23-29 Mayıs Haftası Astrolojik Gökyüzü Enerjileri

23 Mayıs Pazartesi sabahı; Ay Kova Burcunda ilerliyor. İlginç yaratıcı fikirlerle yeni haftaya başlayabiliriz. Gökyüzünün ışıkları Güneş ve Ay’ın hava elementinden burçlarda ilerlemesi yaratıcı fikirleri, iletişimi, sosyal ilişkileri, mantıksal yaklaşımları güçlendiriyor. Aynı zamanda Terazi’de bulunan Satürn’e rahat açısı ilişkilerde dengeli olmakta zorlanmayacağımızı anlatıyor. Jüpiterle Ay arasında oluşan 60 derecelik açı, belirli bir uğraşı sonucunda fırsatlar yaratabileceğimize işaret ediyor. Venüs, Mars ve Merkür’ün Boğa’da yakın derecelerde ilerlemesi finansal konulara odaklanmayı getirecektir. Bu 3 gezegenin Ay’dan aldıkları gergin açı, maddi konuları stresli bir hale getirebilir.

24 Mayıs Salı günü; sabah 09:42 itibariyle Ay boşluğa giriyor. 14:25’ten itibaren Balık burcuna giriş yapıyor. Neptün ile kavuşum yapan Ay, duygusal bir atmosfer yaratacaktır, karşımızdakini çok rahat anlayıp empati gösterebiliriz. Merhamet duygularımız öne çıkacaktır. Hassas ve incinmeye açık durumdayız. Bu arada Ay’ın, son çeyrek fazında olması 3 Mayıs’ta, Yeni Ay ile birlikte başlattığımız girişimleri düzenleyip elemeye başlayacağımızı anlatıyor.

25 Mayıs Çarşamba; Ay Balık burcunda ilerliyor. Bir taraftan Plüton ile diğer taraftan Venüs, Mars ve Merkür ile yapacağı 60 derecelik açısı estetik alanda yaratıcılığımızı ortaya koymaya yardım edecektir. Biraz çabayla hayal gücümüzün de yardımıyla verimli sonuçlar elde edebiliriz. Ancak bugün, hayal dünyasına kaçarak, sorumlulukları görmezden gelebiliriz. Akşam 20:16 itibariyle Ay açısız kalıyor. Bu saatten sonra ruhsal olarak bizi rahatlatacak bir ortam yaratmak yerinde olacak.

26 Mayıs Perşembe, tüm gün boyunca Ay açısız boşlukta kalıyor. Yeni girişimler için uygun bir gün değil. Duygusal atmosferde gerçekçi olmakta zorlanabiliriz. Bu günü özveriyle tamamlanmayı bekleyen işlerimize ayırabiliriz. Ay’ın ışığı da giderek küçülüyor. Önemli konularda, yeni başlangıçlar için 1 Haziran’da oluşacak yeniayı beklemekte fayda var.

27 Mayıs Cuma günü; saat 02:37 itibariyle Ay Koç’a giriş yapıyor. Uranüs ile kavuşumu sürprizlere hazırlıklı olmamız gerektiğini anlatıyor. Bencillik yapmaya eğilimli bir gündeyiz. Ay’ın Güneşle kurduğu 60 derecelik açı fikirlerimizi ortaya koyma arzusunda olacağımızı gösteriyor. Aceleci ve telaşlı tutumlar sergileyebiliriz. Fazla düşünmeden hızlıca harekete geçebiliriz. Meydan okumaya eğilimli olabiliriz. Bunun neticesinde doğacak olumlu-olumsuz her türlü sürprize de açık olmalıyız. Ay-Plüton karesi güç kullanmaya zorlayabilir.

28 Mayıs Cumartesi günü, Ay tüm gün boyunca Koç’ta ilerlemeye devam ediyor. Çocuksu ve coşkulu bir tutumla cesaretimizi ortaya koyma çabasında olabiliriz. Hatta bu konuda abartıya gidebiliriz. Fakat Ay’ın Satürn ile karşıt duruşu girişimlerimize fren koyabilir. Benmerkezci olmaktan vazgeçmek en iyisi olacak.

29 Mayıs Pazar günü; öğlen 12:30 gibi Ay boşluğa düşüyor. 15:30’a dek başıboş bir biçimde egoyu öne çıkartacak tutumlar, zararlı sonuçlara neden olabilir. Bu saatten sonra Ay Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor. Artık daha sakin ve huzurlu kalabileceğiz demektir. 1 Haziran’da tutulmayla beraber oluşacak Yeniaya hazırlık yapabiliriz. Maddi konuları öne alan fikirlerle planlarımızı yapmamız mümkün gözüküyor. Maddi güvenlik ihtiyacı en üst düzeyde olabilir. Fakat Mars’ın Boğa’da bulunuşu tembellik etmeyi getirecektir. Fiziksel olarak harekete geçmekte zorlanabiliriz.

Herkese mutlu bir hafta dileğiyle…

Meral PALA
Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.