Aslan’da Sürprizli Yeniay

Ağustos ayına taze bir başlangıç yapıyoruz. Temmuz ayında tutulmalarla oldukça yorucu bir dönem yaşandı. Üstelik retro gezegenler bizleri hep geçmişin izlerini sürmeye çağırdı durdu. 1 Ağustos sabah 06: 12 sularında Aslan burcunda bir yeniay oluşumunu kutlarken Merkür’ün düze dönüşünü de kutlayacağız. Hayatımızda pozitif yönde yenilikleri hissetmek uzun sürmeyecektir. 

Gökyüzü ışıkları Güneş ve Ay bir araya gelirken Venüs ve Mars’ında Aslan burcunda hareketi şu dönemde benlik duygusunu fazlasıyla öne çıkartıyor. Güneş, Ay, Venüs’ün Uranüs’le stresli açı kurması hayatımızda heyecan yaratan, sürpriz gelişmeler olabileceğini işaret ediyor. Aslında Uranüs’ün Boğa’da ilerleyişi önümüzdeki yıllarda sabit ve güvenli olduğunu düşündüğümüz köklü yapılanmaları yerle yeksan edebileceğini uzun süredir konuşuyoruz. Bu kez yeni ay oluşumu Uranüs’ü aksiyona geçmeye teşvik ediyor.

Hayatımızdaki beklenmedik gelişmeleri sembolize eden Uranüs’ün güçlü yeniay enerjisiyle uyanıp harekete geçmesi kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor. Yaratıcı gücümüzle hayatımızda tekdüzeliği kırmak, yenilik yaratmak için hareket etmeye hazırız. Üstelik Jüpiter’in gökyüzü ışıklarıyla akışkan yerleşimi iyimserliği, güven duygusunu, ilerleme arzumuzu güçlendiriyor.

Aslan zamanlarında öz güvenli olduğumuz, benlik duygumuzun yükseklerde seyrettiği bir zaman dilimindeyiz. Kendimizi güçlü hissediyoruz ve “Ben yapabilirim” duygusu yaşıyoruz. Kendimiz gerçekleştirme yönünde ilerliyoruz. En nihayetinde ruhumuzun çekildiği yöne gitmek ve hayattan keyif almak istiyoruz.

Ülkemizin haritasında bu yeniay milli kaynaklar, bankalar, finans kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargılarını anlatan alanda oluşuyor. Bu dönem bize ülke olarak ilgili konularda yenilikler ve sürprizlere açık yeni bir süreç vadediyor.

Yükselen burcumuza göre bu yeniayla birlikte hayatımızda neler olabilir?

Yükselen Koçlar için kendilerini göstermek, yaratıcılıklarını ortaya koymak, hayatın mutlu yönlerini hissetmek istedikleri bir dönem olacaktır. Değerlerindeki farklılaşmayla sürpriz çıkışları olabilir. Bir anda spot ışıklarını üzerlerinde hissedebilirler. Çocuklarla ilgili konular önemli hale gelebilir.

Yükselen Boğalar bu dönemde aile ve yuvaya odaklanacaklardır. Ebeveynler ilgi bekliyor olabilir. Evde sürpriz yenilikler olabilir. Örneğin aniden ev alma-satma veya ev değiştirme kararı gündeme gelebilir. Temel olarak hayata bakışta yenilikler itici güç olacaktır.

Yükselen İkizler’in yakın çevre, arkadaşlar,  kardeşler, kuzenlerle ilişkilerde canlanma hissedilebilir. Komşular da aniden gündem yaratabilir. Güçlü bir ifade ile fikirlerini ortaya koyabilirler. Bilinçaltından gelen dürtüler yeniliği teşvik ediyor. Kısa yolculuklar sürprizlere açık olabilir. 

Yükselen Yengeçler için finansal konular aniden gündem yaratabilir. Belki doğuştan getirdikleri yaratıcı becerileriyle yepyeni bir kaynak yaratma şansı doğabilir. Değer yargılarını değiştirip yeniledikleri bir zaman dilimi olabilir. Tüm yeniliklere yolu açan sosyal çevre olabilir.

Yükselen Aslan’ların zaten kendi burcunda olan bu yeniay onlara parlama imkanı veriyor. Yepyeni bir imaj ve hayata karşı yeni bir bakış açısı geliştirdikleri bir zaman dilimi olacaktır. İlişkilere karşı tutumları da yeni bir döneme giriyor. Aslanların eş ve ortakları bambaşka ve yenilenmiş  bir kişiye dönüştüklerini düşünebilir. Değişimin temelinde ise yeni mesleki hedefler yatabilir.

Yükselen Başaklar’ın bilinçaltında uyanışlar beklemek gerekir. Uyuyan bir benlik duygusu öne çıkmaya başlayabilir. Yaratıcı hayal gücü aktif duruma gelebilir. Rüyaları önemli hale gelebilir. Otoritelere karşı tutumları değişebilir. Kökeninde hayat görüşünün yenilenmesi olabilir.

Yükselen Teraziler için sosyal çevreyle ilgili sürpriz yenilikler beklemek gerek. Belki hali hazırda ait oldukları topluluklardan kopuş ve farklı sosyal organizasyonlarda parlama zamanı olabilir. Yeni umutlar ve aniden gelişen hayat planları olabilir. Her şeyin kökeninde bilinçaltındaki özgürleşme olabilir. 

Yükselen Akrepler bu dönemde toplumsal alanda, kariyerle ilgili konularda dikkatleri üstlerine çekeceklerdir. Hayattaki hedeflerine odaklandıkları bir dönemdeler. Yepyeni toplumsal bir rol edinebilirler. Göz önüne gelmelerinin temelinde ilişkiler olabilir.

Yükselen Yaylar hayat görüşlerini, bilgilerini, birikimlerini ortaya çıkartma şansını yakaladıkları bir süreçteler. Hukuki konular sürprizlere açık olacaktır. Yüksek öğrenimle alakalı ilginç gelişmeler olabilir. Yeniliklerin temelinde rutin alışkanlıkların değişmesi yatabilir.

Yükselen Oğlaklar ortak gelirler, eşin maddi kaynakları konusunda ilginç gelişmeler olabilir. Bir miras konusu birden gündem yaratabilir. Bilinçaltı yüklerinden özgürleşme zamanı da olabilir. Çocuklarla ilgili sürpriz gelişmeler, değişimin sebebi olabilir

Yükselen Kovalar  hem duygusal hem de profesyonel ilişkileri sürpriz gelişmelere gebe durumda. Ruhsal olarak bir farkındalık ve uyanışın neticesinde oluşan radikal değişimler evlilik ve ortaklıkları pozitif yönde etkilemeye açık duruyor.

Yükselen Balıklar iş ortamında veya bütün olarak rutin yaşam konularıyla ilgili olarak parlak gelişmeler olabilir. Parlak fikirlerin ortaya çıkışı rutini kırmaya ve büsbütün yeni bir yaşam stili yaratmaya yol açabilecektir.

Aslan’da yeniay herkesin yaşamına neşe, mutluluk ve keyif getirsin.

Sevgiler;

Meral Pala

30 Temmuz 2019