Venüs Yay’da
 
joyoflife18 Ekim itibariyle VENÜS gezegeni tutkulu Akrep’ten ayrıldı, YAY burcunda ilerlemeye başladı. Ateş elementinden değişken nitelikli Yay ilişkilerimizde hevesli, coşkulu, ateşli hareket etmeye işaret ediyor. İlişkilere deneyimsel yaklaşacağımız bu dönemde daldan dala atlama ihtimalini göz ardı etmemek lazım. İstikrarlı olmakta sıkıntı olabilir fakat ilişkiler yoluyla kendimizi geliştirmeye işaret etmekte. Üstelik Venüs-Yay’da- ve Jüpiter-Terazide iki iyicil birbirlerini ağırlamaktalar. Bu yerleşimle kendimizi şanslı bulabiliriz, iyimserliğimizin yükseldiğini görebiliriz.

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri sembolize eden Venüs Yay’da ilerlerken hayatın içinde her türden ilişkide; sosyal, iş ve aile ilişkilerinde özgürlükçü ve yeniliklere açık olmayı da anlatıyor. Bu arada yabancılarla temaslarımız artabilir. Bugünlerde Merkür de Terazi’de ilerliyor, bu demektir ki 25 Kasım’a dek sosyal hayatımız epeyce canlı olacak.
Venüs ayrıca hayatta bize mutluluk veren şeyleri de anlatmaktadır.Bu dönemde mesela yabancı kültürlere yolculuk yapmaya çok daha hevesli olabiliriz. Entelektüel konulara ilgimiz artabilir, ufkumuzu açacak her türlü teklife açık olabiliriz. Felsefi ve derinliği olan konuları okumaktan daha bir keyif alabiliriz. Bu dönem için zevklerde abartıya kaçmaya yatkın olacağımızı da hatırda tutmalıyız. 
Venüs’ün Jüpiter’le rahat altmışlık açı kurduğu 26-27-28 Kasım tarihlerinde hayattan keyif alacağımız zamanlar olmalı. İyimserliğimiz yükselecek, hayata bakışımız pozitif olacaktır.
Venüs’ün Satürn’le kavuşum yapacağı 28-29-30 Ekim tarihlerinde vadesi uzun olacak bağlar kurabiliriz. Bu tarihlerde aynı zamanda Venüs’ün kadersel Ay düğümleriyle de bağlantısı olacak.
Venüs’ün Uranüs’le üçgen yapacağı 3-4-5 Kasım günlerinde sıra dışı kimselerle karşılaşabiliriz.
Venüs 12 Kasım’a dek YAY’da hareket edecek. Bu süreçte en büyük değerimiz geniş görüşlülüğümüz ve bilgimiz olacaktır. 
Venüs Yay’da ilerlerken öz burcu ve/veya yükseleni ateş grubundan olanların, başta Yaylar olmak üzere Koç ve Aslanlarla beraber cazibe merkezi olması şaşırtıcı olmayacaktır.
Doğum anında Venüs’ün Yay burcunda olduğu bir kaç ünlü kişi Tina Turner, Gérard Depardieu, Jane Fonda, Vanessa Paradis, Jude law, Joan Baez, Deepak Chopra olarak sıralanabilir.

Renkli, hareketli günler bizi bekliyor.

Sevgiyle kalalım,

Meral PALA

18 Ekim 2016