İllüstrasyon Eric Rivera’ya aittir.

Kova’da yeniay oluşurken , burçlar…

Bütün Kova Burçlarının doğumgünü kutlu olsun !

3 Şubatta Kova burcunun 13 derecesinde Ay yenilendi.
Merkür, 4 Şubat’ta yücelme yeri olan Kova Burcuna ilerliyor. Zihinsel konularda yaratıcılık ve idealizm göze çarpıyor.
18 Şubatta Kova-Aslan ekseninde Dolunay. Bireysel yaratıcılık ile evrensel konulardaki yaratıcılıklar arasında gerginlik ve dengeyi bulma çabası , objektif olma gayreti olacaktır.
Merkür 22 Şubat’ta Balık burcuna geçiyor. Zihinsel dağınıklıklar söz konusu olabilir.
Venüs 5 Şubat’ta Oğlak Burcunda. İlişkilerde ciddiyet ve maddi konularda somut işler çıkarma hırsı olabilir.
Kiron 9 Şubatta Balık Burcunda. Yaralı şifacı fedakârlık ve özveri konusunda dersler verecektir.
Güneş 19 Şubat’ta Balık Burcunda. Duygusallık, duygudaşlık yeteneği, sezgiler ve yaratıcılık en üst seviyede. Egodan vazgeçmenin huzuru olabilir.
Mars 24 Şubat’ta Balık Burcuna ilerliyor. Yön belirmekte zorlanmalar ve yönsüzlük teması hâkim olabilir.
4 Martta Balık Burcunun 13 derecesinde Yeniay başlıyor.

3 ŞUBAT – 4 MART DÖNEMİNDE BURÇLAR

ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ
Yükselen Burcunuzu öğrenmek için, doğum tarihinizi gün / ay / yıl olarak doğum saatiniz ve doğum yerinizle birlikte astrolojikosesi@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz!
3 Şubat- 4 Mart Dönemi

KOÇ:Bu ay sosyal çevrenizde yenilenme olabilir. Farklı ve sıra dışı gruplara adım atabilir, hayatınızda yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Sosyal arenada kendinizi değişik yollardan ifade etmenin yollarını arıyorsunuz. Kimliğinizi ortaya koymak için fırsatlar önünüzde. İkili ilişkilerde ve ortaklaşa işler yaptığınız kişilerle dengeleri iyi kurmaya bakın. Sorgulamalar size geri adım attırmamalı. Uzun süredir ikili dengeleri kurmak adına çabaladınız. Şimdi bunun ince ayarlarını yapabilirsiniz. 18 Şubat civarında dolunay yaklaşırken sosyal kalabalıkların içinde aktif olmakla, kişisel yaratıcılığı bireysel boyutta sergilemek arasında ikileme düşebilirsiniz. Özel yaşamınıza daha çok zaman ayırmak durumundasınız.

BOĞA: Toplum önündeki imajınızı farklı ve orijinal biçimde sergilemeye başlıyorsunuz. Bu yıl içinde toplumda en fazla dikkat çekmeye çalıştığınız günlerdesiniz. Mesleki alanda atak ve yaratıcı olabilirsiniz. Asıl hedefiniz toplum içinde özgülüğünüzü elde etmek olabilir. Yönetici gezegeniniz, 5 Şubatta Oğlak burcuna ilerliyor. Sizi daha hırslı, disiplinli olmaya çağırıyor. Somut işler başarmanız kaçınılmaz gözüküyor. Mesleki hayatınızdaki yoğunluktan evdeki yaşamınıza ihmalkârlık olarak yansımış olabilir. 18 Şubatta gerçekleşen dolunay zamanı bu sebeple biraz gerilime düşebilirsiniz.

İKİZLER:
Yabancı kültürlerde yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Uzun yolculuklara çıkabilir, hayat görüşünüzü geliştirebilirsiniz. Sıra dışı, özgürlük teması içeren ve yaratıcı fikirlerinizle dikkat çekebileceksiniz. Arkadaş çevrenizden size destek gelebilir. Sosyal çevrenizi geliştirme fırsatınız olacaktır Yaratıcı alanda oluşan taze fikirler, Ekim ayında görünür olabilecektir. 18 Şubatta oluşan dolunay zihinsel konularda gerilime neden olabilir. Düşünsel alanda objektif olma çabanız çok yüksek. 24 Şubattan itibaren mesleki alanda yönünüzü tayin etmekte zorlanabilirsiniz.

YENGEÇ: Maddi paylaşımlar konusunda orijinal fikirler oluşabilir. Eşinizle ve/veya ortağınızla finansal konularda farklı bir anlaşmayla paylaşıma gidebilirsiniz. Bu ay bilinçaltınızda bir aydınlanma, temizlik ve arınma yaşanabilir. Uzun zamandır ruhsal olarak sıkışmış olabilirsiniz. Artık yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiş. Bu dönemde attığınız adımlar, Ekim ayı gibi sizi ferahlatacaktır. 18 Şubatta oluşan dolunay finansal konularda karasızlığa neden olabilir. 24 Şubat sonrasında hukuki işleriniz varsa hedefinizi doğru tespit etmeye gayret göstermelisiniz.

ASLAN: İlişkinize veya evliliğinize odaklı bir dönem olacaktır. Herhangi bir ortaklığınız varsa onu da gündeminizin ilk sırasına alabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için zemin hazır durumda. İkili ilişkilerde sınırları zorlayabilirsiniz, oldukça atak durumdasınız, tartışmaya girmemek için gayret göstermelisiniz. İlişkilerde özgürleşme çabası olabilir. Özellikle 18 Şubatta oluşacak dolunay bu konuda bir karar vermeye zorlayabilir. 24 Şubattan sonra maddi konularda paylaşımlarda belirsizliklere dikkat etmelisiniz.

BAŞAK: İşyerinizde yeni bir başlangıçlar söz konusu olabilir. Özellikle iş ortamınızda değişiklikler yaşanabilir. İdealizm ve özgürlük temasıyla karşılaşabilirsiniz. Sağlığınıza veya tam olarak rutin yaşam alanınıza yeni bir çeki düzen verme zamanı olabilir. Yeni bir sağlık, diyet, spor programına başlayabilirsiniz. 18 Şubata yaklaşırken, dolunay enerjisi günlük yaşamınızın içinde gerilime yol açabilir. Fedakârlık ve kendini adama kapasitenizi zorlayabilirsiniz. Hayatınızın her alanında amacınız en yüksek verimi elde etmek. Bunun için objektif olmaya çalışıyorsunuz. 24 Şubattan itibaren, evliliğinize ve/veya ortaklığınıza karşı hassasiyetleriniz yükselebilir. Sebebi belli olmayan tartışmalara sürüklenmekten kaçınmalısınız.

TERAZİ: Yaratıcı yönünüzü sergilemek için sıra dışı yöntemler deneyebilirsiniz. Alışılmadık fikirlerlerle, yaratıcı işler yapabilirsiniz. Ortaklıklardan ve eşinizden size fırsatlar gelebilir. Çocuklarınız varsa onlar için yepyeni ve farklı başlangıçlar yapabilirsiniz. Aslında egonuzu yaratıcı ve zihinsel konularda sergilemeniz mümkün olabilir. Yeni hobiler ve size keyif verecek konular karşınıza çıkabilir. Bu arda yeni bir aşka hazır olmalısınız. Disiplin ve otorite anlayışınızı yenileme arzusunu içsel olarak hissediyorsunuz. 18 Şubatta dolunay enerjisi bireysel konularda yaratıcı fikirlerinizi, toplum önünde sergilemeye zorlayabilir. 24 Şubat sonrasında iş ortamında, günlük rutin işlerin arasında mücadele sizi biraz yorabilir.

AKREP: Hayatınıza yepyeni bir temel atma çabasındasınız. Özgürlüğünüzü ilan etmek için içsel olarak dayanılmaz bir arzu ve istek duyabilirsiniz. Ancak her zamanki gizemli yönünüz bunu dışa vurmaktan alıkoyabilir. Bu içsel bir mücadele olarak biraz yorabilir. Evinizde ve yaşadığınız ortamda yenilenme ve temizlik söz konusu olabilir. Hayatınızın temelinde hem fiziksel hem de ruhsal bir arınma faaliyeti olabilir. 18 Şubatta oluşacak dolunay, sizi işinizle alakalı konularda bir karar vermeye zorunda bırakabilir. 24 Şubattan sonra yaratıcı hayal gücünüzü sonuna kadar zorlayabilirsiniz.

YAY: Zodyağın öğrenmeye ve gelişmeye en açık burcu olan Yay için bu ay yine yeni bir eğitim – öğretim başlangıcı olabilir. Engin hayat deneyimlerinizi başkalarına aktarmak, bilgilerinizi idealistçe yaymak arzusunda olabilirsiniz. Bunun için bir kitap yazmak için bile adımlar atabilirsiniz. Belki konuşma ve iletişim yoluyla başkalarına anlatabilir, eğitici rolü üstlenebilirsiniz. Egonuzu sergileyerek yaratıcı işler çıkarmak konusunda çok istekli ve hatta çok fazla iyimser olabilirsiniz. Ancak bu ay sizin için önemli fırsatlar söz konusu olacaktır. Bundan yararlanmaya çalışmalısınız. 18 Şubat dolunay yaklaştıkça şiddetli bir kararsızlık hissedebilirsiniz. Ancak öğrenmek ve öğretmek için imkânların olduğu bir dönemde olduğunuzu bilmelisiniz.

OĞLAK: Kova burcunda oluşan yeniay maddi konularda bireysel özgürlüğünüzü kazanmaya vurgu yapmaya başlıyor. Kişisel olarak son yıllarda kazandığınız gücü ve kariyerde elde ettiğiniz otoritenizi finansal kaynaklarınızı yükseltmeye yöneltiyorsunuz. Asıl hedef maddi olarak tam bir özgürlük kazanmak. Bunun için alışılmadık ve orijinal yöntemler keşfedebileceksiniz. Mücadele kapasiteniz çok güçlü. 18 Şubatta oluşacak dolunay enerjisi bireysel yaratılığınızı toplumsal alana çekme konusunda gerilim kaynağı olabilir. Maddi paylaşımlar gerginlik nedeni olabilir. 24 Şubattan itibaren yönünüzü belirlemekte güçlük çekebilirsiniz.

KOVA: Bu ay Güneş sizin burcunuzda ilerliyor. Yılın en dikkat çekici dönemi olabilir. İlgiyi üzerinize topluyorsunuz. Girişimleriniz, kimliğinize yeni bir şekil verdirtiyor. Heyecanlı ve atak bir süreçtesiniz. İdealizminizi savunmakta çok heveslisiniz. Yabancı kültürlerde otoritenizi sağlamak için fırsatlar var. Bu ay atacağınız adımlar, yapacağınız yeni başlangıçlar önümüzdeki aylarda meyvelerini vermeye başlayacak. 18 Şubat dolunay civarı ilişkilerde ve ortaklık konularında gerilim yaşanabilir. 24 Şubattan itibaren gereksiz maddi kayıplara karşı tedbirli olmalısınız.

BALIK: Sezgileriniz ve yaratıcılığınız sergilemek için sonsuz imkânlar var. Yaratıcı kapasitenin en üst seviyelerinde bulunuyorsunuz. Maddi imkânlarınızın geliştiği bir dönemdesiniz. Fırsatları değerlendirmeye bakın. Finansal paylaşımlarınızı disiplini bozmadan gerçekleştirmek önemli olacaktır. Aşırı iyimserlik zaman zaman sorun olabilir. 18 Şubat civarı dolunay günlerinde özverili tutumlarınız kararsızlığa sürükleyebilir. Objektif olmaya çalışabilirsiniz. Duygularınıza kapılmanız kaçınılmaz duruyor. 24 Şubattan itibaren hareketli ve atak olabileceksiniz.

Bu yazının tük hakları saklıdır, izinsiz kullanılamaz.
Meral PALA
Şubat 2011