İKİZLER’deYeniay

25 Mayıs Perşembe günü 22:44 sularında İkizler burcunda Ay yenileniyor. Her yeniay yeni tohumlar ekme, taze başlangıçlar yapma, bir sıçrama gerçekleştirme zamanlarıdır. Elbette gökyüzünde gezegenlerin birbiriyle nasıl iletişim kurduklarına bağlı olarak şartlar belirlenir. Bu kez yeniay hava elementinden değişken nitelikli İkizler burcunda gerçekleşiyor. Yeniayın oluştuğu burcun özellikleri döneme damgasını vurur.

İkizlerdeki bir yeniay şartların değişken olduğunu gösterir. Bir o kadar da çok renklilikten bahsedebiliriz. İkilemlere açık olabiliriz. Bolca kararsızlık yaşanabilir. Öte yandan mantıklı, akılcı ve tarafsız bakabilme yeteneğimiz öne çıkacaktır. İletişim, haberleşme, fikir alışverişleri olacaktır. Yeni, parlak ve yaratıcı fikirler geliştirebiliriz. Yeni bilgiler edinme zamanı olabilir. Mesela yeni eğitimlere katılma kararı alabiliriz. Entelektüel açıdan gelişme kaydedeceğimiz bir süreç olacaktır. Bir anlamda bilgi açlığımız tetikleniyor. İçimizdeki genç ruh uyanıyor.

Ayrıca yeni sosyal bağlantılar kurulabilir. Network oluşturma konusunda aktif hareket edebiliriz. Ancak Venüs ve Plüto sertliği eski sosyal bağlantıları bitirmeyi de getirebilir.

Bu arada ticari faaliyetlerde, alım-satım işlerinde, her hangi bir fikri, ürünü veya konuyu tanıtım-pazarlama- konusunda başarılı olunabilir. Öte taraftan hırsızlık, sahtekarlık, dolandırıcılık türünden işler de yükseliş kaydedebilir.

Yeniay’ın lordu Merkür’ün Boğa’da olması cıva gibi hareketli şartlar hakim durumdayken arka planda sakinleştirici etki yapıyor. Onca değişkenliğe rağmen güven tesis etmek için çabalarımız olacaktır. Bu arada sinir sistemini aşırı uyaran bir atmosferdeyiz. 

Yeniay doğarken ülkemizde ufukta Oğlak burcunun yükselmesi de istikrar yaratma gayretini anlatıyor. Yeni başlangıçların kalıcı olma ve kök salma potansiyeli güçleniyor bu tabloyla. Yükselen yöneticisi gelenekçi Satürn’ün yenilikçi ve yaratıcı Uranüs’le rahat bir üçgen kurması da eskiyle yeniyi, modern olanla klasik olanı, sıra dışılıklarımızla ağırbaşlı yanımızı dengelemeye çalışacağımızı gösteriyor. Yine yükselen yöneticisi Satürn’ün Mars’la karşıtlığı büyük bir gerginlik ve çatışma  potansiyelini anlatıyor. 

Ülkemizin haritasında 12. Evde 5 derece İkizler’de yeniay doğuyor. Burası toplumun gözünün önünde bulunmayan ve tecrit edilmiş yerleri sembolize etmektedir. Ayrıca gizemli atmosferde kontrol edilmesi güç şartlar söz konusu olabilir. Merkür yönetimindeki bu yeniay eğitim, edebiyat dünyası,  propagandalar ve propogandacılar, medya ve iletişim konusu, telekomünikasyon sistemi, gazeteciler, elçiler, ulaşım işleri ve ülkenin genç nüfusuyla ilgili konuları da gündeme taşıyabilir.

Kişisel astroloji haritalarında yükselen burçlara göre nasıl etkilenmeler olabilir?

Koçların; yeni fikirler gelişiyor. Yeni bir eğitim alabilirler. İş fikirleri oluşabilir. Belki bir kitap, blog vs yazmaya girişebilirler. Yakın çevreyle temasları yoğunlaşabilir. Boğalar; maddi yatırımlara, ticari faaliyetlere girebilirler. İletişim becerilerini öne çıkartabilecekleri konulara eğilebilir. Buralardan gelir yaratma ihtimali olabilir. İkizler; yeni bir kimlik yaratma zamanı olabilir. Hayata bakış açıları yenileniyor. İlişkileri vurgu kazanıyor. Kendilerini daha rahat ifade edebileceklerdir. İmaj yenileyebilirler. Yengeçler, dedikoduya maruz kalabilirler. Bilinçaltı ve rüyalar aktif olacaktır. Ruhsal ve manevi konularda yeni bilgiler kazanabilirler. Aslanlar; sosyal çevrede fikirleriyle öne çıkabilirler.  Yeni arkadaşlıklar gelişebilir. Farklı sosyal gruplara girebilirler. Başaklar için; hayattaki hedeflerine yönelik ilginç fikirler oluşabilir. Kariyerde yeni bir dönemece girebilirler. Toplum içinde daha çok seslerini duyurma imkânları olacaktır. Teraziler; ufuk açıcı bilgiler edinmekteler. Gerek eğitimler yoluyla gerekse uzak yolculuklar vasıtasıyla yeni bir hayat görüşü yaratmaktalar. Akrepler; bilinçaltına yönelik faaliyetleri öne çıkıyor. Ruhsal psikolojik konulara merak salabilir. Bu konuda bilgi toplamaya girişebilirler. Ortak paylaşımlarla ilgili fikirlerini ortaya koyabilirler. Yaylar; ilişki, evlilik ve ortaklıkları yeni bir boyut kazanabilir. Yeni ilişkiler kurabilirler. Fikirlerin tartışılması kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor. Oğlaklar için; rutin yaşam düzeninde yenilikler söz konusu olabilir. Diyete, spora başlanabilir. Yeni bir iş olabilir. Ya da devam eden işleriyle ilgili yeni fikirler ortaya çıkabilir.  Kovalar; yaratıcı fikirleriyle dikkat çekebilirler.  Çocuklarla ilgili konularda fikir alışverişlerine girebilirler. İlginç fikirler ortaya çıkabilir. Yeni hobiler için eğitim alabilirler. Balıkların;  evde-yuvada yenilikler olabilir. Hatta ev değiştirmeyi düşünebilirler. Hayatına kökten yeni bir temel atma zamanı olabilir. Ebeveynlerle daha çok görüşme ve iletişim halinde olma ihtimali doğuyor.

Şartların değişken olduğunun altını çizelim. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Değişime direnç göstermeden parlak fikirlere, farklı renklere yol vermek en iyi seçim olacaktır.

Sevgiler,

Meral PALA

25 Mayıs 2017

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.