27 derece Koç Burcu’nda Dolunay

Önemli Not: Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

20 Ekim 2021 günü saat 17.56 sularında bir dolunay gerçekleşiyor.

Bir süredir Terazi dönemini yaşıyoruz. Hep başkalarını gözetiyoruz. Adaletli, tarafsız ve eşitlikçi tutumları benimsedik. Ancak dolunayla birlikte benlik duygumuz tetikleniyor. Koç burcu enerjik ve savaşçı bir atmosfer vadediyor. Gerçeği Mars yönetiminde bir dolunay yaşanırken Mars’ın Terazi’de yerleşimi günün sonunda yine başkalarıyla uyumlu, paylaşımcı olmak isteyeceğimizi anlatıyor. 

Hem gökyüzü ışıkları hem de Mars, gökyüzünün en karşı konulmaz gücü tarafından kışkırtılıyor. Plüton benlik duygumuzu hatırlatıyor. Aslında ‘Ben-Biz’ dengesini kurmak zorunda olduğumuzu biraz sertçe söylüyor. Ay-Neptün orta noktasına düşen Kiron bilinçaltındaki yaralarımızı anlamaya destek vermektedir. Venüs-Uranüs karmik yerleşimi (150 derecelik açı) duygu olarak zorluyor belki. Fakat suyun kaynama noktasında radikal adımlar atabiliriz. 

Gökte Mars ve Spika yıldızının beraberliği parlak başarılara işaret etmektedir. Spika dokunduğu yere parlaklık verir. Tanrıçaların hediyelerini temsil eder. Bilgiyle gelen bir kültürlenme olabilir. Mars’ın enerjisi her anlamda havayı ısıtıyor. Meteorolojik olarak bile havanın ısınması beklenebilir.

Gökyüzünde yeni düzelmiş dört tane gezegen var. Son zamanlarda önce Plüton ardından Satürn düze döndü. Son olarak zihinsel gezegenler Jüpiter ve Merkür de düzeldi. Yeni düzelmiş olan gezegenler yavaş oldukları için enerjileri yoğundur. Gezegenin sembolize ettiği konular derinden hissedilir. Şimdilerde yavaş ilerleyen gezegenlerle derin düşünebiliyoruz. Hayatımızda aksayan, sıkışık kalmış konular yavaş yavaş düzlüğe çıkmaya başladı. İlerleyen günlerde daha da olumlu gelişmeler olacaktır. Bugünlerde takıldığımız noktaların sebeplerini keşfetmeye çalışıyoruz. Olayları daha derinden anlamaya başladık belki. Çözümleri de bulabiliriz.

Ülkemizin haritasında dördüncü evdeki Merkür-Satürn kavuşumuna karşıt bir dolunay gerçekleşiyor. Tabu olarak kabul edilen bilgilerin görünür olması beklenebilir.  Gökyüzünde Plüton ülkemizin haritasındaki Merkür ve Satürn’ü 2020 başlarından beri harekete geçiriyor. Plüton geriye dönüşü olmayan dönüşümleri sembolize eder. 2021 Aralık ayından itibaren bu sıkışıklık gevşiyor. Satürn salgın hastalıkların yanı sıra yaşlı halk kesimi ile geleneksel yapıyı anlatıyor. Merkür ise genç nüfus, öğrenciler, eğitim-öğretim hayatı ve basın mensupları olarak ifade edilebilir. 

Son 2 yıldır ülke olarak en çok mücadele verdiğimiz konular nihayet mücadele alanı olmaktan çıkacaktır diyelim.

Dolunay mücadele gücümüzü uyandırıyor. Ben-Sen mücadelesi var. En nihayetinde dengeli bir hayat için çaba vereceğiz. Başkalarını anlamak, verici olmak iyidir. Ancak biraz da kendimizi düşünüp, ben varım, buradayım diyeceğimiz bir atmosfer var. Kendiliğimizi ortaya koyuyoruz. Yıkıcı olmadan kendimizi gösterebiliriz. Dolunay enerjimizi verimli kılsın.

Koç burcunda dolunay herkese, ülkemize ve bütün dünyaya sağlık, mutluluk getirsin.

Meral Pala