16 derece İkizler Burcunda Dolunay

8 Aralık 2022- Saat: 07.08

Yaratıcı Düşün

İkizler’de dolunay oluşuyor, anlık gelişmelere hazır olmalıyız. Gökte tam dört tane gezegen de sınırların dışında hareket ediyor. Ay, Mars, Merkür, Venüs standartların çok ötesinde gelişmeleri haber veriyor. Merkür Oğlak’ta bir dereceye kadar aklıselimlik vermektedir. Hayata geçirilebilir fikirleri sabırla oya gibi işlemeye davet etmektedir.

16 derece İkizler burcunda retro Mars’la beraber dolunay oluşumu hiç şüphesiz bolca tartışmayı beraberinde getirecektir. Merakımız yükseklerde seyrediyor. Araştırmacı zihin çalışıyor. Normalin ötesinde sorgulamalar olacaktır. Bilginin peşindeyiz. Ancak doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmakta zorluklar olabilir.

Özgün, yeni fikirler oluşum aşamasındalar. Bu dönemde zıt fikirler karşı karşıya gelecektir. Tartışmalar hararetli olabilir. Sinirler geriliyor. Dinginlik arayacağız.

Tansiyon yüksek…

Dolunay zamanları duygularla hareket etme eğilimi artar. Adrenalini bol bir atmosferdeyiz. Bu dönemde ilişkiler öne çıkmaktadır. Zıt fikirler çokça tartışılabilir. Haber alma, öğrenmek ve bilgi edinmek için çabalıyoruz. Hararetli propaganda faaliyetleri olabilir. Eğitim, ticaret ve ulaşım konusunda da ilginç gelişmeler beklenebilir.

Bu dönemde çeşitli sebeplerle güvensizlikler yaşanabilir. Zira Venüs/Mars orta noktasına düşen Neptün ilişkilerde kayganlıklar getirebilir. Yanıltıcı görüntüler ve çözülmeler olabilir. Ayrıca maddi konularda belirsizlikler görebiliriz.

Özünde İkizler burcunda dolunayla mantıklı  düşünmeye çalışıyoruz. Belki onlarca farklı düşünce arasında olaylara tarafsız, bakmaya çalışıyoruz. Fakat bu dönemde Neptün zihinde bilgi kirliliği ve kaos yaratıyor. Hayati kararları bu dönemde almamalıyız.

Astrolojik haritanızda 16 derece İkizler burcunu içine alan yaşam konuları bocalama yaratabilir.

Dolunay oluşurken ülkemizde ufukta Yay burcu yükseliyor. Çalışan kesim ve sağlıkla ilgili konular dikkat çekiyor. Jüpiter 29 derece Balık burcunda yer alıyor. Dolunay ülkemizin on ikinci evine düşüyor. Hapishaneler, hastaneler, akıl hastalarının bulunduğu yerlerle ilgili haberler duyabiliriz. Kontrol dışı gelişmeler olabilir. Hayır işleri için çalışan kurumlar öne çıkabilir. Gizli topluluklar bu dönemde en çok bahsi geçen konular olabilir.

2021’in Haziran başlarında hayatımızdaki yeni oluşumlar şimdilerde bir olgunluk aşamasına geliyor. Bugünlerde dillendirmeye çalıştığımız düşüncelerin temeli o tarihlere dayanıyor olabilir. 10 Haziran 2021’de İkizler burcunda Güneş tutulması  olmuştu. Merkür geriliyordu. Tam oluşamamış fikirler vardı. Şimdilerde Merkür Oğlak’ta fikrimizi sağlam bir temele oturtmaya çalışıyoruz. Ancak bütün olarak atmosfere bakılırsa zihin karışık ve yorgun.

Sabırlı olmak gerekiyor…

Neyse ki Ay-Satürn üçgeni akılcı olmaya imkan verebilir. İkizler arketipi yılın sonuna gelirken pek sabit olmadığımızı anlatıyor. Kafalar karışıyor. Konudan konuya atlıyoruz. Dağınıklık var.

 

Süreci aşağıda Ay Ailesi tablosundan takip edebilirsiniz.

 

Ay Ailesi 16 Derece
İkizler’de Dolunay
Yeniay 10 Haziran 2021-Güneş T.
İlk Çeyrek 10 Mart 2022
Dolunay 8 Aralık 2022
Son Çeyrek 7 Eylül 2023