İçsel Mücadeleler Verebiliriz…

Öncelikle Mars astrolojide neleri anlatır?

Kişinin enerjisini nereden aldığını, kendini ortaya koyuş tarzını ve hayatta kalma becerisini anlatır. Fiziksel ve psikolojik savaşma ve savunma kapasitesi Mars’la ilişkilidir. Bireyin hayatta hangi alanda efor sarf ettiğini, motivasyon kaynaklarını, cesaretini anlatır. Kötücül- malefik-doğaya sahiptir. Kızgınlıklar, hırs, öfke, şiddet ve suça eğilim Mars’la anlatılır. Eril enerjiyi ve cinselliğe yaklaşımı anlatır. Erkek haritasında bu enerjiyi nasıl kullandığını, kadın haritasındaysa ne tip erkek figürlere çekim hissettiğini, eşini anlatır. Ayrıca ameliyatlar, kazalar, yanma, ısırık ve yaralanmaları anlatır. Kişinin hayatla nasıl bir mücadele içinde olduğunu Mars’ın bulunduğu, ev, burç ve açılarla anlamak mümkündür. Mitolojide Ares olarak geçer. Vücutta kafa bölgesini, kasları ve alyuvarları sembolize eder. Ayrıca erkeklik organıdır. Koku ve tat alma duyusunu gösterir.

Mars Koç ve Akrep burçlarını yönetir, Oğlak’ta yücelir, Terazi ve Boğa’da zararlı, Yengeç’te düşüktür.

16 Mayıs-2 Temmuz aralığında Mars kendini rahat ortaya koyamadığı Yengeç burcunda ilerliyor. Bu dönemde harekete geçmekte zorlanabiliriz ve duygularla hareket etme eğiliminde olacağız. Yeni başlangıçlar yapmakta cesaretsiz davranabiliriz. Öfkemizi içe yöneltebiliriz. Büyük ölçüde içe çekilmeye meyilli olacağız. Duygu dünyamız savaş alanına dönebilir. Özellikle Haziran’ın 10’u ile 22’si arasında Mars’ın Satürn ve Plüto’yla gökte karşı karşıya gelmesiyle kendimizi güç savaşlarının içinde bulabiliriz. Engellenme duygusu içine girebiliriz. Hareket kabiliyetimizin iyice zayıfladığını düşünebiliriz. Bu dönemi bekleme ve ileriye dönük plan yapma zamanı olarak değerlendirmek uygun olacaktır.

Mars Yengeç’te hareket ederken ev, yuva, aile, ebeveynler ve özellikle anneyle ilgili konulara vurgu artabilir. En yakınlarımızı koruma altına alma güdüsüyle harekete geçebiliriz. Anaç duygular tetiklenecektir. Bir annenin evlatlarını koruma güdüsüyle hareket edişi gibi harekete geçebiliriz. Ayrıca yerleşim ve gayrimenkul konularında çalışmalar yapma zamanı da olabilir.

Mars Yengeç’te ilerlerken iç dünyamızla ilgilenmenin tam zamanıdır. Kendi içimizde geçmişten getirdiğimizden kırgınlıkları çözmeye, iyileştirmeye  çalışmak lazım. Özellikle Mars’ın Kiron’la kare yapacağı 23-24-25 Mayıs tarihleri duygusal yaralarımızı derinden hissedebiliriz. İçimizde kopan sert rüzgarları dindirmek için ruh dünyamızla ilgili çalışma yapmak kaçınılmaz olabilir.

Videoda burçlara göre etkileri anlatttım.

Sevgilerimle,

Meral Pala

15 Mayıs 2019

Bu yazının bütün hakları saklıdır, izin almadan kullanılamaz.