İkizler’de Yeniay

13 Haziran Çarşamba saat 22:43 sularında İkizler burcunda Ay yenileniyor. Zihnimiz tazeleniyor. Yepyeni fikirlere son derece açık olduğumuz günlerdeyiz. Önümüzdeki yeniayın Plütonik bir Güneş tutulması olduğunu da düşünürsek hayatın yeni virajlarına hızla yaklaşıyoruz. Hatta bazılarımız şimdiden virajı almaya başlamış bile olabilir. Büyük dönüşümlerin eşiğindeyiz. Tam da bu evrede İkizler’de oluşan yeniayla taze fikirlerin, yeni projelerin oluşumu adeta bir ilaç gibi gelecektir. Yeni koşullara uyum sağlamak için çok yönlü düşünebilmek, olan bitene yepyeni bir gözle bakabilmek hayatımızı kolaylaştıracaktır. Bolca ikileme düşme ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz.

Ay İkizler’de yeniden doğarken Merkür de Yengeç’te hareket ediyor. Bu durumda Ay ve Merkür birbirlerini güçlü bir şekilde ağırlamaktalar. Bu demektir ki olaylara bir yandan analitik, objektif, mantıkçı bakıyoruz. Öte yandan sezgilerimizle düşünüyor, hislerimizle algılamaya çalışıyoruz. Satürn-Kiron-Merkür arasındaki T-Kare kalıbı fikirleri ortaya koymanın hayli mücadele gerektireceğini söylüyor. Duygular ve mantık çelişki yaratırken Kiron Koç’ta içimizdeki ateşi bastırmaya ve cesaretimizi söndürmeye zorluyor. Çoğunlukla tek başına mücadele vermeye meyilli olabiliriz. Oysaki bir Terazi gibi egonun isteklerinden vazgeçip eşitlik ve adalet duygumuzu ön plana alabilirsek cesareti geri kazanma şansı yükselecektir. Mars’ın hızının düştüğü zamanlardayız. Harekete geçmek iyiden iyiye zorlayıcı olmaya başladı. Eşitlikçi, adil ve daha yaratıcı olmak için kafa yormaktayız.

İstanbul’a göre yeniay zamanı ufukta Oğlak burcu yükseliyor. Disiplin, otorite ve katı kurallar işliyor. Ankara’da ise Kova burcunu yükselmesi daha hümanist, mantıkçı ve iletişime açık bir atmosfere işaret etmektedir.

23 derece İkizler burcu’ndaki yeniay oluşumuna Capella yıldızının karekteristiği geçiyor. Mitololojiye göre Capella küçüklüğünde Zeus’u beslediği düşünülen tanrıçadır. Özelliği hızlı düşünüp çabuk hareket etmeyi sevmesidir.

Bu yeniay zamanı Merkür başrolü üstleniyor. Merkür ve Uranüs arasındaki rahat enerji akışı yaratıcı zihni kullanışlı hale getiriyor.

İkizler’de yeniay hepimize mutluluk getirsin.  Huzurlu bir şeker bayramı dileğiyle:)

Meral Pala

12 Haziran 2018

Bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.