18-24 Temmuz Haftası

Bu hafta 23 Temmuz’da Güneş, ASLAN Burcuna ilerliyor.

Bütün Aslan burçlarının doğumgünü şimdiden kutlu olsun:)

18 Temmuz Pazartesi günü, sabah 08:14 itibariyle Ay; Balık Burcunda ilerlemeye başlıyor. Ay–Neptün beraberliği son derece merhametli olmayı getirecektir. Ay-Plüton arasındaki akıcı iletişim derin duygusal deneyimlere açık olacağımızın göstergesi. Yeni haftaya oldukça duygusal bir atmosferde başlıyoruz. Güneş ve Venüs’ün de Yengeç burcunda olduğunu dikkate alarak ilişkilerde duygusal temaların öne çıkacağını bekleyebiliriz. Empatik yaklaşımlarımızın dışavurumu daha çok evrensel boyutta gerçekleşecektir. Ay’ın Kiron ile yakın derecelerde bulunması toplumsal incinmişlikleri gündeme taşıyabilir. Bu hassasiyetleri sarmaya yönelik güçlü potansiyeller mevcut gözüküyor.

19 Temmuz Salı günü; bütün gün boyunca Ay Balık burcundaki hareketine devam ediyor. Başkalarının duygularını anlamak ve dışsal etkilerle açığa çıkartmak mümkün gözüküyor. Birtakım vazgeçmeler de imkân dâhilinde. Ay-Jüpiter ilişkisi duyguların dışa vurumunu kolaylaştırabilir. Jüpiter–Plüton arasında oluşan ilişkiyle hırsların güçlü biçimde dışavurumunu getirebilir. Aynı açı maddi dünyayla alakalı güç kazanmak için girişimlerin devam edeceğini anlatıyor. Yengeç Burcunda yer alan Venüs’ün, Kiron ile birlikte finansal değerleri korumak zorunda kalacağımızı anlatıyor. Maddi kayıplara karşı dikkatli olmakta fayda var. Akşam saatlerinden itibaren sözlerin kırıcı olması ihtimali yükseliyor.

20 Temmuz Çarşamba; öğlen saatlerine kadar Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Sözlerden dolayı kırılganlıklara açık olacağız. Fakat bugün içsel huzuru yakalamak daha kolay olacaktır. Duygu durumlarını yumuşak bir şekilde ortaya koyabiliriz. Saat 14.16’dan itibaren Ay açısız hareket edecek. 19:25’te Koç Burcuna geçiyor. Bu aralıkta ruhsal çalışmalara yönelmek faydalı olabilir. Kendi içsesimizi rahatça duyabiliriz. 19:25’ten sonrası için gürültücü ve biraz da agresif bir atmosfer beklemek gerek.

21 Temmuz Perşembe günü; Ay Koç burcundayken enerjik olacağımız bir gün olacaktır. İnsiyatif kullanmakta zorlanmayacağız. Biraz aceleci ve sabırsız tutumlar sergileyebiliriz. Ay-Uranüs kavuşumu ile Ay-Plüton gerginliğiyle en çok da bireysel özgürlüklerimizi savunmak isteyebiliriz. Başkaldırmaya eğilimli olabiliriz. Protestocu yönlerimizi çok güçlü biçimde ortaya çıkartabileceğiz. Bütün bunlar güçlü bir dürtüyle ortaya çıkacaktır. Bu arada Ay-Satürn karşıtlığı hassas dengeleri korumak zorunda olduğumuzu fark ettirecektir. Dengeli olmak zorundayız. Merkür-Mars arasında oluşan açı kendimizi merkeze alarak fikirlerimizi savunacağımıza işaret ediyor.

22 Temmuz Cuma günü, Ay gün boyu Koç’ta ilerlemeye devam ediyor. Güneş, Yengeç Burcundaki yolculuğunu tamamlamak üzere. Bu durumda aile ilişkileri üzerine son 1 aydır üzerinde durduğumuz konuların tamamlanması gerekiyor. Ateş burçlarındaki Merkür-Ay ikilisinin kazandıracağı ivmeyle harekete geçebiliriz. Kendimizi ön planda tutma eğiliminde olacağız. Ay’ın gün içinde Güneş ve Venüs ile ayrı ayrı gergin açılar kuracağını düşünürsek hassasiyet gerektiren ilişkilerde çatışmalara sürüklenme ihtimali yüksek duruyor. Bilinçli tercihlerimizle yarattığımız gerginlikler olabilir.

23 Temmuz Cumartesi günü, sabahın ilk ışıklarında Güneş-Ay karesi, 1 Temmuz’da tutulma altında oluşan yeniayın ışığının kapanışa doğru ilerlediğini haber veriyor. Tutulmada duygusal açıdan hassas olduğumuz konularda bir takım gelişmeler yaşadık. Artık bu enerjinin tükenmeye yüz tuttuğunu hissedeceğiz. Ay’ın 00:36’dan itibaren boşlukta kalmasıyla da gerilmemek elde değil. Neyse ki 07:59’dan başlayarak Ay Boğa burcunda olacak. Bu arada sabah 7 itibariyle Güneş Aslan burcuna geçmiş olacak. Bugün itibariyle yaz mevsiminin tam ortasında bulunduğumuzu unutmayalım. Rehavete eğilimli günlerdeyiz artık. Hayattan zevk almak için birçok nedenimiz olacaktır. Keyfe düşkünlük etmek kaçınılmaz gözüküyor. Güneş’in Aslan’da bulunduğu bu dönemin en güzel tarafı enerjimizi yaratıcı biçimde nasıl kullanacağımızı fark etmek olacaktır. Büyük düşünüp, büyük resmi kafamızda çizerek gururumuzu yükseltecek ve egoyu güçlendirecek konulara yönelmek mümkün olacaktır. Bu arada Güneş’in Neptün’le tam karşı karşıya bulunması gerçeklerden uzaklaşmamıza zemin hazırlıyor. DİKKAT!
Bugün Ay Boğa burcunda, bugün bize tembellik etmeyi öneriyor. Fakat bir yandan da maddi rahatlık için neler yapmamız gerektiğini düşünmeden edemeyeceğiz. Hayal gücümüz bize fırsatlar sunuyor. Kısacası, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için imkânımız var, sadece birazcık gayret gerekiyor. Mars’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olması eskiden kalma meseleleri konuşmak üzere masaya yaratacağımızı gösteriyor.

24 Temmuz Pazar günü, Ay Boğa Burcunda, keyifli huzurlu bir gündeyiz. Güneş –Uranüs üçgeni, bugün ve önümüzdeki 3 gün boyunca son derece sıra dışı ve orijinal yaratıcılıklar sergileyebileceğimizi anlatıyor. Maddi birikim yapmak için ilginç fikirler bulabiliriz. Mars-Güney Düğüm birlikteliği eskiden edindiğimiz bazı bilgileri tekrar kullanmak gayretinde olacağımıza işaret ediyor.

Yeni hafta, herkese yeni umutlar getirsin…

Bu mesajı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmekten çekinmeyiniz…

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır.