Yay’da Neşeli Yeniay

26 Kasım’da yılın en pozitif yeniayı gerçekleşiyor. Yay burcunda oluşan yeniay ilerleme, büyüme ve fırsatlar vadediyor. Yenilenen Ay Jüpiter yönetiminde. Son 1 yıldır kendi burcunda hareket eden Jüpiter güven duygumuzu şu veya bu şekilde pekiştirdi, bilgimiz yükseldi, ufkumuz genişledi. Maneviyatçı yanımız kayda değer bir gelişim gösterdi Yabancılarla temaslarımızdan gelen açılımlar oldu. En azından yeni fikirler edindik. Maddi dünyada fırsatlar gelişti. Şansımızı kullandık veya kullanamadık. Seçimlerimiz bize ait. Kullanamadığımız şanstan kendimiz sorumluyuz. Şimdilerde Jüpiter yeni bir burca geçmeye hazırlanıyor. 2 Aralık’ta Oğlak’ta hareket etmeye başlıyor. 1 yıllık yeni bir dönem başlıyor. Tam da bu yeniayla birlikte Jüpiter’in 12 yılda bir kez gelen Yay burcundaki şanslı yerleşimi bize son bir şans daha veriyor. Burcun 28’li derecelerindeki Jüpiter’in ‘ bu şansı kaçırma ‘ dediğini duyar gibi oluyorsunuz muhtemelen.

Yeni ay derecesiyle Satürn arasındaki 45’lik açı aynı nakaratı söyletiyor. ‘Evet ama…’  dediğinizi duyar gibiyim. Hep şanslı bir şeyler gözümüzün önünden geçip giderken ‘evet ama…’ içeren cümleler kurarız. Hep bir mazeret uydurma çabası olur. İçimizi kemiren  konular veya engel olduğunu düşündüğümüz şeyler gerçekten var mıdır? Biz sorunları kendi kendimize zihinde yaratıyor olabilir miyiz? 

Venüs Oğlak’ta sürprizci Uranüs ile akışkanlık içinde bulunuyor. Maddi dünyada fırsatlar oluşmasına ramak kalmış olabilir. Güzel şeyler aniden önümüze düşebilir. Yeniay doğarken Mars’ın da kendi burcuna ilerleyişi ciddi bir imkan olarak değerlendirilmeli bence. Zira efor sarf ettiğimiz konuya odaklanma fırsatı veriyor.

Satürn ve Plüto kavuşumu halen devam ediyor. Oğlak yönetimideki konular enerjimizi talep etmeye devam ediyor. Öncü burçların 15 ile 20 derecelerinde kişisel gezegenleri bulunanlar için yorucu bir atmosferden bahsedebiliriz.

Ülkemizin haritasında altıncı evdeki yeniay belki de çalışan kesime işçi ve emekçi sınıfa fırsatlar getirebilir. Ticari birliklere açılımlar sunabilir.

Yükselen Koçlar bu yeniay bu dönemde ileri düzeyde eğitimler, yolculuklar ve hukuki işlerinde fırsatlar getirebilir. medya alanında gelişim olabilir.

Yükselen Boğalar için maddi paylaşımlar fırsatlara açık gözüküyor. Eşim kaynakları gelişebilir. Uygun kredi fırsatları oluşabilir.

Yükselen İkizler, ikili ilişkiler konusunda şansını değerlendirmeli. Hem duygusal hem de profesyonel ilişkiler için olumlu bir dönem. 

Yükselen Yengeçler için  işyeri fırsatları olabilir. İşleri hem kalite hemde maddi açıdan gelişme vadediyor. Sağlığa yarayacak açılımlar mümkündür. Şifalanma zamanı.

Yükselen Aslanlar için hayatın keyifli bir dönemi olmalı. Yeni hobiler edinebilirler. Çocuklarla ilgili fırsatlar gelişebilir. Görünürlükleri artıyor.

Yükselen Başaklar bu dönemde evde, aile içinde güven duygularını besleyecek gelişmeler yaşayabilirler. Konforlu bir ev yaşamı onları bekliyor olabilir. 

Yükselen Teraziler yakın çevreyle ilişkilerinden gelişim elde edebilirler Ayrıca kısa yolculuklar ve çeşitli eğitimlerden fayda gelebilir. Fikirleri zenginleşebilir. Yaratıcı zihin öne çıkabilir.

Yükselen Akrepler için maddi yönden kazançlı bir dönem olabilir. Değerleri değişiyor. Değer yargıları bir üst standarda doğru ilerliyor. Belki de gerçekten zenginleşme olabilir.

Yükselen Yaylar bu dönemde kendilerini geliştirip daha iyi bir yaşam seviyesine doğru ilerliyor.Dünyaya ve özellikle ilişkilere bakışları gelişiyor.

Yükselen Oğlaklar için manevi dünyada açılımlar var. Sezgi, hayal  gücü ve rüyalar yönünden zenginlikler beklenmeli. 

Yükselen Kovalar için sosyal çevrede genişleme, yabancı insanlar vasıtasıyla gelen fırsatlar olabilir. Uzun vadeli hayat planları yükselişte.

Yükselelen Balıklar için kariyer alanında fırsatlar, gelişme ve ilerlemeler olmalı. Terfi gelebilir. Yabancılarla temaslar mümkündür.

Yay’daki yeni ay ülkemize ve evrene maddi-manevi zenginlikler getirsin, şansımızı değerlendirebilme imkanı versin.. 

Meral Pala

22 Kasım 2019