Jüpiter Koç Burcu’nda

”Geleneklerin hazırcılığını benimsememeli, yenilikçi olmalıyız” diyor
Buckminster Fuller

Zodyağın ilk burcu ”İLK”leri temsil eden Koç’a vurgu geliyor. Yenilikçi olmaya davet ediliyoruz. Kişisel astroloji haritalarında Koç burcu yönetimindeki yaşam konuları ileri doğru atılmaya hazır. 2011’den sonra yeniden Jüpiter’in Koç’a giriş yapıyor. Heyecan yaratıyor. Gözü karalıklara açık bu alanda hızlı, atak, büyük gelişmeler bekleyebiliriz. Risk iştahı yükseliyor. Öz güven yükselişe geçiyor. Tempo yükselecektir. Mücadelenin dozu artıyor. 16 Mayıs’ dek Jüpiter Koç’ta hareket ediyor.

Jüpiter Balık döneminde hassas ve kırılgan yanımız ortaya çıktı. Egolarımızı aşmaya çalıştık. Benlikten vazgeçtik. Hayal gücü, yaratıcılık gelişti. Duygu paylaşımları ağırlık kazandı. Evrende bütünlük ve birlik olduğuna dair bir anlayış oluştu. Maneviyat beslendi. Arınmalar oldu.

Evrenin sunduğu fırsatlardan herkes kendi kepçesi kadar alır. Ne kadar arındığımız kendi tercihlerimizle belirleniyor. Elbette kişinin neye, ne kadar hazır olduğuyla ilgili bir durum söz konusu her zaman. Eski yüklerden uzaklaşmaya ne kadar hazırsak o kadar temizlik olmuştur. Büyük ölçüde corona virüsten temizlenmiş olduğumuzu da umut ediyoruz.  Ancak Jüpiter’in retro yaparak Balık burcuna döneceği zamanlara dikkat etmeliyiz. Bulaşıcılık tekrar yükselişe geçebilir. 29 Ekim-23 Kasım arasına dikkat !

Yüklerimizden arınmış halimizle yeni başlangıçlara hazır hissediyoruz. İyimserlik ve özgürlük duygusuyla ilerlemeye çalışabiliriz. Kendimizi geliştirmek için yeni eğitimlere girişebiliriz.

Ancak Jüpiter’in savaşçı Koç’ta hareketi ateşli bir atmosferi çağrıştırıyor. Saldırganlık eğilimini arttırabilir. Mücadele kabiliyeti yükselirken savaşa meyil olabilir. Özgüven yüksekliği şişik egolara zemin hazırlıyor. Gereğinden fazla riske atılabiliriz.

Jüpiter’in bulunduğu yerde aşırılıklar vardır. Mesela Koç’un canlılığı enerji patlamasına dönüşebilir.  Heyecanlar hezeyana çevrilebilir. Güven duygusu ve inancı  kontrolsüz bırakmamalıyız. Verimli bir şekilde değerlendirmek akıllıca olur.

Jüpiter’in Seyri…

11 Mayıs 2022’den itibaren Jüpiter Koç burcunda ilerlemeye başlıyor.

28 Temmuz’da 8 derece Koç’ta gerilemeye başlıyor. Yeni başlattığımız konuları kontrol etmek gerekecektir. Geri adımlar atılabilir. Güvensizlik oluşabilir.

29 Ekim’de gerileyerek Balık burcuna dönüyor. Akışa teslim edemediklerimizi bırakma zamanı olabilir. Geriye dönüşler ve düzeltmeler yapılacaktır.  23 Kasım’da Jüpiter düze dönüyor. Yeniden ilerlemenin önü açılıyor

20 Aralık’ta tekrar Koç burcuna giriş yapıyor. Daha hızlı, güvenli, yenilikçi adımlar atılacaktır.

16 Mayıs 2023’e kadar olan dönemde…

Ateş ve hava burçları fırsatları iyi değerlendirmeliler.

Özellikle Koçlar ve yükselen Koçlar için 12 yılda bir gelen bir şans söz konusu. Daha önce 2011’de Jüpiter Koç Burcunda hareket ediyordu.

Koç, Aslan ve Yaylar yüksek riskler almaya hazırlanıyor. Uzun yolculuklara heveslenebilirler. Yabancılarla temasları olabilir. Eğitimlere açıklar. hukuki işleri lehte sonuçlar getirebilir. ufukları açık olacaktır. Fırsatları değerlendirmeye bakmalılar.

Koçların ilişkileri vurgulu. Özgüven yüksek. Karşı tarafa aşırı özgüvenli tavırlar gösterebilirler. Aslanların yurtdışı bağlantıları olabilir. Hukuk ve eğitim öne çıkabilir. Yaylar risk alıyor. Yaratıcılık vurgulanıyor. Çocuklar öne çıkıyor.

İkizler sosyal bağlarını geliştiriyor. Umutları yükseliyor. Kovalar yaratıcı fikirlerini bir bakış açısını dönüştürebilecektir. Teraziler belirli seçimler yapacaktır. İlişkileri ve ortaklıkları vurgulanıyor. Boğa ve Başaklar aşırılıklardan huzursuz olabilir. Boğaların sezgileri açılıyor. Bilinçaltında yatan cesaret uyanıyor. İçsel bir dürtüyle harekete geçiyorlar. Başakların ortaklı paylaşımlardan yana şansları açık olabilir. Eşin kaynakları gelişebilir. Fakat korkuları da uyanabilir.  Oğlaklar kontrolü kaybetmenin telaşına düşebilir. Yuvada tempo yükseliyor. Evi daha konforlu hale getirmeye bakabilirler. Balık ve Akrepler duygu yüklü atmosferden uzaklaşmak ve dünyevi işlerde mücadele etmek durumundalar. Kadersel gelişmeler zamanı onlar için. Balıklara maddi konularda fırsatlar doğabilir. Akreplerin günlük işlerinde yük artabilir.  Yeteneklerini coşturuyorlar. Yengeçler korunaklı yuvalarından çıkıp dış dünya ile mücadele ediyor. Başarılı bir mücadeleyle mevkileri yükselebilir. Kariyerde yurtdışı fırsatı veya terfi imkanı olabilir.

Jüpiter Koç burcunda seyrederken güven duygusunun yükselişini olumlu işler için değerlendirmeye niyetlenelim…

16 Mayıs 2023’te Jüpiter Boğa’da olacak.

Meral Pala