jupiter in leoJüpiter Aslan’da

Aslan Burçlarını heyecanlandıran dönem için geri sayım başladı. 16 Temmuz’dan itibaren Jüpiter Aslan’da ilerlemeye başlıyor.  Sadece Aslanlar değil herkesin Jüpiter’in fırsatlarından farklı şekillerde yararlanma imkânı olacaktır. Astrolojide şans, fırsat ve ilerlemeyi sembolize eden Jüpiter‘in Aslan’a ilerlemesi yaratıcı yönümüzün gelişmeye açık olacağını, benlik duygusunun güçleneceğini anlatıyor

Jüpiter mitolojideki adıyla göklerin tanrısı Zeus, babası Uranos tarafından yutulmasının önüne geçmek için doğumundan itibaren daima koruma altında tutulur. Böylelikle  Zeus edindiği yüksek özgüven sayesinde her şeyin üstesinden gelme becerisine kavuşmuştur.  Zeus aynı zamanda sadakatsizliğiyle tanınır. Rüzgârın tanrısı olarak tanınan Zeus, tohumlarını çok uzaklara saçarak pek çok çocuk sahibi olmuştur. Bu yönüyle astrolojide Jüpiter verimlilik sembolü olmuştur. Astroloji haritamızda Jüpiter’in bulunduğu alan en verimli, gelişmeye açık ve şanslı bir alan olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda cömertlik, zenginlik, neşe, iyimserlik, güven, inanç ve bilgelik sahibi olduğumuz konuları anlatmaktadır. Yine Jüpiter’in bulunduğu yaşam alanında (ev) risk alma, abartı ve sınırları sonuna kadar zorlama vardır.

Önümüzdeki yaklaşık 1 yıllık dönemde Jüpiter kendini Aslan burcunun özellikleriyle ifade edecek. Aslan burcu astrolojik haritamızda show yapmaya müsait olduğumuz, yaratıcılık ve liderlik becerimizi gösterişli biçimde ortaya koyduğumuz alandır. Bu alanda parlamak isteriz, özgüvenimizi kullanmak ve “en iyi”olmak isteriz. Gururumuzu tatmin eden ne varsa haritamızda Aslan Burcunun yönetimindeki alanda kendini göstermektedir. Jüpiter’in Aslan’a ilerlemesi ilgili konularda yaratıcı kapasitemizi ortaya koymak isteyeceğimizi anlatıyor. Kendimizde olan güven duygusunu parlatmak, “1 numara” olmak ve ışıldamak için çalışacağımızı gösteriyor.  Gururumuzu okşayan gelişmeleri elde edebilirsek hayattan alacağımız keyifle neşemiz artacaktır. Olayların içindeki özü görerek geniş bakabilme becerimiz gelişecektir. Bütüncül ve kavrayıcı yönümüzü daha çok kullanacak ve daha çok risk alma eğiliminde olacağız. Jüpiterin haritamızda transit edeceği evde eğitim yoluyla gelişmeye açık olacağız. Aynı zamanda herhangi bir şeyi bilfiil tecrübe etmek suretiyle ufkumuz açılacak, ilerleme potansiyelimizin önü açılacaktır.

Jüpiter’in Aslan’da hareketi esnasında Uranüs’le kuracağı rahat açı riskler alarak yenilenme ve bilgiyle aydınlanmaya işaret ediyor. Bu yerleşim buluşçu, sıra dışı ve özgün yanımızı ortaya çıkarma imkânı verecektir. Ayrıca yurtdışı tecrübeleri yaşamak, yabancı kimselerle temasları arttırmak hayatımıza yeni bakış açıları katacaktır. Bu yılın içinde Eylül’ün özellikle ikinci yarısında ve 2015’in Haziran Ayında bu etkileri daha somut görebiliriz.

16 Temmuz- 12 Ağustos 2015 arası Jüpiter Aslan döneminde Satürn ve Jüpiter arasındaki etkileşimler de kayda değer olacaktır. Sabit burçlar arasında oluşan sert kare açılar inatçı güçlerin çatışmasını gösteriyor. Jüpiter risk alarak gelişmeyi anlatırken Satürn kontrollü olmayı ve baskı kurmayı sembolize ediyor. Bu iki gezegenin önümüzdeki Ekim-Kasım aylarında ve 2015 Temmuz’unda kare açıyla karşılaşmaları riskleri kontrol etmek durumunda kalacağımızı anlatıyor. İlerlemek istediğimiz konularda bir miktar frene basmamız gerekebilir.

Jüpiter’in hayatımıza olumlu yönde ilerlemeler getirmesini bekliyoruz ancak aslında her yönde büyümeyi anlatmaktadır. Negatif  ilerleyen konular varsa onları da büyütebileceğinin altını çizmek gerek.

Önümüzdeki 1 yıl içinde tüm burçlar için Jüpiter hayatımıza ne yönde açılım getirebilir bakalım.

Aslanlar sahne alıyor, gösteri başlıyor. Aslanların sesleri daha gür çıkacaktır. Tükenmeyen enerjileri daha bir yükselecektir. Yeni deneyimler yaşayacaklar. Eğitimler vasıtasıyla ve yabancılarla- yabancı kültürlerle temasları ufuklarını açacaktır. Benlik duyguları tatmin olacaktır. Herkese enerji aşılamaları ve cömertlikleri sevilen kişiler olacaklarını gösteriyor. Kendi krallıklarını kurabilirler:). Koçları daha atak, hevesli, coşkulu göreceğiz.  Fırsatlarla karşılaşmaları olası gözüküyor. Yeni başlangıçlar kaçınılmaz gözüküyor. Yayların kendi yöneticisiyle rahat açı içinde olması daha çok iyimserlik, daha çok risk alma gücü ve daha çok refah demektir. Bolca seyahat edebilir, yeni maceralara atılabilirler. Bilgilerini aktarma yolları genişleyecektir. Ateş grubu burçların kontrolsüz bir güce dönüşmemeye dikkat etmeleri, gereksiz aşırı riskler almamaları önemli olacak!

Hava grubundan İkizler burçları bir miktar çabayla şansı hayatlarına çekebilirler. Destek gördüklerini hissetmek güven duygularını geliştirecektir. Kendilerini geliştirmeye açık olmaları yeni bilgiler kazandıracaktır. İletişim becerilerini, yaratıcı yönlerini geliştirmek için yeni çıkış yolları bulabilirler. Hayata daha geniş açıdan ve daha iyimser bakabilirler. Terazilerin dost ve arkadaş çevreleri genişleyecektir. Onları çok daha fazla sosyal toplantılarda görebileceğiz. Fırsatları elde etmeleri biraz gayretle çok zor olmayacaktır. Arkadaş desteği de alabilirler. Kovalar için hayatlarında ilişkiler vasıtasıyla açılımlar beklemek gerek. Karşılarındaki kişilerin mücadeleye zorlaması, her şeyi abartmalarına ve aşırı uçlarda gel-gitler yaşamalarına zemin hazırlayabilir. Sonuçta dengelenmeyi öğreneceklerdir.  İlişkileri bilinci yükseltecek,  yeni bir farkındalık kazanacaklardır.

Su grubu burçlardan Akrepler’in mücadeleleri sınırları zorlayıcı seviyelere gelebilir. Ego savaşlarına girebilirler. Özgüvenin, iyimserliğin abartılı seviyede yükselmesi aşırı riskler almaya zemin hazırlayabilir. Yengeçler son 1 yıldır Jüpiter’in hayatlarına getirdiği açılımları sindirmekle uğraşabilirler. Yeni gelişmeleri görmekte zorlanabilir, fırsatları kaçırabilirler. Balıklar cesaretlerini ve benlik duygusunu kullanabildikleri ölçüde çok önemli gelişim fırsatları elde edebileceklerdir. Enerjiyi belirli bir noktaya odaklamanın getirisi büyük olacaktır.

Toprak gurubundan Boğalar keyfe ve lükse düşkünlük konusunda abartıya kaçabilirler. Maddi konularda aşırı hırs yapabilirler. Sanatla, estetikle alakalı konularda somut işler yapmak için cesur adımlar atmak durumundalar.  Başaklar, fazlaca detaylara odaklandıkları için büyük resmi görmekte zorlanabilirler. Bunu aşma çabaları son derece büyük bir ilerlemenin önünü açacaktır.  Oğlakların bu dönemde risk almayı öğrenmesi en önemli kazanımları olacaktır. Hayat görüşlerini geliştirme fırsatını elde etmek için şanslarını zorlamalılar.

Jüpiter’in Aslan’da hareketinin herkese olgunluk, refah artışı ve güven duygusu getirmesi dileğiyle…

Meral Pala

04/07/2014

İstanbul

Yeni eğitim dönemimiz hakkında bilgi edinmek için:

http://astrolojikosesi.com/2014/06/02/astroloji-egitimi-2/

 

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.