pictures-of-spring-flowers

Sonun Başlangıcı

Zodyağın son burcunun son derecesinde, 29 derece Balık’ta oluşan bu tutulma hayatımızda bir devrin kapanıp yepyeni bir sayfanın açıldığını anlatıyor. Buna sonun başlangıcı diyebiliriz. 20 Mart Cuma günü saat 11:36’da oluşan tutulmadan saatler sonra Güneş Koç’a giriş yapıyor. Güneş’in Koç’a ilerlemesi kışın bitişini, baharın başlangıcını anlatmaktadır. İlkbaharın başlamasıyla Kuzey Yarımküre’de doğanın uyanışına şahit oluruz. Sembolik olarak bahar demek, canlanmak, tazelenmek, yeşermek demektir.  Bu tutulma hayatımıza kışın arkasından açan çiçekler gibi ruhumuza can veren yenilikler getirebilecektir. Balığın sembolizminde yer alan, farklı yönlere hareket eden bir çift balıkta olduğu gibi yön kaybı duygusunu bertaraf edebiliriz. Kararlı, hedef odaklı, cesur adımlar atabiliriz. Tutulmanın lordu Jüpiter’in Aslan’da ve Uranüs ile Mars’la rahat iletişim halinde oluşu yenilenmeye açık oluşumuzu, denenmemişi deneme cesareti gösterebileceğimizi anlatıyor. Venüs Boğa’da hayatımızdaki yeni oluşumları, değerleri köklendirme imkânı verecektir. Ancak Satürn’le karmik açısı hayatımızda güvence yaratmak için kontrollü şekilde risk almayı öğretecektir.Balıkta Tutulma

Güneş tutulmaları, Ay’ın, Güneş ve Dünya’nın arasına girerek Güneş’in ışığını kapatmasıyla oluşur. Çok güçlü yeniay oluşumlarıdır. Eskilerin Güneş Tutulurken Dünya’nın karanlıkta kalmasından, yaşam enerjisi olan Güneş’in ışığından mahrum kalmaktan dolayı negatife yordukları Güneş tutulmaları, iskambilde joker kartlarına da benzetilmektedir. Tutulmayla olan gelişmeler, sürprizleri de içinde barındırmaktadır.

Bu tutulma hayatımızda çok önemli bırakmalar, vazgeçmeler ve yepyeni başlangıçlara işaret ediyor. Duyguların, sezgilerin, bilinçaltının gücü önemli olacaktır. Duayen astrolog Bernadette Brady’e göre, grup çalışmalarında ve kişisel ilişkilerde ani bir olumlu gelişmeler beklenebilir. “İlişkilerde, aşkta mutluluk ve yaratıcı ifadenin  ortaya çıkması muhtemeldir” der.

Uranüs ve Plüton arasındaki gergin açının Mars’la beraber hayatımızda gelişmeleri hızlandıran bir etkisi olacaktır. Belki de bu tutulmayla bir rüyadan uyanıp aksiyona geçmeye hazır olabiliriz.

Kişisel astroloji haritamızda Balık Burcu’nun 29 derecesini içine alan yaşam alanında bırakmalar, vazgeçişler ve yenilikler beklemeliyiz. Ancak bu tutulmanın tam olarak ülkemizden izlenmeyeceğinin altını çizmeliyiz. Bir tutulmanın etkin olduğu yerlerde daha etkili sonuçlar getirmesi beklenebilir.

29 derece Balık’ta oluşan bu tutulmayla, fazlaca hayale kapılmadan, geçmişi bırakarak hayatımızda beklediğimiz çiçeklerin açması ümidiyle.

Herkese enerji dolu bir bahar mevsimi dilerim!

Meral Pala

DMA

19 Mart 2015

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz.