ASLAN’da Tam Tutulma

21 Ağustos Pazartesi günü 21:30 sularında Aslan Burcunda ikinci kez yeniay doğuyor. Üstelik bu yeniay bir Güneş Tutulmasıyla beraber oluşuyor.  Yeniay zamanları enerjilerin tazelendiği zamanlardır. Güneş tutulmasıyla beraber oluşan yeniay çok daha güçlü bir yeniay enerjisini işaret etmektedir. Tutulma esnasında gökyüzünde Güneş, Ay ve Dünya aynı hizaya dizilmektedir.  Dünya ile Güneş’in arasına Ay’ın girmesiyle Ay’ın gölgesi Dünya üzerine düşmektedir. Eski kültürlerde bu gölgeleniş bir zorluk işareti olarak kabul edilmiştir. Metaforik olarak bu süreç kendi gölgelerimize bakma zamanı olabilir. Tutulmanın ardından Güneş ışığının tekrar görülmesiyle hayatımızda bir iyileşme ve sürpriz başlangıçların oluşması beklenebilir. 

Aslan burcunun 29 derecesinde oluşan bu tutulma Persler’in Kuzey’in gözcüsü dedikleri Regulus yıldızıyla birleşiyor. Aslan’ın kalbini sembolize eden kraliyet yıldızı Regulus, intikam duygusundan arınmak şartıyla büyük başarılara ve parlamaya işaret eder.

Aslan’daki tutulmayla BENLİK duygusu fazlasıyla vurgulanıyor. Hayata geniş bir pencereden bakabilme yeteneğimiz ortaya çıkıyor. Hevesli, coşkulu, özgüvenli tavırlar gösteriyoruz. Yaratıcı yönümüzü ortaya çıkarmak adına risk alma cesareti gösterebiliriz.

Ayrıca astrolojide sürprizleri hayatımıza getiren gezegen Uranüs tutulma derecesiyle partil üçgen açı kuruyor. Bu yerleşim yenilenmeye, aydınlanmaya, denenmemişi denemeye hazır olduğumuzun işareti. Yay’daki Satürn’le bu üçgen kalıcı atılımlara işaret etmektedir.

Üstelik yeniay doğarken ülkemizde ufukta cesur Koç burcu yükseliyor. Yöneticisi Mars yine Aslan’da hareket etmektedir. Demek ki gökte ateş vurgusunun baskın oluşu tutkuyu ve harekete geçme arzusunu ateşleyecektir. Mars Ay’ın düğümleriyle de bağlantıları bulunuyor. Bu da kadersel dönemeçlerde olduğumuzun işaretidir.

Bu arada Merkür’ün Başak’ta geri harekette olması geçmişten gelen hataları düzeltmeye teşvik ediyor.

Gökyüzünde su elementinde bulunan tek gezegen Venüs, onun da nodal aks ile bağlantılı olduğu görülüyor. Venüs’ün ayrıca Uranüs ve Plüto ile sertlik içinde olduğu gözden kaçmıyor. Buradan değerlerimiz ve ilişkilerimiz açısından kaçınılmaz değişimlerin eşiğinde olduğumuzu görebiliriz.

Astrolog Bernadette Brady’e göre kişisel ilişkiler ve arkadaşlarla ilgili baskı ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Tutulma astrolojik haritamızda hangi yaşam alanına düşüyorsa o alanda ilişkiler konusu ağır basacaktır. Aceleci kararlar almak hatalı olabilir. Çünkü ilgili haberler çarpıtılmış ve doğru olmayabilir. Ayrıca Brady’e göre tutulma bir yorgunluk duygusuyla beraber sağlık konularını da öne çıkarabilir.

Ülkemizin astrolojik haritasında tutulma derecesinin Akrep’teki Jüpiter-Venüs kavuşumuna sert karesi dikkat çekiyor. Jüpiter dünya astrolojisinde din, felsefe konuları, din adamları, üniversiteler, yükseköğretim kurumları, yardım kuruluşları, ülkenin refahı, zenginlikleri, bankalar ve bankacılar, toplumdaki aristokratlar, üst tabakadan kimseler, yayıncılar ve medya kurumları, kitle iletişimi, ülkenin hukuk sistemi ve yargı organlarını anlatır. Venüs ise kadınlar, sanat, sanatçılar, müzisyenler,  moda, müzik, tiyatro, eğlence-dinlence yerleri, eğlence sektörü, savaşta başarı, barış ve diplomatik konular, finansal konular ayrıca evlilik ve çocuklarla ilgili sosyal meseleler ve ülkede doğum oranları gibi konuları anlatır. Bu bahsi geçen konular mercek altına alınabilir.

Astroloji haritamızda Aslan burcunun 29 derecesi hangi yaşam alanına –eve-düşüyorsa burada kendi gölgelerimizin farkına varmak ve hayattaki niyetimizi yeniden kurgulama zamanıdır. Sabit burçların(Boğa-Aslan-Akrep-Kova) son 3 derecesinde kişisel gezegenleri ve/veya yükseleni bulunanların da bu tutulmadan en güçlü etkiyi alacak kişiler olduğunun altını çizmeliyiz.

Tutulmanın enerjisi her birimize gölgelerimizden sıyrılma ve aydınlanma imkânı getirsin.

Güneş Tutulmasının etkilerinin tutulma tarihinden 6 ay önceden yaşamaya başladığımızı ve 6 ay sonrasında da etkili olabileceğini hatırlatalım.

Yükselen burçlara göre ne gibi gelişmeler beklemek gerek?

Yükselen Koç; sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Yaratıcı gücünü kullanıyor. Çocuklarla ilgili konular gündeme oturabilir. Yükselen Boğa için; ev-yuva -yerleşim konuları sürpriz gelişmeler gündeme gelebilir. Ebeveynlere ilişkin durumlar öne çıkabilir. Yükselen İkizler’de kardeşlerle, yakın çevre ve komşularla ilgili farkındalık gelişebilir. Eğitim-öğretim alanında sürpriz bir başarı gelebilir. Yükselen Yengecin, maddi kaynakları beklenmedik şekilde değişebilir. Değer yargıları tümden değiştirebilir. Yükselen Aslan; yeni bir kimlik geliştiriyor. Farklı bir imaj yaratabilir. İlişkileri-evlilikleri gündeme oturabilir. Yükselen Başak  için bilinçaltı aktif hale geliyor, aydınlanmalar olabilir, rüyalar  ve hayal gücü öne çıkıyor. Yükselen Terazi’nin; arkadaş çevresinde sürpriz değişimler olabilir. Umutlar yenileniyor, geleceğe dair planları değişiyor. Yükselen Akrep, hayattaki hedeflerini değiştirip, geminin burnunu farklı yöne çevirebilir. Kariyerde yeni oluşumlar söz  konusu. Yükselen Yay, uzak seyahatler ve eğitimlerle yeni hayat tecrübeleri kazanabilir. Hayat görüşünü yeni bir şekle getirebilecektir. Yükselen Oğlak için  bilinçaltında bir aydınlanma söz konusu olabilir. Yaratıcılığını ortaya çıkartabilecektir. Maddi paylaşım konularında yeni bir dönemece girebilir. Yükselen Kova için; ikili ilişkiler vurgulu. Hem duygusal ilişkilerde hem de iş ortaklıklarında bitişler yeni başlangıçlar olasıdır. Yükselen Balığın ise rutin yaşam koşulları değişime uğrayabilir. Sağlığa özen göstermek önemli olabilir. 

Unutmayalım gölgelerimiz gün ışığına çıkıyor.

Sevgiler,

Meral Pala

18 Ağustos 2017

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Sonbaharda  başlayan eğitimlerimiz hakkında bilgi:

https://astrolojikosesi.com/2017/07/11/yeni-egitim-donemi/

Dünyamız üzerinde tutulmanın etki alanı: