Akrepte Dolunay

Akrep’te Dolunay

22 Nisan Cuma sabahı 08:25 sularında, gökyüzü ışıkları Güneş ve Ay tam zıtlık içinde olacaklar. Birbirine karşıt duran ışıklar hayatımızda yeni bir dönüm noktasının işaretçisi gibi gözüküyor.  Dolunayla birlikte hayatımızda karar verilecek durumlar gelişebilir. İkilemler söz konusu olabilir. Duygu(Ay) ve bilinç(Güneş) olarak iki uçta gidip gelmeler olabilir. Bir gerginlik içine girebiliriz.

Güneş barışçıl Boğa’da ilerlerken hayatımızda istikrar, denge ve güven yaratmaya çalışıyoruz. Toprak grubundan Boğa dünyevi konulara açık olmayı anlatmaktadır. Elle tutulur bir şeyler ortaya koymak Boğa döneminde önem kazanmaktadır. Maddi konular öne çıkabilir. Örneğin hayatımızda bir güven tesis etmek niyetiyle maddi yatırım düşüncesi oluşabilir. Aynı zamanda güzellik, estetik ve sanatsallık arayışımız Boğa zamanlarında vurgu kazanmaktadır. Barış, huzur ve dinginlik her şeyden önemli hale gelebilir. Hayattan keyif almak ve mümkün olduğunca sade ve basit yaşamak isteyebiliriz.

Oysaki bu kez dolunay zamanı Ay Akrep’te yerleşiyor. Bilinçaltının derinliklerine gitmeye zorlanıyoruz. Geçmişte bizi zorlayan ve bilinçdışına attığımız korkularla yüzleşmeye davet ediliyoruz. Hırs ve tutkularımız su yüzüne çıkıyor. Gizli kalmış konular, hayatımızda bir tabu niteliği taşıyan konular, dolunayla beraber birden öne çıkıyor.

Bu arada Ay Akrep’te Mars yönetiminde ve Güneş Boğa’da Venüs yönetiminde. Fakat Venüs de Koç’ta yine Mars yönetiminde bulunuyor. Bu resmin içinde, Mars Yay’da geri hareket etmekte, geçmişe yönelik konuların vurgulanması kaçınılmaz duruyor. Mars kilit gezegen ve ayrıca gökyüzünde T-kare olarak anılan, Jüpiter ve Neptün’le beraber oluşan bir kalıbın odağında yer alıyor. Bu esnada Venüs’ün Uranüs’le ve Plüto’yla sıkı temasları değerlerimizle alakalı ani ve sert değişimlere işaret etmektedir. Ayrıca ilişkilerimizde aniden gelişen farkındalıklar söz konusu olabilir. Bu alanda bir yenilenmeye ve özgürleşmeye ihtiyacımız olduğunu düşünebiliriz. Plüton’un retro hareketi de yine derin bilinçaltına, geçmişe yönelmek durumunda olduğumuzu anlatıyor.

Ankara’ya göre Satürn yükselene karşıt duruyor, Plüto 150 derecelik karmik açı içine giriyor. Gerçeği ortaya koymak ve dönüşü olmayan değişimleri gerçekleştirmekten bahsedebiliriz.

Tam dolunay gerçekleşirken ufukta İkizler yükseliyor, bu tablo bizim duygu yoğunluğu içindeyken, tarafsız ve mantıkçı bir bakış açısı geliştirmemize imkân verebilir. Yöneticisi Merkür Boğa’da, zihnimizde barışçıl düşünceler-iyice yavaşlamış-retroya hazırlanıyor. Merkür-Plüton-Jüpiter arasında rahat enerji akışı realist bakış açısına davet ediyor.

Bu atmosferde, dolunay zamanı hayatımızda büyük bir arınma kuvvetle muhtemel gözükmektedir. Akrep’te dolunay gizli konuların açığa çıkmasını kaçınılmaz hale getirebilecektir. Yer altıyla alakalı konular gündeme gelebilir. Akrep burcu, karmik özellikler taşıyan ve büyük mücadelelerle gerçekleşen dönüşümü sembolize etmektedir.

Dolunay zamanı astroloji haritamızda Akrep ve Boğa yönetimindeki yaşam konuları bir dönüşüme sahne olabilecektir. Hayatımızda bir sayfayı kapatmaya ve yeni oluşumlara doğru yol almaya hazırlanmalıyız.

Akrep’te dolunay’ın evrensel olarak hayatımıza güzel değişimler getirmesi umuduyla…

Meral Pala

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.