passionVenüs Akrep
23 Eylül itibariyle VENÜS;  zevklerimizi, sevgiyi, aşkı, ilişkilerimizi ve maddi-manevi değerlerimizi anlatan gezegen AKREP burcuna ilerledi. Derin ve tutkulu duygular öne çıkıyor. Daha önce Venüs Terazi döneminde ilişkilerimizi uyum, ahenk, denge ve mantık üzerine kurma eğilimindeydik. Şimdi artık duygularımız öne çıkıyor. İlişkilerimizde tutku, ihtiras, şehvet gibi içinde yoğunluk barındıran duygular ortaya çıkmaya başlıyor. Bunun hayatın içindeki her türden ilişkiyi kapsadığının altını çizmek isterim.Venüs Akrep’teyken Marsiyen özelliklerini kullanır. Aşırı sahiplenmeler, intikamcı tutumlar kıskançlıklar ve baskıcı tutumlar söz konusu olabilir. Öç almaya eğilim olabilir.Aslında bütün bu duyguların kökeninde değersizlik duygusu ve kaybetme korkusu yatıyor olabilir.

Maddi-manevi değerleri anlatan Venüs Akrepteyken finansal konularda da hırslı bir sürece işaret ediyor olabilir. Aşırı sahiplenmeler hayatın bu yönünde de görülebilir. Paylaşımcı olmaktan ziyade bencil tutumlar ortaya çıkabilir. “Her ne pahasına olursa olsun hepsi benim olsun” tarzında davranmaya eğilimli olabiliriz. Özellikle 4-5-6 Ekim tarihlerinde Venüs’ün Plüto ile almışlık açısının olduğu günlerde hırslı tutumların katmerlenmesi mümkündür. Ayrıca 10-11-12 Ekim tarihlerinde Venüs-Uranüs 150 derecelik karmik açısıyla değerlerimizi dönüştürmeye zorlanabiliriz. Bu tarihlere dikkat!

Venüs ayrıca hayatımızda bize keyif, mutluluk veren konuları da anlatmaktadır. Bu dönemde gizemli konulara, bilinmeyene, okültizme ilgimiz artabilir.

Aslında tutkularımızın bizi hedefe odaklanma gücü verdiğini düşününce 18 Ekim’e kadar devam eden bu süreçten pek çok alanda olumlu sonuç da alabiliriz. Özellikle sanat ve estetik alanında derin tutkuyla verimlilik yüksek olabilir. 

Leonardo DiCaprio, Louise Bourgeois, Bill Gates,Jodie Foster, Mahatma Gandhi, Hillary Clinton, Sophie Marceau, Vladimir Putin, Carla Bruni Venüs’ü Akrep burcunda olan ünlülerden birkaçı.

Bu dönem de başta Akrepler olmak üzere su grubu burçlardan Balık ve Yengeçlerin de cazibe merkezi olmaları beklenebilir.

Koyu kırmızı bu dönemde en sevdiğimiz renk olabilir;)

Tutkulu aşklar bu dönemde başlayabilir. İlişkilerde cinsellik teması ağır basabilir.

Ülkemizin haritasında Venüs’ün Akrep burcunda olduğunu da hatırlayalım. Töre cinayetleri, kadına şiddet ve cinselliğin tabu olması da bundan sebep olabilir.

Tutkumuzu krize çevirmeden olumlu yönde kullanmayı başarabilirsek oksidental konumdaki Venüs Akrep’te işe yarayabilir. Özellikle Venüs’ün dispozitörü Mars’ın kontrollü Oğlağa geçtiği 27 Eylül’den sonrası çok daha iyi olabilir.

Sevgiyle kalalım,

Meral PALA

24 Eylül 2016

Ekim’de başlayan eğitimler hakkında bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz: 

2016-2017 Eğitim Sezonu