Akrep’te Dolunay

11 Mayıs Perşembe gününün hemen ilk saatlerinde oluşan Güneş-Ay karşıtlığı bu yılın güçlü psikolojik deneyimlerinin gerçekleşeceği dönemlere işaret ediyor. Boğa dönemindeyiz, hayatımızda güvenli adımlar atmaya, barış içinde yaşamaya ve daha önce başlanmış işleri uzun vadeye yaymaya çalışıyoruz. Hayatımızı sadeleştirerek, huzur içinde hayatın keyfini çıkartmak isterken Ay’ın Akrep burcunda Güneş’le tam bir karşıtlık oluşturması huzuru bir miktar bozabilir.

Ay Akrep’te duygu dünyamızı savaş alanına çevirebilir, içsel yaşadığımız bir gerilim olabilir. Astroloji haritamızda Akrep yönetimindeki ev mücadelelere açıktır. Bu alanda her zaman için psikolojik zorlanmalara meyil verebiliriz. Kontrol etmeye, yönetmeye ve yönlendirmeye çalıştığımız konular olabilir. İçinde olduğumuz bu dolunay döneminde burası tetikleniyor.  Barışı sağlamakla, savaşa gitmek arasında ikilemlere düşebiliriz. Ancak bu savaş daha çok psikolojik bir savaş olacaktır. “Savaştan galip çıkmakk için adeta her yol mubahtır” söylemi burada çok yoğun hissedilecektir. Hırs, tutku ve ihtirasların açığa çıkacağı bir dolunay yaşıyoruz. Hayatımızda krizlere hazır olmak gerek. Hedefe ulaşmak istediğimiz hangi konu varsa orada savaşmaya hazır olmalıyız. Üstelik gizli tutulan, sır gibi saklanan, tabu olarak kalmış konular gün yüzüne çıkabilir.

Akrep Burcu dönüşümü ve küllerinden yeniden doğuşu sembolize eder. Bu dolunay zamanı bir yanımız realistçe kalıcı işler yapmaya çalışıyor. Diğer yanımız ise derin duygulara kapılmış bir dönüşümü gerçekleştirmeye doğru gidiyor. Duygu ve mantık arasında kararsız kalabiliriz. Mars’ın da İkizlerde hareketi ikilemleri yoğunlaştırabilir. Öte yandan büyük mücadeleler sonucu hayatımızda güçlü bir arınma, iyileşme, sağaltım gerçekleşebilecektir.

Kararlarımız her zaman  içimize sinsin. Tutku, hırs ve ihtiraslarımız bizi olumlu yönde motive etsin!

Sevgiyle kalalım,

Meral Pala

10 Mayıs 2017

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.