Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Hayatın ritmi yükseliyor. Cesur, atak ve savaşçı bir iklim var. Güneş’le birlikte Venüs de Koç’ta hareket ediyor. Venüs Koç burcunda ilişkilerimizde uyum ve ahengi sağlamak pek kolay olmayabilir. Dişiliğin sembolü eril havaya bürünüyor. Naif davranmakta zorlanıyor. Değerlerimize gerekli özeni göstermekte zorlanacağımız zamanlardayız. Öz değer duygusunu zayıflatan bir hava var. Adil olmayan tutumlar geliştirebiliriz. Ateşli, savaşçı ve tutkulu bir atmosferdeyiz.

21 Mart’tan 14 Nisan tarihine kadar maddi-manevi değerler yıpranmaya açık olabilir. Zira Venüs Koç burcunda zararlı çalışmaktadır. Sevdiklerimize güven duygusu verecek kadar zaman ayırmakta zorlanabiliriz. İlişkiler her zaman emek ve anlayışla gelişir. Güven bağları kuruldukça yavaş yavaş köklenir. Oysaki şimdilerde yeterince sabırlı ve özverili davranmak mümkün olmayabilir. İlkel ve bencilce davranmaya meyilliyiz.

Astrolojide haz ve mutluluk kaynaklarımızın sembolü Venüs Koç’ta huzursuzdur. Heyecanlı, ateşli ve aceleci bir atmosfer söz konusudur.  İleriyi pek düşünmeden anlık zevkler peşinde koşmaya yatkın olabiliriz. Herhangi bir konuda cesaretle ilk adımı atmak kolay olacaktır. Ancak devamlılık yaratmak bu dönemde pek de kolay gözükmüyor.

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri  hızlıca tüketmeye açık bir dönemdeyiz. Benmerkezci tutumlar ve güdüsel tavırlarla ilişkiler yara alabilecektir. Tüm ilişkilerimizde romantik, sosyal ve profesyonel hayatımızda hızlı başlangıçlar ve hızlı sonlanmalar olabilir. Anlayış kabiliyetimiz zayıflıyor. Önceliği kendimizde görebiliriz. Belki kendimizden emin olmadığımız, güven duygusunu kaybettiğimiz noktada hırçınlaşabilir, baskıcı tutum ve davranışlara meyil verebiliriz. İlişkilerin ayna gibi bizi bize yansıttığını düşünürsek değersizlik duygusu çevremizden değer görmeyi de imkansızlaştıracaktır. Aslında kendimize duyduğumuz öfkeyi başkalarına yansıtmaya yatkın olabiliriz.

Venüs Koç’ta maddi kaynakların sembolü olarak zarar görmeye açık olacaktır. Benmerkezci tutumlar açığa çıkacaktır. Yeni girişimlere hevesli olunabilir. Risk almaya, gözü karalıklara açık olabiliriz. Ancak  maddi konularda denge, eşitlik ve adaletin sağlanması zor olacaktır. Bencilliğe eğilim olabileceğinin altını çizelim.

Bu arada Venüs’ün 26 Mart’tan itibaren sabah yıldızı konumundan ayrılıp akşam yıldızı konumuna gelmesi değerlerde, ilişkilerde, finansal konularda azıcık rahatlama işareti olacaktır. Venüs’ün oksidental konuma geçmesine rağmen Koç’ta halen zararlı çalıştığını belirtelim.

İlişkilerin şartlarını daha iyi anlamak için dişil enerjinin sembolü Venüs ile eril enerjinin sembolü Mars’ı beraber değerlendirmek gerekir. Venüs Koç ve Mars İkizler’de hareket ederken aralarında dost açı söz konusudur. Bu arada Mars’ın da 21 Mart-24 Mayıs arasında sınır dışı hareket etmesi sıra dışı beklenmedik ataklara zemin hazırlamaktadır. Venüs Koç’ta ilişkilerde cinselliği öne çıkartıyor. Duyarlı, anlayışlı olmaya imkan vermiyor. Mars İkizler’de zihinselliği vurguluyor. Beraberliklerde tutkuyla mantığı uyumlama şansını değerlendirmeliyiz.

Bu arada Boğa ve Teraziler için yorucu bir dönem olacağa benziyor. Tüm burçlar için astroloji haritamızda Boğa ve Terazi yönetimindeki konular mücadeleye açık olacaktır.

Barış’ın sembolü Venüs, Koç’ta, Mars’ın burcunda hareket ederken özünden çok şey kaybetse de olumlu tarafta kalmaya çabalamak işe yarayacaktır. Ülkeler açısından agresif tutumlar Dünya barışını zora sokabilir. Umarım tüm dünyada liderler gerekli sağduyuyu göstermekte aciz kalmazlar.

Bu arada Venüs Koç’ta hareket ederken ülkemizde kadınların hakları için epeyce savaş vereceğini de anlayabiliriz.

Tüm evrene sevgi, huzur ve barış dilerim.

Öğrenecek ne çok ders var önümüzde!

Meral Pala