Yeni bir ‘BEN’

Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erken okuyabilirsiniz!  

Jüpiter Koç Burcu’nda

”Geleneklerin hazırcılığını benimsememeli, yenilikçi olmalıyız” diyor
Buckminster Fuller

Zodyağın ilk burcu yenilikleri, ilkleri, cesareti temsil eden Koç’a vurgu yükseliyor. Yenilikçi olmaya davet ediliyoruz. Kişisel astroloji haritalarında Koç burcu yönetimindeki yaşam konuları cesaretle ileri doğru atılmaya hazır. 2011’den sonra yeniden  Jüpiter’in Koç’a girişi heyecan verici gelişmelere zemin hazırlıyor. Gözü karalıklara açık bu alanda hızlı, atak, büyük gelişmeler bekleyebiliriz. Risk iştahı yükseliyor. Öz güven yükseldikçe tempo yükselecektir. Mücadelenin dozu artıyor.

Jüpiter Balık döneminde hassas ve kırılgan yanımız ortaya çıktı. Egolarımızı aşmaya çalıştık. Benlikten vazgeçtik. Hayal gücü, yaratıcılık gelişti. Duygu paylaşımları ağırlık kazandı. Evrende bütünlük ve birlik olduğuna dair bir anlayış oluştu. Maneviyat beslendi. Arınmalar oldu.

Elbette kişinin neye, ne kadar hazır olduğuyla ilgili bir durum söz konusu her zaman. Eski yüklerden uzaklaşmaya ne kadar hazırsak o kadar temizlik olmuştur. Büyük ölçüde corona virüsten temizlenmiş olduğumuzu da umut ediyoruz.  Ancak Jüpiter’in retro yaparak Balık burcuna döneceği zamanlara dikkat etmeliyiz. Bulaşıcılık tekrar yükselişe geçebilir. 29 Ekim-23 Kasım arasına dikkat !

Şimdi artık arınmış, yenilenmiş halimizle yeni başlangıçlara hazır hissediyoruz. İyimserlik ve özgürlük duygusuyla ilerlemeye çalışabiliriz. Kendimizi geliştirmek için yeni eğitimlere girişebiliriz.

Ancak Jüpiter’in savaşçı Koç’ta hareketi ateşli bir atmosferi çağrıştırıyor. Saldırganlık eğilimini arttırabilir. Mücadele kabiliyeti yükselirken savaşa meyil olabilir. Özgüven yüksekliği şişik egolara zemin hazırlıyor. Gereğinden çok fazla riske atılabiliriz.

Jüpiter’in bulunduğu yerde aşırılıklar, abartı vardır. Koç’un canlılığı enerji patlamasına dönüşebilir.  Heyecanlar hezeyana çevrilebilir. Güven duygusu ve inancı  kontrolsüz bırakmamalıyız. Verimli bir şekilde değerlendirmek akıllıca olur.

Jüpiter’in Seyri…

11 Mayıs’tan itibaren Jüpiter Koç burcunda ilerlemeye başlıyor.

28 Temmuz’da 8 derece Koç’ta gerilemeye başlıyor. Yeni başlattığımız konuları kontrol etmek gerekecektir. Geri adımlar atılabilir. Güvensizlik oluşabilir.

29 Ekim’de gerileyerek Balık burcuna dönüyor. Akışa teslim edemediklerimizi bırakma zamanı olabilir. Geriye dönüşler ve düzeltmeler yapılacaktır.  23 Kasım’da Jüpiter düze dönüyor. Yeniden ilerlemenin önü açılıyor

21 Aralık’ta tekrar Koç burcuna giriş yapıyor. Daha hızlı, güvenli, yenilikçi adımlar atılacaktır.

Koç, Aslan ve Yaylar yüksek riskler almaya hazırlanıyor. İkizler ve Kovalar yaratıcı fikirlerini bir bakış açısını dönüştürebilecektir. Teraziler belirli seçimler yapacaktır. Boğa ve Başaklar aşırılıklardan huzursuz olabilir. Oğlaklar kontrolü kaybetmenin telaşına düşebilir. Balık ve Akrepler uzun bir sessizlikten sonra fazlaca gürültüye maruz kalabilir. Yengeçler korunaklı yuvalarından çıkıp dış dünya ile temas kurmak durumundalar.

Jüpiter Koç burcunda seyrederken güven duygusunun yükselişini olumlu işler için değerlendirmeye niyetlenelim…

Meral Pala