17 Derece Koç Burcu’nda Kironik Dolunay
9 Ekim 2022
Saat 23.55
Alevlenmeler Var…
Eski yaralarla yüzleşeceğiz.

Mevlana Celalettin Rumi’nin sözü bu dolunay için çok aydınlatıcı: Yaralı olduğumuz yer tam da ışığın sızdığı yerdir. 

Terazi döneminde ilişkilerimize bir ahenk ve uygunluk getirmek isteriz. Normal şartlarda aşırılıklara pek rastlamayız. İşin gerçeği standartların ötesinde bir Terazi dönemi yaşanıyor. Ay Koç burcunda dolunay fazına gelindiğinde suyun kaynama noktası gibi hayatımızda fevkalade hızlı dönemeçlere geldik. Heyecanlı gelişmelere açığız. Hatta düşlediğimiz huzurlu, barışçıl atmosferden epeyce uzaklaşabiliriz.
Yazının devamı aşağıda….
Yükselen burcunuza göre neler beklemeli? 
Bu sayfaya abone olarak gönderi ve haberleri e-posta yoluyla öncelikli olarak okuyabilirsiniz!
Benlik duygusu öne çıkıyor. İlginç bir dolunay gerçekleşiyor. Gökte Ay ile retro Kiron Koç burcunda birleşiyor. Kiron figürü mitolojide annesi tarafından terk edilmiş ve babasını da bilmeyen santordur. Bu onun ilk yarasıdır.
Kiron, Olimpos dağında bilge bir öğretmendir. Yetenekli bir şifacıdır.  Mitolojiye göre santorların davetli olduğu bir düğünde alkolün etkisiyle bir kavga çıkar ve Herkül’ün zehirli oklarından biri Kiron’a isabet eder. Kendisi bir şifacı olan Kiron kendi yarasını iyileştiremez. Kiron’un yarası ölümlü yanındadır ve saf ruhsal yanıyla bir bütünleşme potansiyeline sahiptir. Bu hikayeden anladığımız insanoğlu ruhsal farkındalıkla yaralı, karanlık ve dürtüsel yanını bağlantıya geçirecek güce sahiptir. Astrolojik haritada Kiron, insanın ruhsal gücüyle bağlantıya geçme kapasitesine sahip olduğunu anlatır.
Astrolog Melanie Reinheart’a göre doğum haritamızda Kiron’un yerleşimi redddedilme duygusundan gelen derin yarayı sembolize eder. Kaderin önüne geçme çabalarımızın hangi alanda olduğunu göstermektedir. Gökte transit Kiron’un temas ettiği alanda bir şekilde yara almaya açık oluruz. 

Bu kez dolunay ışığı Koç burcunda Kiron’la birlikte parlıyor.

Gökte Ay-Kiron birleşimi var. Karşıda Güneş ile Venüs Terazi burcunda birleşiyor. İlişkiler yoluyla benlikteki yaraların, incinmelerin, reddedilme endişelerinin kaynağını keşfedebiliriz. Benlikteki yaralarımızla yüzleşme zamanıdır. İlişkiler bize ayna tutuyor. Gerçeği Ay Koç’ta asalet sahibi değil. İşimiz kolay değil.

Gökte Kiron, Alpheratz yıldızıyla birleşiyor. Bu yıldız özgürlük, bağımsızlık ve hareket etme arzusunu işaret etmektedir.
Hava elementinde – Güneş (Terazide), Satürn (Kovada), Mars (İkizlerde) arasındaki – büyük üçgen dolunayla birlikte bir uçurtmaya dönüşüyor. Yaralar bilince yükseliyor. Şifa arıyoruz.
Mars’ın Capella ve Phact yıldızları ile birleşimi önemli.  Capella kavga etmeden hızlı hareket etmeyi anlatır. Phact yıldızıysa bilinmeyen sularda macera arayışını sembolize etmektedir.  Hızlıca bilmediğimiz alanlarda mücadeleye girebiliriz.
Uranüs ile Güneş’in 150’lik açısı bildiklerimizin çok ötesinde bir bilinçlenmeye davet ediyor. Bilinmezlik huzursuz ediyor.
Ya yenileceğiz ya da yenileneceğiz…
Uzun vadeli Satürn-Uranüs karesi gökte dördüncü kez vurgulanıyor. 2021 başlarından beri hayatımızda sistemde eski – yeni çatışması var. Artık hayatımızdaki sertlikler olağanlaştı sanki?
Ülkemizde dolunay saatinde ufukta yengeç burcu yükseliyor. Güvenlik konusu öne çıkıyor. tarihi mevzular gündeme geliyor. Aile i ve beslenme konusu ön planda. Kiron döngüsünde bulunuyor.  Kendi özümüze bakmak durumundayız. 10. Evin içindeki dolunay geçmişimizle yüzleşerek, gerekirse kabuk bağlamış yaraları açarak ilerlemek durumundayız.
Bu dolunay  2021 Mart ayında Koç burcundaki yeniayın getirdiklerine bir açılım getirme zamanıdır.
Kişisel haritalarda 16-18 derece arasında öncü burçlarda gezegenleri bulunanlar için uğraştırıcı zamanlar olabilir. Koç ve Terazinin 16-17-18-19 dereceleri haritanızda hangi yaşam konularına denk geliyorsa orası eski yaraların kanatıldığı konular olacaktır
Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak…
Meral Pala
Dolunayın ait olduğu Ay Ailesini aşağıda görebilirsiniz.
Bu tarihleri hatırlamaya çalışın. Neler olmuştu? Geçmiş geleceğin habercisidir. Bu dönemin farklı boyutları 2023 Temmuz ayına dek devam edecektir.
Yeniay
12 Nisan 2021
İlk Çeyrek
9 Ocak 2022
Dolunay
9 Ekim 2022
Son Çeyrek
10 Temmuz 2023