Terazi’de Dolunay

31 Mart 2018, saat 15:37 sularında Terazi Burcunda sert etkilerin ortaya çıktığıbir dolunay oluşuyor. Gökyüzü ışıkları Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği dolunay zamanları önemli kararlar alma, görünür olma, farkındalık edinme zamanlarıdır. Hayatımızda sonlanmalar ve başlangıçlar olabilir. Pek çok kararın alındığı zamanlarıdır.Bu kez denge ve uyumun sembolü Terazinin 11 derecesinde dolunay yaşıyoruz. Astroloji haritasında 10-11-12 derecelerinde kişisel gezegenleri, yükseleni, önemli noktaları bulunanlar için dolunay çok daha etkili olacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki dolunayın haritamızda etkisi içine giren yaşam konuları –dolunay derecesinde herhangi bir gezegen vs bulunmasa da- bir dönüm noktasına gelebilir.Terazi burcu yönetimindeki konular denge, uyum ve ahenk yaratmaya çalıştığımız, adaletli olmak için çaba sarf ettiğimiz, diğerkâmlık etmek için dikkat ettiğimiz konulardır. Kısaca başkalarının yararını kendi yararımız kadar gözetmek için çabaladığımız konulardır. Öte yandan gökyüzünde Güneş Koç’ta parlarken benmerkezci yönümüz uyanmış durumda. Egoyu tatmin etme girişimlerimiz oluyor. Bu arada Merkür Koç’ta geri harekette ve Güneş’le sıkı bir kavuşum içinde bulunuyor. Hatta Güneş’ten yanmış durumda-kazimi halinde-olduğu görülmekte. Bu da bize fikirlerimizi ortaya koymakta zorlandığımızı anlatıyor. Geçmişe ait konular hakkında kendimizi ifade etmekte sıkıntı olabileceğini ve benlikte incinme ihtimalini gösteriyor.

Dolunay zamanı Satürn ve Mars’ın otoriter Oğlak burcunda kavuşurken gökyüzü ışıklarına baskı yarattıklarını söyleyebiliriz. Bir yandan kendi egomuzla savaşırken diğer yandan kararlı ve dik bir duruş sergilemeye teşvik ediliyoruz. Hangi alanda bir kararsızlık varsa orada hızlı davranmak ve kararlılığımızı ortaya koymak zorunda hissedebiliriz. Oysaki Merkür’ün geri hareketi aceleyle verilen kararlarda yanılma payının yüksek olduğunu anlatıyor.

Bu dolunay anının haritasını Ankara’ya göre çizersek ufukta 28 derece Aslan burcu yükseliyor. Bu da bize son dönemde Aslan-Kova aksında yaşadığımız tutulmaların tetiklendiğini anlatıyor. 2017 Ağustos ve 2018 Şubat aylarında yaşanan tutulmalarla beraber hayatımızda önem kazanan konular her ne ise şimdilerde yine gündem konumuz olabilirler.

Olaylara ve durumlara benmerkezci yaklaşmakla başkalarını gözeterek yaklaşmak arasında bolca ikilemlere girdiğimiz bu zaman diliminde Venüs’ün Boğa’ya ilerlemiş olması kararlılığımızı sürdürerek huzur ve sükûneti tercih edeceğimizin işareti olabilir.

Somut ve elle tutulur olanı tercih edebiliriz. Tercihlerimizde kendimizi güvende hissedebilmek en önemli kıstasımız olabilir. Bunun için diplomatça davranma gayretlerimiz olacaktır. 

Terazi burcu astrolojide medeniyetin de sembolüdür. Gerginlik yaşanan konularda uyum ve anlaşma sağlamak için medeni duruşumuzu korumak önemli olacaktır. Zarif ve medeni olan kazanır diyerek noktayı koyalım.

Meral Pala

29 Mart 2018

Bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.