LunarEclipse25 derece Kova’da Ay Tutuluyor

Önümüzdeki günlerde bir tutulma dizisi bizleri bekliyor. Önce Kova’da bir Ay tutulması var 18 Ağustos’ta. Daha sonra 1 Eylül’de Güneş tutulması ve son olarak 16 Eylül’de Balık’ta bir Ay tutulması daha yaşayacağız. Tutulmalar hayatımızda belirli konuları öne çıkartabilirler. Özellikle astroloji haritamızda köşelere, kişisel gezegenlere veya belirli yerlere örneğin şans noktasına, Güneş/Ay orta noktasına ya da yükselen/tepe noktasının ortasına düşen bir tutulmanın hayatımıza etkisi güçlü olacak demektir. Tutulmayla birlikte gökyüzü ışıklarının aydınlattığı evler birden yaşamımızın en dikkat çekici alanı olabilir.

18 Ağustos Perşembe günü öğlen 12:26 sularında Ay, Dünyanın gölgesinde kalırken ülkemizden tam Ay tutulmasını izleyemiyor olsak bile iç dünyamızda dönüşümü hissedebileceğiz. Kova-Aslan aksında oluşan bu tutulma güçlü benlik duygusunu hümanistik ve evrensel değerlerle dengelemeye davet ediyor. Kovanın temel odağı tarafsızlık, eşitlik ve adalettir. Güneş’in Aslan’da ilerlediği bu dönemde kendi yaratıcı gücümüzü ortaya koymak için güçlü bir itilim söz konusu. Cesaretle risk altına girerek ön plana çıkma arzusuyla hareket ediyoruz. Oysaki tutulma esnasında Ay Kova burcunda yaratıcı gücümüzü ait olduğumuz çevreye, topluma, evrene yönelik olarak değerlendirmemizi istiyor. Bir bütünün parçası olduğumuzu hatırlatıyor. ‘Ben’ yerine ‘Biz’ diyebilmek çaba sarf etmemiz isteniyor. Aynı anda Uranüs gökyüzü ışıklarıyla rahat açılar kuruyor. Uranüs’ün hızlı, alışılmamış ve şaşırtan olayları hayatımıza getirmesi mümkün gözüküyor. Bizi farkındalık kazanmaya, yenilenmeye ve özgürleşmeye götürecek adımları atmaya hazır hissedebiliriz. Öte yandan Ay-Uranüs altmışlık açısı Merkür ve Jüpiter kavuşumuyla gökyüzünde ‘Tanrının Parmağı’ dediğimiz kadersel dönemeçleri anlatan yerleşimde olacak. Uranüs Koç’ta son derece ani ve sabırsız bir atmosferi işaret ediyor. Ay Kova’da idealistik davranışlar içinde olmamızı istiyor. Merkür ve Jüpiter birleşimi ise Başak’ta sabırla, mantıkla, ince eleyip sık dokuyarak hareket etmeye teşvik ediyor. Merkür’le Jüpiter kavuşumu Ay ve Uranüs’ün uyumunu anlamakta güçlük çekiyor. Bu farklılıkta denge yaratmak oldukça zor gözüküyor. Bir yandan benlikten sıyrılıp birliğe gitmeye çalışırken denenmemiş yollardan faydalanabiliriz. Fakat Başak teması temkinli olmaktan vazgeçmeyeceğimizi de anlatıyor. Sıra dışı olan yolu mu deneyeceğiz yoksa güvenli, bilindik yoldan mı çıkacağız? Bu iki farklı yolu harmanlamayı başarabilirsek sonucunda çok önemli kazanımlarımız olacak demektir. Plüto-Venüs arasındaki akış ise, değerlerin dönüşmeye hazır olduğunun göstergesi.Kovada Ay Tutulmasi

Ay tutulurken ülkemizde ufukta ölüm ve yeniden doğuşu sembolize eden Akrep burcu yükseliyor olacak. Yöneticisi Mars, Satürn’le beraber yeni yapılanmalara işaret ediyor. Fakat Mars ile Satürn kavuşumu, Neptün’ün doğurduğu sisli atmosferde yön bulmakta sıkıntı yaratabilecek gibi duruyor. Yanılgılara açık olduğumuzu unutmadan makul bir şekilde yeniliğe açık olmakta fayda olacaktır. Bu kez Ay tutulması hava grubundan sabit nitelikli Kova’da gerçekleşiyor. Ufukta Akrep yükselirken oluşan bu tutulma bir direnç ve değişmezlik vurgusu yapıyor. İnatçı güçler iş başında olacak. Yürekten gelen cesareti kullanarak atacağımız adımlar kendimizi tamamıyla merkezde görmeye zemin hazırlıyor. Kova‘da ki Ay bize bireyselliğimizi kaybetmeden bütünün bir parçası olduğumuzu fark ettirmeye çalışacaktır. Hayatımızla ilgili yol ayrımlarında seçimler yapmak ve bir takım kararlar almak durumunda kalabiliriz. İkilemler kaçınılmaz duruyor. Bitişler ve başlangıçlar söz konusu olabilir. 

Hem kendimiz hem de evren için en doğru kararları almayı ümit ediyoruz.

Eylül’de ki tutulmaları incelemeyi sonraki yazılara bırakalım, tutulma analizi tadında kalsın şimdilik.

Biraz da yükselen burca göre kişisel olarak ne gibi konuların öne çakacağını anlamaya çalışalım.

Yükselen Koçlar; sosyal çevre ve uzun vadeli hayat planlarına dair kararlar almak durumunda olabilir. Yükselen Boğa, hayattaki hedefler, toplumdaki duruş ve kariyer, meslek alanında seçimler yapabilir. Yükselen İkizler için; hukuki işlerin sonuçlanması beklenebilir. Eğitim ve yurt dışı konulu işler sonuca gidebilir. Yükselen Yengeç için, eşin kaynakları, ortaklı paylaşımlar ve miras konuları gündemde olabilir. Yükselen Aslanların, evlilik, ortaklık ve ilişkileri bir dönemece gelebilir. Yükselen Başak için, gündelik yaşam düzeni, iş ortamı, sağlığa ilişkin konular önemli olabilir. Yükselen Teraziler için; çocuklarla ilgili konular dikkat çekici. Yaratıcılıklarını ortaya çıkartmaya çalışabilirler. Aşkta dönemeçler olabilir. Yükselen Akrepler aile, ev, yuva ve yerleşimle ile ilgili kararlara imza atabilirler. Yükselen Yaylar, dikkati yakın çevrelerine yöneltebilirler. Zihinde netleşmeye çalışacaklardır. Yükselen Oğlaklar; maddi konulara odaklanmak durumunda olabilir. Yetenekleri kazanca dönebilir. Yükselen Kovaların, hayata yaklaşım tarzı değişime uğrayabilir. Yeni bir bakış açısı oluşturabilirler. Yükselen Balıkların ise, bu dönemde bilinçaltı aktif olabilir, rüyalarından mesajlar alabilirler. Yaratıcı hayal gücü güçlenebilir.

Sevgiler;

Meral Pala

13 Ağustos 2016

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Sonbahar dönemi eğitimlerimiz hakkında bilgi için: 

2016-2017 Eğitim Sezonu