terazide-yeniayTerazi’de Yeniay Doğuyor

1 Ekim saat 03:11’de Terazi’de yeniay doğuyor. Bu dönemde her şeyi ölçerek dengeyi bulmak asli amacımız olabilir. Olaylara karşımızdaki kişinin gözünden bakmaya çalışacağız. Objektif davranma gayreti dikkat çekici olabilir. Terazi arketipi adalet ve karşıt görüşlerin bir arada bulunabilmesini sembolize eder. Ödün vermek ve uzlaşmak bu burcun asıl amacıdır. Bu süreçte ilişkilerde diplomatik tarzı benimseyerek strateji uzmanlığı ve ikna kabiliyetiyle kişileri ve durumları yönlendirmekte başarılı olabiliriz. Barışçıl ve adaletli bir atmosfer yaratma yönünde girişimlerimiz olabilir.

Yeniay oluşumuyla iyicil Jüpiter’in kavuşuyor olması iyimserlik, gelişme ve adalete vurguyu yükseltiyor. Ancak Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs’e dikkat etmek gerek. Venüs’ün Akrep’te bulunması;  barışçıl atmosferi zorlayabilir. Ön planda diplomasi görülürken arka planda Venüs Akrep’te intikamcı duygular besleniyor olabilir.

Venüs Akrep’te değer yargılarımızı dönüştürmeyi sembolize etmesi de beklenebilir.

Bu arada disiplin ve otoriteyi sembolize eden Satürn, yeniay derecesine destekleyici duruyor. Satürn’ün karmik Ay Düğümlerine göre kuzey bendinde olması yeni bir düzeni, adil ve sistemli olmayı, somut işler ortaya koymayı destekliyor. Satürn ve Jüpiter’in orta noktasına Venüs’ün düşüyor olması planlı, sistemli ve disiplinli gelişmelerde kadın figürlerin rolü güçlü olabilir. Venüs’ün dispozitörü Mars’ın Oğlak’ta olması da kararlı ve sistematik hareket etmeyi getirebilir.

Ankara’ya göre yeniay doğarken ufukta Aslan yükseliyor ve Uranüs’le sıkı bir üçgen açı kuruyor. Yaratıcı ve özgün fikirler bu döneme damgasını vurabilir.

Taze yeniay enerjisinin hayatımıza barış, adalet ve ahenk getirmesi dileğiyle.

Sevgiyle kalalım,

Meral PALA

30 Eylül 2016


libra