GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA

YAZ GELDİ…
21 Haziran Güneş’in Yengeç Burcuna ilerlemesi, Kuzey Yarımküre’de yaz mevsiminin başlangıcını, Güney yarımkürede ise Kış mevsiminin başlangıcını ifade ediyor.
Bu tarihte, Güneş ışınları Yengeç Dönencesine dik gelir, en uzun gün, en kısa gece yaşanır. Kuzey Kutup çizgisindeki ülkelerde Güneş batmaz, ufka kadar alçalıp tekrar yükselir. Birçok kültürde 21 Haziranda başlayan dönem bereket ve doğurganlığı sembolize eder, şölenlerle kutlanır. Tıpkı Yengeç burcunun teması gibi…
Astrolojide Güneş’in her öncü burca geçişi, yeni bir mevsimin başladığını anlatır. Su grubunun Öncü burcu Yengeç, Yaz Mevsiminin başı olarak kabul edilir.

Herkese mutlu bir “yaz mevsimi” dileğiyle…

ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI ÖNERİRİM!
Yükselen Burcunuzu ve Güneş ve Ay tutulmaların haritanızda hangi konularda etkili olduğunu öğrenmek için doğum tarihinizi gün / ay / yıl olarak doğum saatiniz ve doğum yerinizle birlikte astrolojikosesi@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz!

21 HAZİRAN -23 TEMMUZ DÖNEMİ

KOÇ: Bugünlerde her yeni gün, yepyeni fikirlerle uyanıyorsunuz. Zihniniz adeta susmak bilmiyor, düşünceler sürekli oradan oraya koşturuyor. Aslında, özgürleşmek adına kendinizi sıra dışı yöntemlerle ifade etmenin peşindesiniz. Düşünsel olarak bu denli yoğun olmak sizi yorgun düşürebilir. Ancak 26 Haziranda oluşan Ay tutulması hayattaki amaçlarınızı gözden geçirmenin zamanının geldiğini hatırlatacaktır. Elemelerinizi yaparken duyarlı yanınız ve aile bağlarınız en önemli etken olacaktır. Temel radikal kararlar almanın eşiğindesiniz. 11 Temmuzda Güneş tutulması bu imkânı verecektir.

BOĞA: Son günlerde, zihniniz sahip olduğunuz maddi değerler ve değer yargılarınızla meşgul olmalı. Adeta kendinize değer biçmeye çalışıyorsunuz. Bu konuda, bol bol zihin jimnastiği yaparak yeni fikirler oluşturmaktasınız. Uzun vadeli maddi güvenlik ihtiyacınızı sağlamaya yönelik yatırımlar gündeminizde. Aileden gelen imkânları farklı bir şekilde değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. 26 Haziranda oluşan Ay tutulmasıyla birlikte, yakın çevrenizdekilerle kurduğunuz diyaloglar esnasında şok etkisi yaratacak bir uyanış söz konusu olabilir. Bilinçaltında bir tür aydınlanma yaşayabilirsiniz. Bu sayede, 11 Temmuzda Güneş tutulmasıyla birlikte hayata çok daha geniş bir açıdan bakabileceksiniz.

İKİZLER: Hayata yaklaşımınızı ve kendinizi ifade tarzınızı yenilemeye çalışıyorsunuz. Çocukluktan getirdiğiniz ve duygusal olarak sizi bloke eden konuları aşarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada, kişisel değerleriniz de mercek altında. Maddi ve manevi tüm değerlerinizi irdeleme ihtiyacındasınız. 26 Haziranda oluşan Ay tutulması, derinlerde yatan korkuları günışığına çıkartacaktır. Bu gelişme, başlangıçta duygusal olarak biraz yorucu gelse de, kendi farkındalığınızı yükseltme imkânı verecektir. Böylelikle, kendi değerinizi farkederek, ardından 11 Temmuz Güneş tutulmasıyla beraber maddi güvenlik ihtiyacınızı temin edebilirsiniz.

YENGEÇ: İkizler burcunda yeniay, sizi kontrol edemediğiniz düşüncelerle baş başa bırakmış olabilir. Bilinçaltından gelen fikirler zihninizin sınırlarını zorluyor olmalı. Ancak artık önünüzde yılın, sizin için en dikkat çekici zamanları geldi. Güneş üstünüzde parlıyor. 26 Haziranda oluşan Ay Tutulması, ilişkinizde, eskiye dair konuları netleştirmenize yardım edecektir. Özellikle doğum günü 26 Haziranda veya 1 gün öncesinde/ sonrasında doğan Yengeçler için kararsız kalmanın imkânı yok. 11 Temmuzda oluşan Güneş tutulması da, özellikle bu tarih civarında doğan Yengeçler için yeni başlangıçlar vaat ediyor. Eşinize kendinizi yepyeni bir kimlikle gösterebilirsiniz.

ASLAN: Sosyal alanda son derece hareketli olduğunuz ve yaratıcı fikirlerinizi gösterdiğiniz bu günlerde sakinleşmeye ve ruhunuzun sesini dinlemeye ihtiyacınız olabilir. Bilinçaltından gelen işaretlere dikkat etmenizde fayda var. Rüyalarınızı ve içsesinizi dinlerken geçmişinize ait konular gündeminize gelebilir. 26 Haziranda gerçekleşen Ay tutulması, hayatınızda bir dönüm noktası olacaktır. Daha önce kapandı bildiğiniz konular, aslında bilinçaltından sizi devamlı tedirgin ediyorsa, Ay tutulması kendi kendinizle yapacağınız geçmişle hesaplaşma yapma imkânı veriyor. Ruhen kendinizi artık feda etmek zorunda olmadığınızı fark edebilirsiniz. 11 Temmuzda Güneş tutulmasıyla beraber ruhsal konularda yeni bakış açıları oluşturabilirsiniz.

BAŞAK: Profesyonel hayatınızda fikirlerinizle ön plan çıkıyorsunuz. Bu arada sosyal çevrenize duyarlı ve empatik yaklaşımlar içindesiniz. Toplumda desteğe ihtiyacı olanlara, özellikle duygusal konulara yönelik, büyük çaplı hedefleriniz olabilir. Ancak öncelikle, 26 Haziran civarında Ay tutulmasıyla birlikte, hayatta sizi en çok neyin mutlu ettiğini keşfedebileceksiniz. Böylece zamanınızı planlarken önceliklerinizi daha net görebilirsiniz. Sonrasında 11 Temmuzda oluşan güneş tutulması, hayatta umutlarınızı tazelemek için güçlü bir enerji verecektir.

TERAZİ: Kariyer evinizde parlayan Güneş, dikkatinizi hayattaki hedeflerinize çeviriyor. Yeni bir vizyon oluşturduğunuz bu günlerde, hayatınıza tepeden bakarak yeni hedefler belirleyebilirsiniz. 26 Haziranda Oğlak Burcunda gerçekleşen Ay tutulması, temel ihtiyaçlarınızı gözden geçirip, bir eleme yapma imkânı veriyor. Bu ay hayatınıza yeni bir şekil vermenin tam zamanı. Yılın bu dönemi, hayatınızda önemli dönüşümlerin ilk adımlarını attığınız bir dönem olacaktır. Kararlı olup, amaçlarınızı netleştirebileceksiniz. 11 Temmuzda oluşan Güneş tutulmasıyla profesyonel hayatınızda amaçlarınıza yeni bir şekil verebilirsiniz. İlişkiler ve ortaklıklar sürprizlere açık duruyor.

AKREP: Yeni bakış açıları edinebileceğiniz bu süreçte, büyük düşünüp, büyük kararlar alabilirsiniz. Yakın çevrenizdekilerle ilgili belirsizlikler, 26 Haziran’da oluşan tutulmayla birlikte netleşecektir. Ortak yatırımlarınız üzerine yeni fikirler geliştirdiğiniz bu dönemde, büyük riskler almaya hazırlanıyorsunuz. Uzun yolculuklara hazırlanabilirsiniz. Yaşamınızda küçük detaylar gibi gözüken konularda sürpriz değişikler gerçekleşebilir. Etkileri umduğunuzdan büyük olacaktır. Küçük adımlar, büyük değişikliklerin başlangıcı olabilir. 11 Temmuzda oluşan Güneş tutulmasıyla beraber hayat felsefenizi bütünüyle değiştirebilirsiniz.

YAY: İlişkinizde dengeyi ve uyumu sağlamaya çalıştığınız bu dönemde değişken şartlar objektif olmayı zorlaştırabilir. Her durumda iletişimi güçlü kılmaya çalışıyorsunuz. Ancak asıl arzunuz ilişkide derinliği sağlamak. Bunu bir tür tutkuya çevirebilirsiniz. 26 Haziran’da tutulmayla birlikte değerlerinizi ve değer yargılarınızı tartabilirsiniz. Size zorluk yaratan eski kalıpları değiştirmenin tam zamanı. Böylelikle kendi değerinizi yeniden keşfedebileceksiniz. Sonrasında eşinizle birlikte derinden arzu ettiğiniz ortak değerleriniz yeniden yaratabilirsiniz. 11 Temmuz tarihi bu açıdan bir dönüm noktası olabilir.

OĞLAK: Yeni yetenekler kazanıyor ve entelektüel açıdan gelişmeler kaydediyorsunuz. Şartlar sizi zorlasa da rutin düzenin içinde kendinizi daha iyi ifade etmenin gayretindesiniz Önümüzdeki 1 aylık süreçte ilişkinizi mercek altına alıyorsunuz. Eşinize karşı duyarlı ve son derece destekçi olabilirsiniz. Ancak 26 Haziranda oluşan Ay tutulması, ilişkide eskimiş olan yıpratıcı şartları değiştirme zamanının geldiğini hatırlatacaktır. Bütün bu gelişmeler içinizde yeşeren özgürleşme arzusundan kaynaklanıyor. Nihai hedefiniz yaşamınızı temelden iyileştirmek. 11 Temmuz tarihinde oluşan güneş tutulmasıyla beraber, ilişkinizde yeni bir başlangıç yapma imkânı verecektir.

KOVA: Bir yandan yeni entelektüel hobiler edinirken, diğer yandan hayatınızdaki rutin düzeni sorgulamaya yöneliyorsunuz. 26 Haziranda oluşan Ay tutulmasıyla hayatınızdaki alışkanlıklarınızı sadeleştirme kararı alabileceksiniz. Öncelikle bütün detayları gözden geçirip, ardından yeni bir sistem oluşturabilirsiniz. Günlük yaşam akışınızda güdüsel olarak yaptığınız pek çok şeyin lüzumsuz yere yoğunluk yarattığını fark edeceksiniz. Sizi yoran ve sağlığınızı tehdit eden koşulları değiştirmek durumundasınız. İşe, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekten başlayabilirsiniz, devamı gelecektir. 11 Temmuzda Güneş tutulmasıyla beraber bu konuda radikal kararlar alabileceksiniz.

BALIK: Evinizde yeni bir düzenin ilk oluşumları başladı. Şimdilik sadece düşünce bazında olsa bile hayatınıza yeni bir temel atmanın eşiğindesiniz. 26 Haziranda oluşan Ay tutulması, geleceğe dair beklentilerinizi gündeme taşıyor. Hayattaki umutlarınızı ve beklentilerinizi yenilemenin zamanı geldi. Belki de arkadaşlıklarınızı ve sosyal çevrenizi gerçekçi bir bakış açısıyla yeniden değerlendirebilirsiniz. Hayal gücünüzün zenginliği her zamanki gibi en büyük rehberiniz. 11 Temmuzda Güneş tutulması yaratılığınızı ortaya koymak için yeni fırsatları önünüze getirebilir.

Bu yazının tüm hakları saklıdır, izin almadan kullanılamaz.

Meral PALA

astrolojikosesi@hotmail.com

Haziran , 2010

İstanbul