Mars Geri Giderken

Yaşam enerjisi düşüyor. Hayatla mücadele gücü azalıyor. Bir şekilde harekete geçememekten yakınabiliriz. Heves, heyecan ve coşkuyu azaltan bir iklim söz konusu olmaktadır. Motivasyon düşmektedir. Engeller çıkabilir. Kendimizi ortaya koymakta zorlanabiliriz. Kararsızlık ve hedef belirleyememe sorunu olabilir. Cesaretsizlik, vazgeçişler, bırakmalar olabilir. Hareket kabiliyeti kısıtlanmaktadır. Mücadele ettiğimiz konularda geriye dönük düzeltmeler gerekebilir. Hangi burçta gerilediğine bağlı olarak ilgili konularda enerjinin içe dönmesi söz konusudur.

Öfkeyi bastırmaya çalışabiliriz. İçe attığımız kızgınlıklar olabilir. Birikmiş öfke patlamalarına zemin hazırlanır. Hastalıklarla mücadelede gevşek tutumlar olabilir. Mars retrosu gecikmelere zemin hazırlamaktadır. Amaçsızlıkla yaşam enerjisi düşebilir.

Kötücül Mars’ın geri gittiği burca bağlı olarak ateşle ilgili konular zarar verebilir. Yangın, patlama, şiddet gibi olaylar kaotik bir hale dönüşebilir.

Mars geri hareketinde astroloji haritanızda Koç ve Akrep yönetimindeki konularda yavaşlama olacaktır. Aksaklıklar beklenebilir. Mars’ın geri gittiği burç sizin haritanızda hangi yaşam konularını temsil ediyorsa orada problemler söz konu.

Geri Hareket Nasıl Olur?

Bu arada gezegenlerin geri hareketinin hız değişikliğinden kaynaklanan bir göz yanılması olduğunun altını çizelim. Dünyadan göğe bakışımızla gezegen geri gidiyor gibi algılanır.  Astrolojide geri hareket eden gezegenler, burcun ve gezegenin konularında bir çalışma olduğunu anlatır. Muhakkak düzenlemeler yapılması gerekmektedir. Kadersel bir durum söz konusudur. Hayatı yavaşlatan şartlar vardır.

2022’de Mars İkizler burcunda geri

30 Ekim-13 ocak 2023 aralığında iletişim konusunda aksamalar olabilir. Gündem çok yoğun fakat yavaş giden işleri beklemek gerekir. Yerine ulaşmayan mesajlar, mailler olabilir. İkili durumlar bolca kararsızlık yaratabilir. Fikrimizi ortaya koymakta engeller olabilir. Mantıktan uzaklaşabiliriz. İfademizde zorlanma olabilir. Fikir ayrılıkları tartışmaya dönebilir.

Haberleşme kanallarında yavaşlama olacaktır. Yanlış anlaşmalara açığız. İnternet ortamında sıkıntılar doğabilir. Eğitim-öğretim konularında sorgulamalar beklemeliyiz. Eğitimde kısıtlanma olabilir. Çeşitli engellere takılabiliriz. Kısa mesafe yolculuklar riskli olabilir. Özellikle yakın arkadaşlar, kardeşler, kuzenler ve komşularla anlaşmak sıkıntılı olabilir.

Bu arada Mars Yaşam enerjimizi azaltıyor. Pandeminin tekrar gündemde öne çıkması ihtimalini gözden kaçırmamak lazım. Kasım-Şubat arasında dikkatli davranmakta fayda olacaktır.

Yükselen Burçlara göre beklentiler YouTube videoda…
Aşağıda link var!!

İkizler burcu parmaklar, eller, kollar ve omuzları temsil ediyor. Ayrıca akciğerler ve sinir sistemini İkizler burcu yönetir. Vücudun  bu bölgelerinde rahatsızlık ortaya çıkabilir. Sinir sistemini hırpalayan şartlar söz konusudur. El-zihin koordinasyonu bozulabilir. Sakarlıklar yapabiliriz. Elle yapılan her türlü faaliyet aksaklığa açık olacaktır. Eli ayağına dolaşmak deyişinin hakkını vereceğiz belki? Zihinsel çalışmalar ekstra yorucu şartlar getirebilir. Mars genel olarak ameliyatları temsil ediyor. Olabildiğince ameliyata yeltenmemeli. Kesici aletleri dikkatli kullanmak gerek.

Geriye adım atacağımız konular olacaktır. Yeniden ele alınacak anlaşmalar, sözleşmeler, ticari işler gündeme gelebilir.  Eskiden yapılmış anlaşmalar bozulabilir mesela. Teknolojik makinaların  vadesi dolabilir. Keskin aletlere özellikle dikkat etmeli. Bu arada yarım bırakılmış eğitimleri,  kitapları tamamlama zamanı olarak görmek gerek.

Mars gerilemesi İkizler’in 25 derecesinden 8 dereceye kadar devam ediyor. Değişken  burçların 7-16 derece aralığında gezegenleri, evleri, yükseleni-tepe noktası ve  orta noktaları, arap noktaları olanlar elinden geldiğince temkinli olmalı. Kasım ortaları özellikle 17-19 Kasım arasında Mars-Neptün arasında sert konuşma var. Epeyce karışıklıklara maruz kalabiliriz.

Mars 30 Ekim 2022’den 13 Ocak 2023 tarihine dek geri hareketini yapacak. Merkür’ün üst oktavı Uranüs de halen geri gidiyor. Retro hareketini 23 Ocak 2023’te tamamlayacak.

Merkür ise 30 Aralık-19 Ocak arasında Oğlak’ta geri hareketini yapacak. Bu dönem iletişimde ekstra zorlanmalar olabilir.

Bir hatırlatma ! 2007 sonu ile 2008 başında Mars Yengeç burcunda gerileme yapmıştı. İkizler burcunun 24 derecesine kadar geri gelmişti. O dönemdeki duygusal-ailevi konularda zorlayan temalar yine kısmen gündeme gelebilir. O dönemin tartışmalı konuları bugün yine gündeme gelebilir. Belki de o vakit çözülemeyen anlaşmazlıklar üzerinde çalışabiliriz.  26 Mart 2023 tarihinde Mars Yengeç burcuna geçiyor. İçsel, duygusal, ailevi mücadeleler olacağını tahmin ederiz…

Önümüzde uzun bir 5 ay var. Özellikle İkizler, Başak, Yay ve Balıklar için yorucu şartlar olabilir. Mars yönetimindeki Koç ve Akrepler yavaşlamak durumunda. Astroloji haritanızda İkizler’in hangi yaşam alanını temsil ettiğine bakın. Orada düzeltmeler yapılacaktır.

Sonuçları Mars yönetimindeki Koç ve Akrep evlerinde bulacaksınız!

Meral Pala