Akrep’te Yeniay

Önemli Not: Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

5 Kasım 2021 saat 00.15 sularında Akrep burcunda bir yeniay doğuyor. Beklenmedik gelişmeleri anlatan Uranüs’le tam bir karşıtlık var.  Bilinçaltının derinliklerine indiğimiz bu Akrep döneminde Uranüs, uyandırıyor, fark ettiriyor, şaşırtıyor.

Boğa burcunda geri hareketini sürdüren Uranüs dünyada sarsıcı gelişmelere karşı uyarıyor. Gün geçmiyor ki iklim değişikliği, beslenme kaynaklarında azalma, toprağın kalitesinde bozulmasından bahsedilmesin. Tarımla ilgili sıkıntıların ortaya çıkması yakın gelecekte dünya çapında yetersiz beslenmeye, kıtlığa, açlığa işaret ediyor. Finansal yapılarda çarpık gelişmeler ekonomik sıkıntıları beraberinde getiriyor. Dünyada ekonomilerin yapısı çarpıcı değişimlere açık duruyor. Sarsılmaz, değişmez, güvenilir olduğunu düşündüğümüz şeyler birer birer kökünden sökülüyor. Hayatımızda bir trend değişimi var. Dijitalleşme yönünde çok hızlı adımlar atılıyor.

Bildiğimiz doğrular, değerlerimiz, sahip olduklarımız adeta kopartılarak elimizden alınıyor. Fiziksel dünyada dokunma ihtiyacımızı karşılamakta bile zorlanıyoruz.

Tam da Akrep’te yeniay oluşurken bilinçaltında derinlere gizlenmiş korkularımız açığa çıkıyor. Yüzleşmeler yaşıyoruz. Buzdağının suyun altında kalan kısmı tetikleniyor. Uranüs etkisiyle bilinç dışına süpürülmüş duygular ortalığa saçılıyor. Birden soğuk duş etkisi gibi uyanışlar yaşıyoruz. Sezgi gücünün yükselmesi muhtemeldir. Algımızda açılmalar olabilir. Bugüne kadar duygu olarak bildiklerimiz bilince geliyor.

Bu süreçte sıkça zıtlaşma, tartışma, gerginlik olabilir. Farkında olmadığımız şeyleri fark ettiren kişiler olabilir. Bir ayna vazifesi gören kimselerle karşılaşabiliriz. İçimizde kopan fırtınalara ve gerginliğe rağmen yüzleşmelerden kaçınmamalıyız. Zira Ay akrep burcunda yorucu bir duygusal iklime işaret ediyor. Gücümüzü bulmalıyız. 

Akrep arketipi ölüm ve yeniden doğuş temalarını hayatımıza getirmektedir. Bir dönemin bittiğini yeni bir sayfanın açıldığını görebiliriz. Ruhsal seviyede diplerde birikmiş kirliliği temizliyoruz. Zehirli atıkları dışarı atıyoruz. Yolumuzu tıkayan, hayatımızı zorlaştıran olumsuz duygulardan arınmak gerek.

Değişen dünyanın gerçekleriyle yüzleşmek acı verebilir. Dönüşüme, değişime, iyileşmeye açık olmak en doğru yol. Gizli gücümüzü kullanabiliriz. Atıl duran enerjimizi harekete geçirmek durumundayız. Yeniden doğmak için önce ölmek gerek. Kaosa sürüklenmeden iyi olmak için değişime direnmemek gerekir. Alarm zilleri çalıyor. Uyandıktan sonra kafamıza yorganı çekip uykuya devam etmek hata olur.

 

 

Ülkemizde yeniay oluşumu sırasında ufukta Aslan burcu yükselmektedir. Yaratıcı gücümüzü, enerjimizi, geniş bakış açımızı ortaya koymaya davet ediliyoruz. Ülkemizin haritasında şans noktasıyla birleşen bu yeniay ülkemize dönüşüm gücü vadediyor. Aslan ülkemiz için ikinci evi temsil ediyor. Ülke olarak milli kaynaklar, bankalar, finans kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları üzerinde çokça konuşacağız demektir.

Kişisel olarak 12 derece Akrep-Boğa burçlarıyla Aslan burcunu içine alan yaşam konuları ani gelişmelere açık.

Akrep burcunda yeniay herkese şifacı, dönüştürücü gücünü kullanma şansı versin. Alphecca ve Acrux yıldızlarıyla beraber doğan bu yeniay fiziksel dünyaya odaklanma ve verimlilik fırsatı tanıyor. Mars’ın Akrep burcunda yerleşimi yüksek mücadele kapasitesini anlatıyor.

Gökyüzünün yoğun duygular vadettiği bu süreçte bizleri 19 Kasım’da güçlü bir Ay tutulması ile 4 Aralık’ta bir Güneş tutulması bekliyor. Tutulma mevsimindeyiz. Güçlü dönüşümler var.

Meral Pala