Kova’da Ay Tutulması

7 Ağustos Pazartesi akşam 21:10 sularında dolunayla beraber Parçalı Ay Tutulması gerçekleşiyor. Gökyüzü ışıklarının karşıt yerleşimde olması dolunay enerjisini oluştururken hayatımızın önemli dönüm noktalarına, yol ayrımlarına işaret eder. Sonlanmalar, yeni başlangıçlar, tamamlanan konular olabilir. Misyonunu tamamlayan kişiler ve olaylar bu dönemde açığa çıkar. Bu defa dolunayın bir Ay tutulmasıyla beraber olması çok güçlü bir dolunay etkisi altında olduğumuzu göstermektedir.

Kova arketipi astrolojide ileriye bakma,  bilgiyle gelen aydınlanma, yenilenme ve yeniden şekil vermeyle özdeşleşir. Geçmişi temizleyip bugün için taze bir başlangıç yapmaya hazırlar. Kovanın temelinde özgürlük, eşitlik ve adalet düşüncesi yatar. Kovaya göre herkes özeldir ancak hiç kimse ayrıcalığa sahip değildir. Bir kimseye verilen hak bütün herkese verilmelidir, hatta hayvanlar da insanlarla aynı haklara sahiptir. Ülkeler arasında çizilen sınırlar da anlamsızdır. İnsanlar arasında ırk, cinsiyet, sınıf ve renkten kaynaklanan farklılaşmayı reddeder. Objektivite, akılcılık, kendine özgü bir merak, idealizm, geniş görüşlülük, ilericilik bu süreci tanımlayan kelimelerdir. Daima gerçek doğrunun yanında olmaya çalışacağız. 

Ayrıca Kova burcu sosyal bilincin en gelişkin halini sembolize eder. Bu dönemde Toplumsal konulara duyarlılık artacaktır. Tam bir yardımlaşmaya dayalı bir sistem kurmak idealimiz olabilir.

Bu tutulmayla beraber sıra dışılığımızı,  kendine özgülüğümüzü, ruhumuzda olan bağımsızlık duygusunu, idealizmi, meydan okuma arzumuzu açığa çıkarabiliriz. Bu arada sinirsel iniş çıkışlara meyilli olabiliriz. Ayrıca vücutta kardiyovasküler sisteme dikkat etmek gerekir. 

Astroloji haritamızda Kova burcu yönetimindeki yaşam alanı dikkat çekici gelişmelere açık durmaktadır. İlgili konularda kararlar almamız gerekebilir. Aslında tamamen tutulma tarihine kilitlenmek doğru bir yaklaşım değildir. Bir süredir bahsettiğimiz konularda hareketlilikler zaten oluşmuştur. Ay tutulmalarının etkisini tutulmadan önceki ve sonraki 1 aylık zaman zarfında hissederiz.

Ayrıca 21 Ağustos’ta 29 derece Aslan’da oluşacak Güneş tutulması da Kova’nın tam karşısındaki yaşam alanını hareketlendiriyor. Böylece birbirini tamamlayan ve ayrışan konuların hareketlenmesi, birbiriyle ilişkili konuların aktive olduğu bir sürecin içinde olduğumuzu anlatıyor.

Ülkemizin astrolojik haritasında Ay tutulması başka ülkelerden ve uluslararası kanaldan gelen mali kaynaklar, mafya faaliyetleri, toplu ölüm ve katliamların araştırılması, tabular ve cinselliğe yaklaşım gibi konuları gündeme taşıyabilir.

Bu arada bu dönemde yaşayacaklarımız 1999 yılına benzer temaları hayatımıza getirebilir.

Tutulmalar hayatımızdaki hızlanmalar ve radikal hareketleri sembolize etmektedir.

Bu tutulmanın getirdiği kozmik enerjilerle kendimizi yenileme, farkındalığımızı yükseltme, ufkumuzu açma şansını yakalamak umuduyla…

Sevgilerle,

Meral Pala

7 Ağustos 2017

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Yeni başlayacak eğitimler hakkında bilgi:

https://astrolojikosesi.com/2017/07/11/yeni-egitim-donemi/