2017’nin  gezegenimize barış, huzur, umut ve esenlik getirmesi umuduyla...

aries1KOÇ

İlkbaharda ilişkilerinizi masaya yatırıyorsunuz…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

2010 yılından beri Uranüs’le iyi-kötü pek çok sürprizli olay yaşamış olmalısınız. Elektrikli, çalkantılı zamanlarınız olmuştur. Daha önce hayal bile edemeyeceğiniz pek çok gelişme yaşadınız. Bu yıl da sürprizlere hazır olun fakat artık neredeyse bu ilginç dönemin sonuna geldiniz. Satürn 2016 boyunca sizi büyük ölçüde disipline soktu. 2017’de de kararlı hareket etmeye devam edebilirsiniz. Cesaretinizi ve yaratıcı gücünüzü yapıcı kullanabileceksiniz. Özellikle Mars’ın Koç’ta ilerlediği 29 Ocak-10 Mart aralığında çok aktif olabilirsiniz. Jüpiter sizi ilişkiler yoluyla uyandırıyor. Karşınızdaki kişiler size adeta bir ayna tutuyor. Kendinize ait farkındalık geliştirmektesiniz. Fakat aynadan gördükleriniz sizi her zaman mutlu etmeyebilir. İlişki ve ortaklıklar bir dönemece gelebilir. Satürn ilişkilerinize yeni bir form kazandırmanız için destek oluyor. Bu konuda kendi çabanız da önemli. Venüs’ün burcunuzda geri gideceği Mart-Nisan ayları ilişkide ve/veya ortalıkta problemler varsa su yüzüne çıkabilir. Jüpiter Ekim’den sonra ortak yatırımlardan kazanç elde etme imkânı verebilir. Ayrıca ruhsal bir dönüşüm gerçekleştirebilirsiniz. Bazı şeyler artık eskisi gibi olmayacaktır. Bu arada 5-9 Nisan arasında doğmuş Koçlar için Plüton köklü değişime davet ediyor. Bu daveti kabul etmeme şansınız yok. Jüpiter-Plüto karesiyle Nisan ve Ağustos aylarının başlarında güç savaşları kaçınılmaz duruyor. 10 Mayıs’tan sonra Ay’ın düğümleri burç değiştirirken arkadaşlıklarınız yıpranmalara açık olacaktır. Öne yandan yaratıcı gücünüz dikkatleri üzerinize çekecektir. Çocuklarla ilgili konular gelişmeye açık.

taurus1BOĞA

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Kendinize çeki düzen veriyorsunuz…

Bu yılın en dikkat çekici zamanları kuşkusuz yöneticiniz Venüs’ün geri hareket ettiği 4 Mart-15 Nisan aralığı olacaktır. Venüs’ün Koç burcunda geri gittiği zamanlar şartları kontrol etmeye çalışmayın. Elinizde olmayan sebeplerle kendinizi bekleme odasında bekletiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki kadın figürleri iyi tartmanızda fayda olacaktır. Eskiden yaşadığınız bir ilişki tekrar gündeme gelebilir. Fakat bu ilişki gizemli bir atmosferde yaşanabilir. Maddi konularda güven arayan siz Boğa burçlarının güvenini sarsacak gelişmeler olması ihtimal dâhilinde gözüküyor.  Yatırım yapmak için Mart-Nisan aylarını seçmemek akıllıca olur. 9 Nisan-3 Mayıs arasında Merkür’ün Boğa’da gerileme sürecince maddi dünyada düzeltilecek işleriniz olabilir. Kendinizi iyi ifade etmeye bakmalısınız.10 Mayıs’tan itibaren Ay Düğümleri’nin Aslan-Kova burçlarına ilerlemesi hayatınızda kadersel dönemeçlerine geldiğinizi gösteriyor. Özellikle aile-ev-yuva konularında gelişmeler olabilir. Kariyer alanında veya hayattaki hedefleriniz konusunda baskı oluşabilir. Ekim’in 11’inden itibaren Jüpiter’in Akrep’te hareket etmeye başlaması ilişkilerinizi vurgulayacaktır. Tutkulu ilişkiler olabilir. Yüzleşmelerle beraber güvenli bölgenizden çıkmanız gerekebilir. İlişki ve/veya ortaklıklar gündemin ilk sırasına oturacaktır. Aslında Satürn’ün Yay’da ilerlediği 2016 gibi 2017 yılında da sizi fark ettirmeden huzursuz eden güç hayatınıza radikal değişimler getirebilir. Plüton bu yıl 7-11 Nisan aralığında doğmuş Boğaları güçlü kılacaktır. Yeter ki dönüşüme direnmeyin. Jüpiter-Plüto karesiyle Nisan ve Ağustos aylarının başlarında hukuk mücadelesi ve iş yeri konuları mücadele konusu olabilir.

gemini1 İKİZLER

Merkür’ün gerileme zamanlarına dikkat…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Karşıt burcunuzda hareket eden Satürn hayatın gerçekleriyle yüzleştiriyor. İlişki ve ortaklıklarınız testten geçmekte. Yılın sonuna dek -özellikle burcun son 10 gününde doğanlar için-şartlar daha ciddi olabilir. Otorite figürleri tarafından bir baskı altında olma hali, engellenme, bekletilme durumları ortaya çıkabilir. Bir yandan da iyicil Jüpiter Ekim ayının 10’una kadar sizi koruyor, hayatınıza genişleme ve ilerlemeler getirebilecektir.  Bu tarihe dek önünüze çıkan fırsatlardan maksimum yararlanmaya bakmalısınız. Kontrollü bir büyüme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Jüpiter size aşkta mutluluğu getirebilir. Yaratıcı yönünüzle ilgi odağı olabilirsiniz. Uranüs’le zihinsel yaratıcılığınız öne çıkıyor. Sürprizleri seve seve hayatınıza çekebilirsiniz. 2017’de Merkür öncelikle 13 Ocak’a dek Yay’da geriliyor; hayat görüşünüz mercek altında. Daha sonra 9 Nisan -3 Mayıs arasında Boğa’da geriliyor. Maddi konularda kontrol edemediğiniz şartlar ortaya çıkabilir, dikkat! Daha sonra 13 Ağustos-5 Eylül arasında Başak’ta gerilerken aile içinde görev bildiğiniz konular düzeltmelere tabi olabilir.  3-23 Aralık döneminde Yay’da geri hareket ediyor. Bu süreç ilişkileriniz açısından dikkat çekici olabilir. Bu arada Venüs’ün gerileyeceği Mart-Nisan aylarında arkadaşlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Jüpiter-Plüto karesiyle Nisan ve Ağustos aylarının başlarında yaratıcı gücünüzü ortaya koymanın mücadelesini verebilirsiniz. Mayıs başlarına dek burcun ilk 5 gününde doğanlar için hayatın kadersel dönemeçleri olabilir. 10 Mayıs’tan itibaren Ay Düğümleri’nin ve tutulmaların Aslan-Kova burçlarında hareket etmesi zihinsel ve eğitime ait konularda yoğunlaşacağınızı göstermektedir. 26 Şubat’ta oluşan Güneş tutulması 29-30-31 Mayıs doğumlu İkizler’e kadersel deneyimler vadediyor. Neptün 1-5 Haziran arasında doğmuş İkizler burçlarına bir şaşkınlık verebilir. Yanılmalara müsaitsiniz. Ayrıca sağlığa özen göstermek, ihmal etmemek çok mantıklı olur!

cancer1YENGEÇ

Mücadeleyle dönüşüm kaçınılmaz…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Karşıt burcunuzda ilerleyen Plüto hayatınızda radikal değişimlere açık olduğunuzu anlatıyor. Bu yıl 10-11-12-13 Temmuz tarihlerinde doğan Yengeçler en derin şekilde dönüştüren Plüto’dan etkileneceklerdir. Ölüm ve yeniden doğum türü deneyimler kaçınılmaz olabilir. Ayrıca 2017’ye başlarken 13-14-15 Temmuz’da doğmuş Yengeçler’in beklenmedik ve ani gelişen olaylar karşısında sakin kalmaları önemli. Aslında 2016 sonbahar aylarından itibaren hayatınızda oluşan sürpriz gelişmeler sizi şaşırtarak değişimlere zorlamış olmalı. Bundan sonra hareketli ve biraz da çalkantılı süreç Ekim’e dek devam edecektir. Özellikle ev- yuva-yerleşim ve kariyer konularında Ocak, Mart ve Eylül aylarına odaklanmalısınız.  Ayrıca Nisan ve Ağustos aylarının başlarında ikili ilişkilerin ruhsal yönden yorucu olma ihtimali var. Yılın son 3 ayında Jüpiter’le ruhsal ve manevi yönlerden gelişim için fırsatlar ayağınıza gelebilir. Özellikle yükseleni Yengeç olanlar için Ekim’den itibaren 1 yıl boyunca aşkta şans kapınızı çalabilir. Unutmayın ki, şans hazır olana gelir;) Bu arada Venüs’ün 5 haftalık gerileme sürecinde kariyer alanında ilişkilerinizi ve yatırım konularını masaya yatırabilirsiniz. 1-2-3 Temmuz doğumlu olanlarınız için Neptün hayalperestliğe müsait bir atmosfer vadediyor. Ayaklarınızı yerden kesmeye yatkın olabilirsiniz, hatta aşık olabilirsiniz! Fakat Mars gezegeni Haziran ve Temmuz’da burcunuzda hareket ederken duygusal yönden zorlanmalar olabilir. Ay’ın düğümleri 10 Mayıs sonrası maddi konularda dengeli olunursa gelişme vadediyor. Tutulmalarla beraber finansal durumunuz sürpriz etkilere açık olabilir.

leo1 ASLAN

Sorumluluk almaya hazırsınız…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Sorumluluklarınızın artış kaydettiği bir süreçten geçmektesiniz. Üstelik dostlarınızın desteğiyle hayatınıza fırsatları çekebiliyorsunuz. Mevki elde edebileceğiniz şartlar oluşmakta. Yaratıcı gücünüzü somutlaştırmak için uzun zamandır bu denli çalışkan olmamıştınız. Çocuklarla ilgili sorumluluklarınız olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler ve eğitim-öğretimle ilgili konular Ekim ayına dek, elektrikli ve iniş çıkışlı seyretmeye açık duruyor. Özellikle Ocak, Mart ve Eylül aylarına dikkat! Mart-Nisan aylarında Venüs geri hareketiyle hukuki işlerde, yurtdışı bağlantılı konularda ve yüksek eğitim alanında geçmişe dönük konulara eğilmek kaçınılmaz olabilir. Bir yandan da zihninizde oluşan farkındalıklar ikilemler yaratabilir, zihninizi netleştirmek durumundasınız. Nisan ve Ağustos aylarının başlarında-Jüpiter-Plüto etkileşimiyle-yakın çevrenizdeki kimseler ve hayatın rutin düzeninde mücadeleye zorlanabilirsiniz. Sinir sistemini korumaya bakın. Ekim’den sonra Jüpiter ev-aile-yuva temalarına dikkatinizi yönelteceğinizi göstermektedir. Yuvada, ailede bir genişleme olabilir. Daha rahat edeceğiniz, konforlu bir eve geçebilirsiniz. Ruhsal yönden açılımlar yaşamak hayattaki hedeflerinizi ve kariyeri de büyütebileceğinizi anlatıyor. Manevi yönden güçlenebilirsiniz. Ayrıca duyguların besleniyor olması hayal gücünüzü yükseltecektir. İlişkilerinizde ve varsa ortaklıklarda daha talepkâr davranabilir, her şeyi abartmaya meyilli olabilirsiniz. Aşkta ilişkinizin sınavı geçmesi halinde evliliğe somut adımlar atabileceksiniz. Ay’ın düğümleri 10 Mayıs’tan başlayarak Aslan-Kova eksenine kayıyor. Hayatınızda bütün olarak bir takım açılımlar ve gelişmeler bekleyebilirsiniz. Tutulmalarla beraber ilişki, evlilik ve/veya ortaklıklar önemli değişimlere açık gözükü

virgo1BAŞAK

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız! 

Eğitimler gelişmenize katkı sağlıyor…

Geçtiğimiz yılın büyük bölümünde Jüpiter’in burcunuzda konumlanmasının yanı sıra tutulmalar ve Ay düğümlerinin Başak-Balık ekseninde etkili oluşuyla son derece hareketli, yorucu bazen de yıpratıcı zamanlarınız olmuştur. Aslında acı-tatlı tüm tecrübelerinizle hayata bakışınızda olumlu yönde açılımlar olmuş olmalı. 10 Mayıs tarihine dek bu atmosfer devam ediyor, daha sonra Ay’ın düğümleri konum değiştiriyor; iş ve çalışma koşullarınla alakalı değişimler olurken hayal gücünüz ve manevi yanınız gelişme kaydedecektir. Satürn hayatınızda yeni temeller oluşturmanıza zemin hazırlıyor. Ayrıca kariyer hedeflerinize yönelik daha planlı ve kararlı adımlar atmaya teşvik ediyor. Jüpiter’le şahsi yeteneklerinizi geliştirme ve hatta bunlardan gelir yaratma şansınız olabilir. Ocak, Mart ve Eylül ayları maddi kaynaklarla ilgili maddi konularda sürprizlere hazırlıklı olmalısınız. Kaynaklarınız değişebilir. Ayrıca para konusunda özellikle paylaşımlarda, Venüs gerilerken Mart-Nisan aylarında maksimum çaba sarf etmeniz gerekebilir. Plüton bu yıl 8-9-1-11-12 Eylül doğumlu Başakları güçlenmeye zorluyor. Bütün Başaklar Nisan ve Ağustos aylarının başında değerlerini dönüştürebilir, benlik vurgusunu yukarı çekebilirler. 10 Mayıs sonrası Ay düğümlerinin burç değiştirmesiyle rutin düzeninizde yorucu şartlar baş gösterebilir. Manevi yönünüz güçleniyor. Ayrıca yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri gittiği zamanlara dikkat kesilmenizde fayda var. 2017’ye Merkür Oğlak’ta gerilerken başladık. Sizin yaratıcılığınızı gösterdiğiniz alanda, çocuklarla ilgili konularda ve aşkta dikkatli olmanızda fayda var. Daha sonra 2017’de Merkür 9 Nisan-3 Mayıs arasında Boğa’da geriliyor. Yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular, eğitim alanında uğraştırıcı şartlar ortaya çıkabilir. İnandığınız şeyleri masaya yatırabilirsiniz ayrıca. Daha sonra 13 Ağustos-5 Eylül arasında Başak’ta gerilerken kendinizle, sağlığınızla, fiziksel görünüşünüzle ve ilişkilerinizle fazlaca ilgili olabilirsiniz.  3-23 Aralık döneminde Yay’da geri hareket ediyor. Bu dönemde aileyle iletişime fazladan özen göstermeniz işe yarayacaktır. Bu arada Jüpiter Ekim’den sonra yakın çevreyle ilişkilerinizi derinleştirmenize zemin hazırlıyor. Eğitimler yoluyla fikirlerinizi geliştiriyorsunuz. 26 Şubat’ta oluşan Güneş tutulması 31 Ağustos ile 1 ve 2 Eylül’de doğan Başakları farkındalığa davet ediyor.

libra1TERAZİ

Kendinizi büyütüyorsunuz…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Farkındalıklarla büyüyorsunuz…

Hayatınızda genişleme ve ilerlemelerin yüksek olduğu bir yıl bekleyebilirsiniz. Jüpiter şans ve fırsatları sembolize eden gezegen sizin burcunuzda hareket ediyor. Aslında 2016 Eylül’den itibaren Jüpiter burcunuzda ilerliyor. 10 Ekim tarihine kadar burada hareket etmeye devam edecek. İyimserlikle yeni deneyimlere yelken açabilirsiniz. Bir yandan da karşıt burcunuzdaki Uranüs’le Ocak-Mart ve Eylül sonları şok edici gelişmeler olabilir. Özellikle ilişki ve ortaklıklar gündeme oturabilir. 6 Şubat 9 Haziran aralığında Jüpiter’in geri hareketiyle gelişim süreci yavaşlayabilecektir. Önceden aldığınız riskler üzerinde çalışıp düzeltebilirsiniz. Nisan ve Ağustos aylarının başlarında Plüton’la güç savaşlarına girebilirsiniz. Satürn fikirlerinizi hayata geçirmeye teşvik ediyor. Eğitimler hayatınıza bir disiplin getirebilir. Bu arada yakın çevrenizi ve arkadaşlıklarınızı test etmeye yönelebilirsiniz. 2017’de Venüs sizin yönetici gezegeninizin Koç’ta geri gideceği zamanlar ilişkileriniz açısından kritik olabilir. Bu yüzden Mart-Nisan ayları yılın dikkat çekici zamanları olacaktır. 10 Mayıs’tan sonra Ay düğümlerinin burç değiştirmesiyle sosyal çevrenizde kendinizi gösterme ve çevrenizde genişleme olması beklenebilir. Sosyal ortamlarda bulunmaktan çok daha mutlu olabilirsiniz. 6 Haziran-5 Temmuz arasında Venüs Boğa’da ilerlerken eş ve/veya ortağın maddi kaynakları açısı açısından olumluluk olması lazım. 14 Ekim-7 Kasım arasında ise Venüs burcunuzda size iyilik, hoşluk, güzellik vadediyor. Ancak 7 Kasım sonrası 1 Aralık tarihine kadar huzurunuzu kaçırabilecek durumlar oluşabilir.

 scorpio1AKREP

Ekim’den sonra fırsatlar sizden yana…

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Satürn yeni değerler edinmeye zorluyor. Geçtiğimiz yıldan beri hem maddi hem de manevi anlamda yaptığınız değerlendirmeler sonucunda değer verdiğiniz şeyler yeni bir form kazanıyor. Bilinçaltı seviyede farkındalığınızın yükseldiği bir süreçtesiniz. İş ortamı ve gündelik yaşam şartları ani gelişmelere açık duruyor. Değişime açık olmanızda fayda var. Rutin yaşam koşullarında farklılaşmalar, sürpriz kopmalar olabilir. Özellikle Ocak, Mart ve Eylül aylarında gündelik yaşam ve iş koşullarında zorlanmalar sağlığı zorlayabilir, dikkat. Burcunuzun yöneticisi Mars, Ocak ayında Balık’ta, yalpalamalara zemin hazırlıyor. Kararsızlıklarınız da olabilir. Şubat başından Mart ortalarına dek kontrol size geçiyor. Cesur davranabilirsiniz. Özellikle yeni iş ve yeni rutin yaşam koşulları yaratabilirsiniz. Fakat Mart’tan Nisan ortalarına dek Venüs gerilerken sağlıkla ilgili konuları dikkate almanız gerektiğini unutmayın. 11 Mart-22 Nisan arasında yöneticiniz Mars Boğa’da ikili ilişkiler konusunda zıtlaşmalar ve öfke patlamaları getirebilir. Öte yandan yıl boyunca Neptün aşkta güçlü duygularınızı destekliyor. Bu arada sanatla ilgileniyorsanız yaratıcı kapasiteniz besleniyor. . Fakat 4 Haziran-20 Temmuz aralığında yöneticinizin Yengeç’te güç kaybettiği dönemde duygusal yıpranmalara açık olabilirsiniz. Özellikle 10 Ekim sonrası şans ve fırsatları sembolize eden Jüpiter’le hayatınızda büyüme ve açılımlar beklemelisiniz. Hayata bakışınız genişliyor. İlişkilere yaklaşımınız olgunlaşıyor. Bu yıl Ay’ın düğümlerinin Aslan-Kova aksına geçişiyle ev-yuva-aile-yerleşim konularında değişimler olurken, hayattaki duruşunuz ve kariyer hedeflerinizde çıtayı yükseltebilirsiniz. Jüpiter-Plüto etkileşimi Nisan ve Ağustos başlarında yakın çevreyle ilişkilerinizde mücadeleler zihinsel zorlanma sebebi olabileceğini gösteriyor.

sagittarius1YAY

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Çabalarınız saygınlık kazandırıyor…

Satürn yılın sonlarına 21 Aralık tarihine kadar burcunuzda ilerlemeye devam ediyor. Yeni hayat tecrübeleri edinmektesiniz. Hayat sizi olgunlaştırıp bilgeleştiriyor. İlişkileriniz yeni bir şekil alabilir. Özellikle 12 Aralık’tan sonra doğan Yaylar için Satürn daha etkin durumda. Ancak Nisan’ın ilk haftasından itibaren Satürn’ün geri hareketi başlıyor. Disiplin elde etmeye çalıştığınız konularda tekrar ele alınması ve düzeltilmesi gereken konular ortaya çıkabilir. Bu yorucu süreç Ağustos’un son haftasında bitiyor. Bu arada yöneticiniz Jüpiter sizi koruma altına almış durumda. Ekim’in 10’una dek Jüpiter’in desteğini hissedebileceksiniz. Sosyal çevrenizden gelen destek kısmen rahatlama getirecektir. Ayrıca Jüpiter-Uranüs karşıtlığı özellikle Ocak, Mart ve Eylül aylarında yaratıcı yönünüzü ortaya çıkartmaya teşvik ediyor. Aşkta ani gelişmeler ihtimal dâhilinde gözüküyor. Çocuklarla ilgili konular da zaman zaman stresli olabilir. Fakat Jüpiter 6 Şubat’tan 9 Haziran tarihine dek geriliyor olacak. Bu dönemde hayatınızda bir yavaşlama ve geçmiş problemlerin su yüzüne çıkması beklenebilir. Yıl boyunca 2 Aralık ile 7 Aralık arasında doğmuş Yay burçları için Neptün kafa karıştırıcı olabilir. Yanılgılara açık olduğunuzu dikkate almakta fayda var. Sağlık konularını ihmal etmeyiniz. 10 Mayıs sonrası Ay düğümlerinin Aslan-Kova burçlarına ilerlemesi zihinsel konuların aktif hale geleceğinin göstergesi. Yükseköğrenimde verimli bir dönem olabilir. Yabancı kültürlerle temaslarınız gelişmeye çok açık. Ancak yakın çevrenizdekiler kardeş, arkadaş ve komşularla ilgili konularda yıpratıcı durumlar olabilir. Jüpiter-Plüto etkileşimi Nisan ve Ağustos aylarının başlarında geleceğinizi paylaştığınız kimseleri test edip değerlerinizi dönüştürebileceğinizi gösteriyor. 26 Şubat’ta oluşan Güneş tutulması 29-30 Kasım ve 1-2 Aralık doğumlu Yay burçlarına kadersel deneyimler vadediyor.

 capricorn1OĞLAK

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Kuluçka evresindesiniz

Satürn sizin yönetici gezegeniniz neredeyse tüm yıl boyunca Yay’da hareketine devam ediyor. Bu yerleşim 2016’dan beri kontrol edilemez konuların üzerinizde baskı kurduğunun göstergesi. Haliyle ruhsal olarak epeyce yorulabilirsiniz. 2017’nin tam sonuna yaklaşırken-21 Aralık tarihinde- Satürn burcunuza ilerliyor. Bu tarih sizin hayatınızda yeni bir dönemin başlayacağını, yeni sorumluluklara gireceğinizi, itibarınızı yükseltmek için atacağınız yeni adımları anlatıyor. O zamana kadar bir kuluçka evresinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Somut başarılara imza atmak için hazırlık aşamasındasınız. Ancak Nisan başlarından Ağustos sonuna dek -Satürn’ün gerileme sürecinde-kontrolsüzlükler can sıkıcı hale gelebilir. Bu dönemde ruhsal olarak sağlam durmak için çaba sarf etmelisiniz. Sinsice davranışlarla sizi zorlayan kişiler çıkabilir. Bu dönemden güç toplayarak çıkmaya bakmalısınız. Jüpiter toplum önünde duruşunuzu güçlendirdiğinizi gösteriyor. Aslında Uranüs’le beraber hayatınızda ev-aile-yuva-yerleşim konularında beklenmedik gelişmeler var. Bunlar hayattaki hedeflerinizin de planlamaların dışına çıktığının işareti. 29 Ocak-10 Mart aralığında-Mars Koç’ta ilerlerken- çok daha hızlı hareketli günler sizi bekliyor olacak. Ayrıca Mart-Nisan aylarında Venüs’ün geri gideceği zamanlar aile içinde ilişkilerinizin geçmişle hesaplaşmalara varabileceğini göstermekte. İkili ilişkileriniz açısından 5 Haziran-21 Temmuz aralığında riskli olabilir. Zıtlaşmalar yorucu gelebilir. 10 Mayıs’tan sonra Ay’ın düğümlerinin Kova-Aslan aksına geçişi maddi kaynaklarla ilgili gündem değişikliği vadediyor. Özellikle ortak paylaşımlar, miras ve eşin/ortağın kaynakları konusunda verimlilik beklemek gerek. Plüton ve Jüpiter arasındaki sertlikle Nisan ve Ağustos başlarında, kariyer alanında toplum önünde gücünüzü ispatlama çabasına girebilirsiniz. Kendinizi fazla yıpratmamaya bakmalısınız.

aquarius1KOVA

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

İlişkileriniz kadersel gelişmelere açılıyor…

Yenilikçi, sıra dışı ve özgün kişiliğinizi destekleyen destekleyen şartlar var. Özellikle Ocak, Mart ve Eylül aylarında oldukça hareketli, şaşırtıcı, sürprizli durumlarla karşılaşabilirsiniz. İlginç fikirlerinizle yeni bir çıkış yapabileceksiniz. Bilginizi genişletme anlamında fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gerek yurtdışı tecrübeleri, yabancılarla temaslar gerekse üst seviye eğitimler yoluyla ufkunuz açılacaktır. Şubat başından 10 Mart tarihine dek zihniniz çok aktif ancak bu dönemde sinir sisteminizi yorucu şartlar oluşabilir. Mart-Nisan aylarında yakın çevrenizle ilişkilere dikkat etmelisiniz. Son sözü en baştan söylemek yanlış anlaşılmanıza sebep olabilir. Satürn, sosyal çevrenizde yeni bir yapılanmayla otoritenizi gösterebileceğinizi işaret ediyor. Ancak Nisan başlarından Ağustos sonlarına dek çevrenizde bir takım elemelere yönelebilirsiniz. Geleceği paylaştığınız arkadaşları sorgulamayı gerekli görebilirsiniz. Ayın düğümlerinin Kova-Aslan ekseninde hareket etmeye başlayacağı 10 Mayıs’tan itibaren 1,5 yıl kadar hayatınızda kadersel gelişmeler kaçınılmaz gözüküyor. Özellikle ilişkiler ve/veya ortaklıklar alanında gelişme beklemelisiniz. Güneş ve Ay tutulmaları da burcunuzda gerçekleşirken kendinizi ve ilişkilerinizi masaya yatırabilir. Bu konularda kalıcı adımlar atabilirsiniz. Ayrıca 10 Ekim’den itibaren Jüpiter’in Akrep burcuna ilerlemesiyle hayattaki hedeflerinizi ve mesleki alanda çıtayı yükseltiyorsunuz. Öte yandan maddi kaynaklar konusunda dikkatli olmakta fayda var. Jüpiter-Plüto etkisiyle Nisan ve Ağustos aylarının başlarında hayata bakışınızı değiştirecek tecrübeler var.

pisces1BALIK

Öz Burcunuzu ve Yükselen Burcunuzu beraber okumalısınız!

Ekim’den sonra ufuk açan deneyimler var…

Hayatın gerçekleriyle mücadeleye zorlanıyorsunuz. Özellikle 11 Şubat’tan sonra doğmuş Balıklar için -2017 yılı- önemli tecrübeler edinmek için ortam hazırlıyor. Büyük öğretmen Satürn sistem, otoriteler ve çeşitli sorumluluklar vasıtasıyla hayatlarında yeni bir form yaratma ihtiyacı doğurabilir. Hayattaki hedefler ve kariyer konusu en fazla emek harcadıkları alan olabilir. Bu yıl özellikle 1-5 Mart arasında doğmuş olan Balıklar için hayallerin sınırı yok. Ayaklarını yerden kesecek tecrübeler var. Sanatçı olanlar içinse yaratıcı gücü en üst seviyelerde olabilir. Ancak Ocak ayı içinde fazla risk almamak önemli olacaktır. Önemli kararlarını Şubat’ın 4’üne kadar ertelemeleri uygun olur. 10 Ekim sonrası yurtdışı ve yabancı kültürleri merak edenler için uygun fırsatlar çıkacaktır. Çünkü Jüpiter’in Akrep burcuna ilerlemesi bu anlamda Balıkları besleyecektir. Ayrıca üst seviye eğitimlere katılarak ufuk açıcı deneyimler kazanabilirler. Bu arada Ekim sonrası ilişkiler ve ortaklıklar konusunda pozitif gelişmeler beklenebilir. Mart-Nisan döneminde maddi konularda geçmişe ait konular gündeme oturabilir. Ya da düşünmeden adım atacakları bir yatırım konusu ilerde sorun yaratabilir. Bu dönemde finansal konularda önemli bir girişimde bulunmak pek mantıklı olmaz. 26 Şubat’ta Balık’ta oluşan Güneş tutulması 26-27-28 Şubat doğumlu Balıklara ilginç gelişmeler vadediyor. 10 Mayıs’tan sonra Ay’ın düğümlerinin Aslan-Kova eksenine kayması yeteneklerini kullanarak iş geliştirme konusunda olumlu bir tablo vadediyor. Ancak çok çalışmak sağlık açısından risk getirebilir.

Meral PALA

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.