Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Terazide Dolunay

Sihirli sözcükler; senin durumunu görüyorum, hislerini paylaşıyorum, seni destekliyorum. Bu günlerde tek ihtiyacımız, anlayış.

28 Mart Pazar günü, ülkemizde saat 21:48 sularında gökyüzünün ışıkları karşı karşıya geliyorlar. Terazi burcunda dolunay oluşuyor. Karşımızdakileri anlama, uyumlanma ve bir denge yaratma ihtiyacı ortaya çıkıyor. İlişkiler vurgulanıyor. Dolunay civarındaki günlerde çelişkiler, bitişler ve başlangıçlar olabilir. Karar verilmesi gereken durumlarla karşılaşırız genellikle.

Terazide dolunayla duyguları bertaraf ederek mantıkla hareket etmeye çalışacağız. Güneş Koç’ta ilerlerken dürüst ve açık olmak isteriz. Benliğimizi sansürsüz, net ortaya koyabiliriz. Oysaki Terazi’de dolunayla ödün vermek gerekiyor. Çelişkimiz tam bu noktada ortaya çıkmaktadır. Yüksek bir farkındalık oluşuyor.

Venüs yönetiminde bir dolunay yaşanıyor. Venüs’ün, Kiron ve Güneş’le sıkı kavuşumu dikkat çekmektedir. Kiron, redddedilme duygusundan gelen derin yaralarımızı sembolize eder. Bloke edilmiş bir enerji gibi çalışmaktadır. Kaderin önüne geçme çabalarımızı göstermektedir. Geçmiş ve gelecek arasındaki geçiş yolunda gibiyiz. Yüklerimizle baş etme gayretindeyiz.

Kiron’la karşıt bu dolunay zamanı donmuş, kilitlenmiş konular çözülebilir. Soğanın kabuklarını soyar gibi katmanlarımızı açığa çıkartma sürecindeyiz. Varlık sebebimizi, en derin amacımızı keşfedebiliriz. Yaralarımızla yüzleşme ve çözme zamanı olabilir.

Egonun isteklerinden ziyade varlık olarak isteklerimizi görmeye çalışmalıyız. Cesaretle ruhumuzun derinlerine bakabilirsek ihtiyacımız olan denge ve adaleti sağlayabiliriz. Yaralarımızı sarmanın yolu başkalarını anlamaktan geçiyor.

Ülkemizde ufukta Akrep yükselirken oluşan dolunay haritasında Mars kritik rolde. Ay’ın düğümleriyle temas halinde kadersel kararlar alma zamanına işaret ediyor. Mars Neptün’le temas halinde bulunuyor. Motivasyon kaybına ve hayal kırıklığına uğramak istemiyorsak özveriye hazır olmalıyız. Ay’ın Diadem yıldızıyla birleşmesi de bir fedakarlık işareti olarak gözüküyor.

Bu dolunay zamanı sıkışmış duygularımızı fark etme ve salıverme imkânlarını araştırabiliriz. Kendi ihtiyaçlarımızla başkalarının ihtiyaçlarını bir dengeye oturtmak zorundayız.

Herkesin ‘seni anlıyorum’ diyebilecek olgunluk seviyesine ulaşması ümidiyle.

Meral Pala