Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Enerjimiz içe dönüyor. Fiziksel olarak harekete geçmek kolay olmayabilir. Duygu dünyası mücadeleye açık olacaktır. Çoğunlukla aidiyet hissettiklerimizi koruma güdüleriyle harekete geçebiliriz. Merhamet duygusu motivasyon kaynağımız olabilir. Kendimizi koruma altında tutmaya çalışacağız. Benliğimizi ortaya koymakta çekingen davranabiliriz. Duygu yüklü Mars ile savunmasız, mücadeleden kaçınan tavırlar ortaya çıkacaktır. Zira Mars Yengeç’te düşüyor.

Büyük ölçüde pasif durabiliriz. Psikolojik olarak yıpratan, enerjimizi düşüren bir atmosfer söz konusu olabilir. Enerjimizi daha çok aile, ev, yuva için sarf edeceğiz. Yakın duygu bağları içinde bulunduğumuz kimseleri  koruma altında tutma çabası olacaktır. Mars’ın su grubu burçlarda üçlü yöneticiliğine sahip olması belirli ölçüde bir güç vadediyor. Bu daha ziyade korumacı bir güç olacaktır. İçgüdüsel yanımız güçleniyor.

Yakın çevremizdekiler için duygusal ve fiziksel anlamda güvensizlik olabilir.  Sevdiklerimize karşı fazlasıyla anaç ve korumacı davranabiliriz. Gözümüzden sakındıklarımızı korumak için kendimizi feda etmeyi göze alabiliriz.

23 Nisan’dan 11 Haziran tarihine dek Mars Yengeç’te hareket ediyor. 

Sıklıkla anılara, geçmişe odaklanacağız.  Zaman zaman kötü anıları irdelemeye koyulabiliriz. Üstelik Mars’ın 24 Mayıs’a dek sınırların dışında hareket etmesi kontrolsüz durumlar getirebilir. Sıra dışı tepkiler ortaya koyabiliriz. Zaman zaman yaşam enerjimizin düştüğünü hissedebiliriz.

Bu arada evde çok çalışabiliriz. Tamirat-tadilat-inşaat işleri çıkabilir. Özellikle suyla ya da su tesisatıyla ilgili problemlerle karşılaşabiliriz. Gayrimenkul konusuyla uğraşılabilir. Ev taşıma konusu çıkabilir. 

Alınganlıklar artacaktır. Fakat üzüntüleri içeri atabiliriz. Fazla kırılgan oluşumuzdan belki mide ve sindirim sistemi hassaslaşabilir. Süt ve süt ürünlerini de Mars’ın Yengeç’te hareket ettiği dönemde dikkatli kullanmak gerekir. 

Özellikle Haziran’ın ilk haftasında Mars ve retro Plüton karşıtlığı mücadelenin dozunu arttırabilir. Ruhen yorucu şartlarla karşılaşabiliriz. Büyük güçlerle veya otorite figürleriyle savaşa girebiliriz. 

Mars’ın burç değiştirmesiyle mücadele konularımız haritamızda Yengeç yönetimindeki duygu yüklü konulara kayıyor.

Yükselen Koçlar bu dönemde ev, yuva , aile, yerleşime ait konulara eğilecektir. Evde tamirat işleri olabilir. Evdeki psikolojik atmosfer çalkantılı. Duygusal açıdan yorucu olabilir.

Yükselen Boğalar mantıkla değil duygularla kararlar alabilirler. Yakın çevre, kardeşler, arkadaşlar, komşularla gerginlikler olabilir. Eğitimde zorlanmalar olabilir.

Yükselen İkizlerin evle ilgili harcamaları artabilir. Gereksiz masraflara girebilirler. Gelir-gider dengesizlikleri olabilir. Değer yargıları dönüşüme açık.

Yükselen Yengeçler çevresel şartlar efor istiyor. Ruhsal ve fiziksel güvensizlik olabilir.  Savunmaya geçebilirler. İlişkileri hassaslaşabilir. Üzüntüyü içe atmamalılar. Mide hassas.

Yükselen Aslanlar kontrol edemedikleri şeyler için gerilebilir. Yönsüzlük olabilir. Bilinç dışı aktifleşiyor. Rüyalar yoğunlaşabilir. Sağlıkta dikkat gerekir. 

Yükselen Başaklar sosyal çevreyle ilişkileri ruhen yorabilir. Arkadaşlıklar endişe sebebi olabilir. Hayat planları konusunda soru işaretleri olabilir. Çocuklara emek verebilirler.

Yükselen Teraziler hayatta ana hedeflerine kilitlenmekte zorlanabilirler. Mesleği olanlar bu konuda mücadeleden yorulabilir. Aile ve ebeveynler için çabaları olabilir.

Yükselen Akrepler hukuki konulara ekstra efor sarf edebilirler. Eğitimlere devam edenler için pes etmemeliler. Dünya görüşünü sorgulatacak tecrübeler yaşayabilirler.

Yükselen Yayların eşin gelirinde dalgalanmalar olabilir. Ortak paylaşım konuları duygusal çatışmalar getirebilir. Bilinçaltında uyuyan güven korkusu uyanabilir. 

Yükselen Oğlaklar evlilik ve ortaklığı olanlar bu alanda mücadeleye girebilirler.  İlişkileri testlere açık olacaktır. Zıtlaşmalar söz konusu olabilir. Duygusal tepkiler ortaya çıkabilir.

Yükselen Kovalar günlük yaşam düzeninde bir hareketlilik olabilir. Değişikliklere zorlanabilirler. Çalışanlar için işyerinde yeni oluşumlar olabilir. İş ilişkiler yorucu olabilir. 

Yükselen Balıkların merhametli yanı vurgulanacaktır. Çocukları olanların korumacı duyguları alevleniyor. Aşkta, sevgide belki biraz fazlaca anlayışlı olunabilir. Yaratıcılıkları beslenecektir.

Sağlık ve sevgi dileklerimle…

Meral Pala

İÇGÜDÜLER GÜÇLENİYOR