Zodyak Döngüsü

Mevsimsel zodyakta 360 derecelik dairenin ya da yılın(365 gün) 12 eşit parçaya bölünüşüyle ortaya çıkan burçlar kuşağının hayatımıza yansımalarını irdelersek bir bütünün parçalarını görürüz. Ardışık burçların birbirini tamamladıklarını fark ederiz. Güneş’in burçlar kuşağında hareketi 1 yıllık döngünün içinde ilerleyişimizi anlatır. Öte yandan hayatımızda uzun ve kısa vadeli döngüler vardır. Mesela 28 yıla yayılan bir döngüyü anlatan ikincil ilerletim haritalarımızda Ay’ın burç değişimlerinin hayatımızdaki izlerini de sürebiliriz. Her 2,5 yılda bir hayatımızda temanın değiştiğini fark edebiliriz.

1 yılda Güneş’in zodyakta burç değişimine göre;

KOÇ döneminde büyük hevesle bodoslama kapımızı yeniliklere açıyoruz. Canlılığımızı kutsadığımız zamanlar ve gözümüzü karartarak taze başlangıçlara adım atarız.

BOĞA zamanı geldiğinde, Koç döneminde başlattıklarımızı köklendirmeye çalışıyoruz. Güven ve kalıcılık yaratmanın keyfini sürüyoruz.

İKİZLER dönemi geldiğinde kalıcı hale getiremediklerimizi esnetmeye, ayarlamaya ve gerekirse değiştirip durumlara yeni bir yorum getirmeye girişiyoruz.

YENGEÇ zamanında içimize dönüp geçmişten dersler çıkarmaya çalışıyoruz. Elimizde olanı besleyip büyütmeye, korumaya çalışıyoruz.

ASLAN zamanları geldiğinde ise bu noktaya kadar yapıp ettiklerimizden dolayı kendimizle gurur duymaya, keyfini çıkartmaya bakıyoruz.

BAŞAK dönemi hasat zamanıdır. Emeklerimizin ürün vermeye başladığı zamanlardır. Aynı zamanda ayıklamalar yaparız. İşe yaramayanı gözden çıkartmak kaçınılmazdır.

TERAZİ zamanında ise elde kalanlarla bir denge yaratmaya, güzellikleri, estetik olanı parlatmaya gidilen dönemece gelinir.

AKREP dönemi geldiğindeyse çürümüş olanı sistemden çıkartma vaktidir.  Bütünün enerjisini tüketen, hızını yavaşlatanı sistem dışında bırakmak gerekir.

YAY zamanlarında gelişim sürecimiz yeniden ivme kazanmaktadır. Bilgimizi tazeleyip geliştirmek kaydıyla yeni ufuklara yelken açma zamanı gelmiştir.

OĞLAK dönemlerinde ise tecrübe konuşmaktadır. Bütün çabaların zirve yaptığı dönemdir. Yapıyı, çatıyı bitirme vaktidir. Dünyevi işler bir sona gelmiştir.

KOVA zamanında artık yüksek ideallerimize yönelme zamanı gelmiştir. Bir arınmayla egoyu bertaraf etme ve yaratıcı, buluşçu, kâşif tarafımızı ortaya koyma vaktidir.

BALIK zamanı döngünün sonudur. Hepimizin ‘’bir’’ ve bütünün bir parçası olduğumuza dair bir kavrayış oluşur. Bütün canlı varlıkların ‘’Bir’’den geldiğini deneyimleyerek öğreniriz.

Önemli Not:

6 Ekim’de eğitimlerimiz başlıyor. Bilgi edinebilirsiniz:

https://astrolojikosesi.com/2019/05/21/9551/

Meral Pala

10 Eylül 2019

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.