ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.
Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır.