İKİZLER BURCU’nda YENİAY

TUTULMA TRAFİĞİ ARTIYOR…

Güneş ve Ay tutulmalarının haritanızda hangi evlerde gerçekleştiğini, hangi konularda etkin olduğunu öğrenmek için doğum tarihinizi gün / ay / yıl olarak doğum saatiniz ve doğum yerinizle birlikte astrolojikosesi@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsinz !

12 Haziran -11 Temmuz dönemi

Önümüzde, Ay ve Güneş tutulması olmak üzere iki kez tutulma yaşayacağımız bir dönem başlıyor. Tutulmaları, hayatımızın belli bir alanında birdenbire spot ışıklarının yanmasına benzetebiliriz. O alanda çalışma yapmanın zamanı gelmiş demektir. Tutulmalar konusunda daha önce yazdığım kapsamlı yazıyı okuyabilirsiniz: (http://astrolojikosesi.com/2009/12/26/tutulmalar-yaklasirken%e2%80%a6/)

12 Haziran’da, İkizler Burcunun 21 derecesinde yeniay gerçekleşti.
Astrolojide, zihinsel faaliyetler, iletişim, haberleşme, kısa yolculuklar, eğitim-öğretim konuları, ticari faaliyetler kardeşler ve yakın arkadaşlar İkizler burcuyla sembolize edilir.
Yeniay, bu bahsettiğimiz konularda yeni başlangıçların olacağı bir döneme işaret ediyor. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür de kendi burcunda bulunuyor. Bu da yeniayın temasına güç kazandırıyor.
Haritada, Terazi burcunun yükselmesi, eşitlik ve denge konusunu gündeme taşıyor. Yükselen Burcun hava grubundan bir burçla temsil edilmesi, objektif olmanın gereğini anlatıyor. Bu yeni ay, iletişimde, haberleşmede, kısaca zihinsel alanda denge arayışını, uyumu, barışçıl tutumları, diplomatik yaklaşımları çağrıştırıyor.
Ancak, Yeniay derecesine, Satürn‘den gelen zorlayıcı kare açı, bu konularda sıkışmalar ve engeller olabileceğine işaret etmektedir.
Haritanın yönetici gezegeni Venüs’ün, Yengeç burcunda konumlanması ilişkilerde ve finansal konularda hassasiyetleri, sezgilerle ve güdülerle geçmişi korumaya yönelik davranışları gündeme getiriyor. Venüs’ün Satürn’e olumlu açısıyla bakması ise, parasal konularda ve ilişkilerde korumacı yaklaşımların statüyü gözetme güdüleriyle gerçekleşebileceğini anlatıyor.

14 Haziran tarihinde, Venüs gezegeni Aslan Burcuna ilerliyor. Sanatsal yaratıcılıkta gösterişli ve dikkat çekici dışavurumları getirecektir. Örneğin canlı ve parlak renkler görülebilir. Venüs Aslan burcundayken, ilişkilerde son derece abartılı, ateşli ve tutkulu yaklaşımları çağrıştırıyor. Hatta ilişkileri bir gösteriye dönüştürecek abartılı tiyatral davranışlar görülebilir.

21 Haziran’da Güneş Yengeç Burcuna geçiyor. Öncü Burçlardan Yengeç, su elementinden oluşuyla, duyarlılıkları, sezgiselliği, aile temasını, özellikle anne ile ilgili konuları ve korumacı yaklaşımları, geçmişten getirdiklerimizi gündeme getiriyor.

26 Haziran’da Oğlak burcunun 4 derecesinde dolunayla birlikte Ay Tutulması gerçekleşiyor. Oğlak Burcunda, Ay’ın pek de rahat olmadığı bir pozisyonda gerçekleşecek tutulma, Plüton etkisini de gündeme getiriyor. Ay tutulmalarının sonlanmaları işaret ettiğini düşünürsek, Plüton ciddi bir dönüşümle birlikte sonlanmaları hızlandıarbilir. Tutulma haritasına Jüpiter ve Uranüs’ün zorlayıcı etkisi, yüksek bir gerginlik duygusunu da beraberinde getirecektir.

26 Haziran’da Merkür Yengeç burcuna giriş yapıyor. İletişimde, anlayış, hassasiyet ve sezgisellik teması gündeme gelecektir. Anaç düşünceler beklenebilir.

28 Mayıs tarihinden itibaren, Koç burcundaki hareketine başlayan Uranüs, astrolojik açıdan yepyeni bir dönemin başlangıcına dair, ilk sinyalleri vermeye başladı bile. Haritalarında, Uranüs, kişisel gezenleriyle temasa geçen kişiler birden sabah uyandırmak için çalan alarm zillerine benzer bir etkiyle karşılaşmış olabilirler. Şimdi de 5 Temmuz’da Uranüs Koç Burcunda geri harekete başlıyor. 6 Aralık tarihine dek devam edecek bu gerileme sürecinde, Uranüs’ün transitinden dışsal olaylarla etkilenmeye başlayan kimseler, gezegenin geri hareket döneminde, içsel bir uyanışa geçecektir. Artık alarm zilleri bir kere uyandırmıştır, önce bir gerginlik duygusu, ardından istemeyerek de olsa değişimin zorunluluğu hissedilmiş olabilir.
Fakat bu geri giden süreçte, yenilenme, aydınlanma, karşı koyma, başkaldırı ve özgürleşme duyguları içsel olarak hissedilecektir. Kişi, hayatında yeni ufuklar ve çok farklı bakış açıları kazanmaya başlayacaktır.
6 Aralık’ta Uranüs düzgün harekete dönüşünden itibaren, zaten türbülansa girmiş olan kişinin cesaretini sergilemeye başlayacağı dönem olacaktır.

10 Temmuz’da Merkür Aslan burcunda hareketine başlıyor. Lükse dayalı tüketimi hızlandırabilir. İletişimde dikkat çekmeyi hedefleyen yaklaşımlar hatta biraz gürültücü tutumlar olabilir. Sabit fikirlilik riski olabilir.

11 Haziran’da Venüs Başak Burcunda hareketine başlıyor. Bu dönemde işyeri aşkları gündeme gelebilir. Burada Venüs, ilişkilerde irdeleme ve eleştirel yaklaşımları getirebilir. Estetik alanda sadelik, doğallık ve pratik hayata uygunluk arayışı görülecektir.

11 Haziran’da, ayrıca Yengeç Burcunun 19 derecesinde, yeniayla birlikte, Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulmaları, yeniayla birlikte oluştuğu için, yeni başlangıçları ifade eder. Tanınmış Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’nin verdiği bilgiye göre 12 Güney Saros Serisinin ana teması şöyledir:
Uzun süredir sorun olarak yaşanan bir konuda, endişe ve kuruntular yerini başarılı sonuçlara bırakacaktır. İlk başta, olaylar negatif gözükse bile, ardından netleşme ve huzur gelecektir…

Bu yazının tüm hakları saklıdır, izin almadan kullanılamaz.

Meral PALA

Haziran , 2010

İstanbul