17 Temmuz’da Oğlak’ta Ay Tutuluyor

Ay’ın ışığı saat 00:18 sularında bir süre için Dünya’nın gölgesinden dolayı kapalı kalıyor. Astrolojide Ay duygu dünyamızı, bilinçaltını, geçmişimizi ve anıları anlatır. Astroloji haritamızda en çok kırılganlık gösterdiğimiz konuları işaret eder. Anne, aile, yuva, ev gibi tamamen kişiye özel konular da Ay ile temsil edilmektedir.  Ayrıca bizim aile köklerimizle ilgili bilgileri gösterir. Ay, bu kez Oğlak burcunda yerleşiyor. Ay’ın Oğlak’ta rahat hareket edememesi yük olarak hissettiğimiz konuları açığa çıkartabilecektir. Duyguları baskı altında  tutmaya çalışabiliriz. Bu tutulma zamanı son derece gerçekçi tutumlar içindeyiz.

Ay’ın Satürn yönetiminde olması ve Satürn’ün Oğlak’ta kendi burcunda olması kontrol altında tutmaya çalıştığımız yönümüzü vurguluyor. GAD ve Plüto ile birlikte hareket eden Ay, hayatımızda dönüşüme ve yepyeni yapılanmalara işaret etmektedir. Somut şeyler inşa etmeye çalıştığımız konularda bir mücadele vererek yenileyip tekrar işler hale getirmeye çalışıyoruz. Planlamayla, riskleri minimize ederek karar almaya çalıştığımız bir noktadayız. Bunun için belki sınırlarımızın ötesinde efor sarf etmek gerekiyor. Duygulara teslim olmamak için özel bir çaba içinde olabiliriz. Oysaki biraz da Yengeçvari yumuşak bir tutum içinde olabilirsek çok daha dengeli olur, Stres, baskı ve depresyona yatkınlığımız var unutmayalım.

Ay tutulmaları kişisel , ruhsal, duygusal hayatımızla ilgili bir dönüm noktası getirmektedir. Ay tutulmasının çok güçlü bir dolunay etkisine sahip olduğunu hatırlayalım.  Hayatımızda bitişler-başlangıçlar beklemeliyiz. Bir takım sonlanmalar kaçınılmazdır. Aslında her şeyin ağır çekim modunda ilerlediğini söyleyebiliriz. Gökyüzünde fazlaca geri harekette olan gezegen bulunuyor. Haliyle bunun hayatımıza yansıması yavaşlama olarak hissedilmektedir. Üstüne bir de kontrollü, temkinli, planlayarak hareket eden Oğlak vurgusunu eklersek esneklik ve akışkanlığın oldukça zayıf olduğunu söylemek mümkün.

Somut adımlar attığımız bir süreçteyiz. Duygusal katılık ortaya çıkıyor. Ruh dünyamızda buz kesmeye yakın olabiliriz.

Ülkemizin haritasında açık düşmanlıklar alanında tetiklenme var.

Yükselen burcumuza göre bu dönemde hayatımızda neler olabilir?

Yükselen Koçlaiçin kariyer ve hayattaki hedeflerini netleştirdikleri bir süreç olabilir. Duygulardan bağımsız hedefler koyabilirler. Yükselen Boğalar eğitim-öğretim alanında somut adımlar atabilirler. Hukuki konularda çözüme gidilebilir. Dünya görüşlerini netleştirebilirler. Yükselen İkizler’in, ortak paylaşımlar alanında dönüm noktası olabilir. Finansal konularda somut adımları olabilir. Miras konuları çözülebilir. Eşin kaynaklarıyla alakalı bir karar zamanı olabilir. Kredi, vergi konusu dikkat çekici olabilir. Yükselen Yengeçler için önemli zamanlar. İlişkileriniz ve ortaklıklarınız konusunda bir dönüm noktası olabilir. Karar almanız gereken şeyler varsa bu dönemde netleşebilirsiniz. Yükselen Aslan’ların sağlık konusu dikkat çekici olabilir. Örneğin spor-diyet ihtiyacı doğabilir. İş yeri ve/veya rutin yaşam alanlarında  biten ve başlayan temalar vurgulu görülebilir. Yükselen Başaklar yaratıcı adımlar atmak durumundalar. Somut bir performans sergileyebilirler. Çocuklarla ilgili konularda sorumluluğa girebilirler. Mütevazi ama dikkat çekici olabilirler. Yükselen Teraziler için  yerleşimle ilgili konularda ortaya bir takım kararlar çıkabilir. Ebeveynler bu dönemde önemli bir gündem yaratabilir. Yükselen Akrepler için bu dönemde bir eğitim konusu netlik kazanabilir. Yakın çevredeki kişiler, kardeş, kuzen, komşu vs gibi önemli noktaya gelebilir. Yükselen Yaylar için bu süreçte finansal alanda bir kaynak değişikliği, bitiş ve başlangıçlar olabilir. Yükselen Oğlaklar bir mevki, statü, etiket kazanabilirler, kendi burçlarında oluşan bu tutulmayla ilişki, evlilik ve ortaklıklarına yepyeni bir bakış açısı getirebilirler. Yükselen Kovalar bu dönemde hayal gücünü ortaya koyabilir. Bilinçaltından gerçekler su yüzüne çıkabilir. Yükselen Balıklar‘ın sosyal alanda sorumlulukları artabilir. Eski çevrelerinden uzaklaşabilir, yeni çevre edinebilirler.

Ay tutulması herkese mutluluk getirsin…

Sevgilerimle;

Meral PALA

16 Temmuz 2019