16-22 Mayıs Haftası

16 Mayıs Pazartesi günü, Akrep burcunda oluşan dolunay enerjisi hissedilmeye başlıyor. Her ikisi de sabit nitelikli burçlar olan Akrep ve Boğa inatçı enerjiler yayıyor. Sabah saatlerinde Ay’ın Neptün ile açısı merhamet ve fedakârlık temalarını getirecektir. Fakat Boğa’daki Mars ile karşıt duracak olan Ay, içerde hapsedilen öfkesinin dışarı taşmasına neden olabilir. Bugün aynı zamanda iletişim gezegeni Merkür ile ilişkileri ve maddi konuları sembolize eden Venüs; Boğa burcuna ilerliyor. Venüs Boğa burcunda güçlü durumda. Venüs ve Merkür’ün aynı derecelerde ilerlemesi, hem maddi konularda hem de ilişkilerde güven arayışını vurgulu biçimde hissettirecektir. Kararlı ve sabırlı olmamız gereken zamanlar bunu başarabiliriz.

17 Mayıs Salı;
Güneş ve Ayın, Akrep ve Boğa burçlarında tam olarak karşı karşıya gelmesi ciddi bir gerginlik nedeni olabilir. Boğa Burcundaki Güneş huzur ve sükûnet ararken, Akrep Burcundaki Ay derin bilinçaltına bakmaya zorluyor. En derinlerdeki korkularımızla yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Tek başına sahip olmakla paylaşımcı olmak arasında ikilemler hissedebiliriz. Duygu-mantık çatışmasına düşebiliriz. Ancak bu gerginlik kararsız kalınan konularda bir nokta koymamıza neden olabilir. Fakat öğlen 13:00 sularında keskinleşen dolunayın ardından akşam 19:30 gibi Ay Yay burcuna ilerliyor. Bu aralıkta Ay boşlukta kalacak, önemli kararları akşam saatlerinden sonraya bırakmak gerek.

18 Mayıs Çarşamba; Ay Yay burcunda ilerliyor. Pozitif enerjiyle rahat bir soluk alabileceğiz. Ancak Ay’ın Neptün-Kiron ikilisiyle yarattığı gerginlik duygusal yaralar açabilir. Güneş’in, Satürn ile kurduğu açı sorumluluklarımızı hatırlatıyor; Uranüs ile açısı ise başkaldırıya çağırıyor.

19 Mayıs Perşembe günü; Ay’ın Jüpiter ile uyum içinde olması çocuksu ve samimi hislerle hareket etmemize zemin hazırlıyor. İyimser ruh haliyle yeni deneyimlere açık duruyoruz. Ancak Boğa’daki gezegen birikimi kıpırdamamıza mani bir durum yaratabilir. Ay; 16:19’da Jüpiter ile akışkan bir açıkurduktan sonra saat 22:17’de Oğlak burcuna geçiyor.

20 Mayıs Cuma
, gün boyunca Ay Oğlak burcunda ve Boğa’daki Venüs-Merkür ve Mars üçlüsüne rahat enerjiler gönderiyor. Maddi konularda planlı ve stratejik davranabiliriz. Haftanın bu son günü çalışmaktan yorulmuş durumda olsak da maddi konulardaki fırsatları kaçırmak istemeyeceğimiz bir gündeyiz. Merkür ve Mars tam olarak kavuşum yapıyorlar. Maddi konulara kafa yoracağız demektir. Aynı zamanda Ay’ın Plüton ile kavuşumu ve Uranüs ile karesiyle de büyük işleri başarmak için küçük adımlar atmaya başlayabiliriz

21 Mayıs Cumartesi; bugün Güneş İkizler Burcuna ilerliyor. Boğa döneminin rahatlığı ve sakinliği yerini daha hızlı ve değişken koşullara bırakıyor. Merkür-Venüs ve Mars Boğa burcunda hareketine devam etse de zihinsel faaliyetlere ağırlık verdiğimiz, daha sosyal ve iletişim açısından daha verimli günler bizi bekliyor. Oğlak Burcundaki Ay 23:05’de Jüpiter ile gergin kare açısını kurduktan sonra 22 Mayıs 04:33’te Kova burcuna geçiyor.

22 Mayıs Pazar günü, Güneş-Ay arasında ki uyumu hissedebileceğiz. Sosyal arenada rahat ilişkiler kurabiliriz. Bugün söylenecek herhangi bir fikriniz varsa bunu ortaya koyma kaçınılmaz olacaktır. İdealist fikirler, yenilikçi ve modern yaklaşımlar oldukça ilgi görebilir. Başkalarıyla fikir alışverişi için uygun bir atmosfer var. Boğa burcundaki Merkür, Venüs ve Mars da Ay’dan aldıkları kare açının etkisiyle aktif hale geçerek, ilişkilerde ve özellikle iletişimde çatışmacı tutumlar sergilenebilir. Mars’ın Boğa’da frenlenmiş olması, Ay ile yaptığı kare açının etkisiyle ani çıkışlara neden olabilir.

Meral PALA
16 Mayıs 2011

Bu yazının bütün hkları saklıdır. İzinsiz yayınlanamaz.