Mars Gerilerken Yükselen burçlara göre neler beklemeli?

Yılın son çeyreğindeyiz. Yıl sonunda başlayacak yepyeni döngünün öncesinde son bir hamleye hazırlık aşamasındayız. Belki eski kapanmamış konuları kapatma şansı olabilir.  Bunun için çabalamak gerekiyor. Mars Koç burcunda gerilerken astrolojik haritamızda Koç, Akrep ve Oğlak yönetimindeki alanlar aktif olacaktır. Çabaların sonuçlarını ilerde buralarda göreceğiz.

10 Eylül-14 Kasım arasındaki dönemde hayatımızda bir takım yavaşlatan etkiler olabilir. İleriye doğru adımlar atmakta zorlanma olabilir. Neticede bastırılmışlık halleri yaratıcı olma ve yeni-özgün yollar açmaya imkan verebilir. 

Yükselen Koçlar için kendilerini baştan ayağa sorguladıkları bir dönem. Hayata bakış açıları değişim sürecinde olabilir. İmaj değişikliğine gidebilirler. İlişkiler, evlilikler ve ortaklıklar üzerinde kafa yorabilirler. Bilinç dışından gelen korkular olabilir. Ölüm ve sonrası gibi konuları çokça düşünebilirler. Ortak paylaşımlarda eski konular gündeme gelebilir. Ya da eski bir vergi borçları çıkabilir. Kredilerle ilgili düzeltmeler gerekebilir. Sakince ilgilenmek lazımdır. Geminin rotasını kontrol etme zamanı.

Yükselen Boğalar’ın hayal dünyası, sezgileri, rüyaları çok aktif olabilir. Ruhsal olarak karmaşa ve huzursuzluk hissedilebilir. Bilinçaltının aktifleşmesi ruhen yorucu gelebilir. Sinsice yaklaşan kimselere karşı tedbirli olunmasında fayda var. Aslında duygu dünyasındaki kaos ikili ilişkilere ve ortaklıklara yansıyabilir. İlişkileri bir sorguya çekme durumu olabilir. Problemli ilişkiler için zorlayıcı zamanlar olacağa benziyor. Hayat felsefeleri yeni bir şekle bürünecektir.

Yükselen İkizler arkadaş çevresiyle bir mücadele içine girebilirler. Eskimiş arkadaşlıklar yıpratıcı gelebilir. Yeni arkadaşlıklara hazırlık dönemidir. Uzun vadeli hayat planlarında değişikliğe gitme zamanı ayrıca. Sosyal meselelere, topluma, insanlığa hizmet sunma çabaları olabilir. Ancak ilk adımı atmakta sıkıntı olabilir. Rutin düzeni değiştirme arzusu olabilir. Çalışanların iş yerinde tempo yükseliyor. Sağlığa özen göstermek olabilir. Ortak paylaşımlara dikkatli yaklaşmak gerek.

Yükselen Yengeçler için hayatta ana hedeflerine dair endişe, sorgulamalarla berabere sil baştan yeniliklere gitme zamanı olabilir. Belki önce var olan yolu yeniliklere açmak gerekir. Ya da artık işe yaramayan bir yolda ilerlemekten vazgeçmek gerekir. Yeni yollar açmak daha heyecan verici olabilir. İlişkiler ve genel sağlık durumunu kollamak önemli gözüküyor. Yaratıcılıkları ortaya çıkartmayı araştırabilirler. Aşkta sorgulamalar kaçınılmaz olabilir. Çocukları olanların özellikle çocuklara ilgi gerekiyor. Evlilik ve ortaklıklar emek istiyor.

Yükselen Aslanlar hayatın anlamını sorgulamaya girişiyorlar. Belki ufuk açıcı faaliyetlere karar verebilirler. Mesela belirli bir alanda uzmanlık eğitimine katılma planı yapılabilir. Ya da uzak yolculuklara hazırlık yapılabilir. Başlarken her şey biraz yavaş ilerlese de sonradan ivme artacaktır. Bu süreçte aile geçmişine veya çocukluk dönemlerine ilişkin konular öne çıkabilir. Ebeveynlerle ilgilenme gereği olabilir. Ruhsal olarak iniş çıkışlı atmosfer vardır. Sağlığa özen göstermeli.

Yükselen Başaklar’ın bu dönemde ortak paylaşımlar üzerinde çalışmaları gerekebilir. Bir miras konusu veya ortaklık geliri ya da eşin geliriyle alakalı gündem yoğun olabilir. Öte yandan bilinç dışı konular, bilinmezlikler ilgi odağı olabilir. Korkuların uyanması geçmişin olumsuzluklarını ele almaya mecbur bırakacaktır. Bu arada zihinsel faaliyetler artıyor. Çok derin düşüncelere gitmeye eğilim vardır. Kardeşler ve yakın çevreden kimselerle ilişkiler üzerine kafa karışıklığı olabilir. Eğitim hayatı olanların ilerlemesi bir süre yavaşlıyor. Her zaman keyif aldıkları konular sıkıcı gelebilir. 

Yükselen Teraziler için ikili ilişkiler ve ortaklıklar önemli bir enerji istiyor. Eşin veya ortağın ebeveynleriyle yuvasındaki sıkışmalar direk sizinle ilişkisini etkileyebilir. İlişkilerinizde mücadele ve zıtlaşmalar size farkındalık katacaktır. Kendinizin sıra dışı yönlerini keşfetme fırsatını kaçırmamalısınız. Bu arada maddi kaynaklarla bir stres olabilir. Yeni bir kaynak yaratma çabasıyla birlikte manevi değerlerinizi sorgulama zamanı olabilir. Duygusal sıkışma olatabilir.

Yükselen Akrepler’in yöneticisi Mars gerilerken çok derin bir içe bakış zamanı olacaktır. Hayatını bütün olarak değerlendirmek önemli açılımlar getirebilir. Uyanışlar söz konusu olacaktır. Bu arada rutin yaşamın içinde mücadelenin payı artabilir. Evde-işyerinde yenilik arayışı olabilir. Çalışanlar için işyerinde varlığını vurgulu gösterme arzusu vardır. Biraz da yarışmacı yönlerini ortaya koyabilirler. Sağlıkta ihmale uğramış konular ele alınmalıdır. Fikirleri paylaşmaktan kaçış olabilir.

Yükselen Yaylar hayattan keyif almakta bir miktar zorlanabilirler. Aşkta engeller çıkabilir. Neticede hayatı daha keyifli kılmak için yenilik peşindeler. Çocukları olanlar için onların hayatındaki problemler üzerinde çalışmak gerekebilir. Pek çok farklı ve yeni alanda yaratıcılık geliştirmeleri muhtemeldir. Ayrıca bilinçaltında bir hareket ve uyanış beklemek gerek. Sezgilerin yoğunluğunda artış zorlanma yaratacaktır. Maddi konular sıkışabilir Değerler yenileniyor.

Yükselen Oğlaklar’ın yücelme yöneticisi Mars retroyken evdeki atmosferin bir miktar tansiyon yaratabileceğini gösteriyor. Belki evdeki bir tadilat ya da taşınma hayatınızı gereğinden çok meşgul edebilir. Biraz yorucu havaya rağmen son derece öğretici deneyimlerden geçmektesiniz. Mesleği olanlar için bu alanda da mücadele yoğun. Ayrıca yeni arkadaşlarla yeni hayat planları umutları yeşertebilir.  

Yükselen Kovalar Mars gerilemesinde yaratıcı zihinlerini kullanmayı keşfediyorlar. Kendilerini çok da iyi anlatamadıklarını düşündükleri bir anda parlak fikirler doğabilir. Yakın çevreden kimseler, kardeş, kuzen, yakın arkadaş veya komşularla iletişimde aksaklıklar doğabilir. Eğitim hayatında olanlar için bu konuda mücadele gerekebilir. Ana hayat planı bu dönemde mikroskop altında incelenecektir. Kariyer yapanlar bir süre duraksama yaşayabilir. Yeni bir kimlik çıkıyor ortaya.

Yükselen Balıklar Mars geri hareket ederken belki de kendi girişimleriyle yeni maddi kaynak yaratma yoluna gidebilirler. Bu arada harcamaları artabilir. Dikkatsizlikten dolayı fazla masraf çıkabilir. Yeni değer yargıları olgunlaşmaya doğru ilerliyor. Hayat felsefelerini değiştirecek gelişmeler beklemek gerek. Yeni bir dünya görüşü kazanacaklar. Bir uzmanlık eğitimi veya bir yolculuk hayata farklı bir pencereden bakmalarına olanak sağlayacaktır. Etrafta sinsi kişiler olabilir, dikkat.

Kolaylıklar, sevgiler, 

Meral Pala