Yengeç Burcunda Yeni Ay Doğuyor

17 Temmuz 2023 tarihinde, TR Saati: 17.32’de
25° Yengeç’te Plüton karşıtlığıyla Ay yenileniyor… 

Ölüm ve Yeniden Doğum temaları, bitişler ve başlangıçlar olabilir… 

Duygularla yoğrulduğumuz Yengeç döneminde Plütonik bir yeni ay doğuyor. Aile, ev, yuva, yerleşim konularına odaklanıyoruz. Anılar, aile geçmişi, köklerimize ait konular öne çıkıyor. Ailemiz, koruma altına aldıklarımızla pek bir ilgiliyiz. Hassas yanımız ağır basıyor. İncinmekten korkuyoruz.

Yeni ay Plüton Etkili…

Astrolojide Pluton çok güçlü otoritedir.  Duygusal reaksiyonlar bu döneme damga vuracağa benziyor. Plüton’un gökyüzü ışıkları ile karşıtlığı katalizör gibi çalışıyor. Dedektif gibi geçmişinizi araştırıyor olabilirsiniz. Izdırap, şehvet, tutku, ihtiras hepsi birbirinin içine geçmiş olabilir. Sevdiklerinizi aşırı sahiplenme içgüdüsü olabilir. Unutulmayacak türden ve içinizi kemiren duygular açığa çıkabilir. Hırslar başarı da getirebilir ancak çalkalayan etki kaçınılmaz. Yeniden doğmak üzere yok olmayı yaşıyor olabilirsiniz.

Gizli İşler

Evrensel olarak yer altı faaliyetleri gündeme oturabilir. Cinsellik, mafya, terör ve karanlıklar ile ilişkili haberler alabiliriz.

Özetle kendi arzu, istek ve ihtiraslarımız doğrultusunda şartları zorlayarak değişiyoruz. Güç tutkusu açığa çıkabilir. Şiddet, diktatörlük ve megalomaniden sakınmak iyi olur. Mümkünse tabii…

“Sonuca giden her yol mübahtır” fikirleriyle karşılaşabiliriz. Tabular ve yasaklar da gündeme gelebilir. İflaslar veya aşağılanmalar olabilir. Bir şekilde kolektif bilinçaltı aktive oluyor.

Ülkemizin Haritasında

Yeni ay doğarken ufukta özgürlükçü Kova burcu yükseliyor. Satürn, Deneb Adide yıldızıyla beraber. Bu yıldız şamanik özelliklere sahiptir. Ruhsal savaşçı olarak ifade edilir. Satürn ile beraberliği toplumdaki normlara aykırı hareket etmeyi, tehlikeye atılmayı göstermektedir. Uzun vadeli problemlere çözüm arayışını sembolize ediyor. Satürn-Mars zıt yerleşimi de engellere karşı mücadele temasını düşündürtüyor.

Yeni ay doğarken Uranüs yükselene doksanlık açı yapıyor. Aydınlanmalar olabilir. Üstelik yeni ay derecesiyle Uranüs dost açısı  beklenmedik durumlara hazır olmayı anlatıyor. Neptün üçgeni ise kurban veya kurtarıcı rollerini üstlenmeye hazır oluşun sembolü.

Ülke olarak birinci evimizde yeni ay doğuyor. Halkın bütünü, ülke sakinleri, ülkenin imajı, topluma ait efsaneler, refah ve genel sağlık durumu konuları gündemde olabilir. Halk olarak mücadele ve gizemleri çözme zamanı belki?

Doğduğunuz Yerdeki ve/veya Yaşadığınız Yerdeki Yükselen Burcunuza Göre Neler Beklemelisiniz?

Koçlar yuvayla, içsel meselelerle uğraşıyor. Ana hedefler konusunda önemli kararlar alma zamanı. Özgürleşme umudu yüksek.

Boğalar’ın yakın çevreyle ilgili fikirleri dönüşüyor. Eğitim alanında yol ayrımları olabilir. Toplumsal statü yeniliklere açık.

İkizler maddi kaynaklarını korumanın peşinde. Hırslar ortaya çıkabilir. Ortak paylaşımlarla ilgili savaş veriyor olabilir. Hukuki işler var gibi.

Yengeçler’in ilişkileri güç savaşlarına açık. Yol ayrımı olabilir. Bilinçaltından özgürlük isteği yükseliyor.

Aslanlar içine dönüyor. Sırların çözülmesi yorucu fakat ruhsal arınmayla tekrardan doğmuş gibi hissedebilir.  İlişkiler öne çıkıyor.

Başaklar yaratıcılığını açığa çıkartıyor. Uzun vadeli hayat planları dönüşümde. Çocukları varsa mücadele sebebidir. İş konusunda yenilik peşindeler.

Teraziler’in toplumsal kimliği dönüşüyor. Koza’dan çıkan kelebek gibiler. Yer değişimi olabilir. Farklı konular eğilmek, yeni hobiler edinmek iyi gelecek.

Akrepler’in hayata bakışları dönüşümde. Hukuki konuları çözmekle uğraşıyor olabilirler. Eğitim hayatı sona gelebilir. Yuvada yenilenme var.

Yaylar için eşin maddi kaynaklarına eğilme, maddi konularda büyük kararlar alma zamanı olabilir. Kredi ve miras konuları gündemde. Taze fikirler peşindeler.

Oğlaklar’ın ilişkileri önemli noktada. Kimlik, hayata karşı duruş ve kişisel imajı dönüşüm halinde. Teknoloji yoluyla gelir yaratma fikri olabilir.

Kovalar’ın  yaşam düzeni yenileniyor. Psikolojik açıdan mücadele veriyor gibiler. Endişeler olabilir. Yeni bir kimlik ortaya çıkıyor.

Balıklar yaratıcı ifadeyi güçlendiriyor. Çocuk konusu gündemde olabilir. Özgürlüklerini bırakmakla ilgi tereddütleri olabilir.

 

Yengeç Burcu’nda yeni ay herkese mutluluk getirsin. 
Meral Pala