Cancer-images

Güneş YENGEÇ Burcu’nda ilerlemeye başladı, bütün Yengeçlerin doğum günü şimdiden kutlu olsun.

Yaz gün dönümü zamanı Güneş’in Yengeç’e ilerlemesinin yanı sıra Kuzey yarım kürede en uzun günde olduğumuza ve yaz mevsiminin başına, Güney yarım kürede ise Kış mevsiminin başlangıcında olduğumuza işaret ediyor.
Bu tarihte, Güneş ışınları Yengeç Dönencesine dik gelir, en uzun gün, en kısa gece yaşanır. Kuzey Kutup çizgisindeki ülkelerde Güneş batmaz, ufka kadar alçalıp tekrar yükselir.

Yengeç su grubundan öncü nitelikte bir burçtur, yeni bir mevsimin başlangıcını sembolize eder. Ay yönetiminde oluşuyla, duyguların, korumacılık güdüsünün ve geçmişe ait konuların vurgu kazanacağı bir döneme işaret ediyor. Milliyetçilik duyguları önem kazanacaktır. Ülkemizin astrolojik haritasında Yengeç yükselen burç durumundadır, ülke olarak korumacı ve aile değerlerine önem veren kimliğimizin öne çıkacağı bir dönemdeyiz.

Gökyüzünde su elementi ağır basıyor. Satürn Akrep’te, Merkür ve Venüs Yengeç’te bulunuyor, ayrıca 26 Haziran Çarşamba’dan itibaren Jüpiter de Yengeç’te ilerlemeye başlıyor. Gelişme ve fırsatları sembolize eden Jüpiter 1 yıl boyunca kendini rahat ifade edebildiği Yengeç’te bulunacak. Ancak Bu dönemde Jüpiter ile Plüton’un karşıtlığı duygu dünyamızdaki genişlemeyle büyük güç mücadelelerini de gündeme getirebilir.

Yengeç’teki Güneş güvenlik ihtiyacımızı yükseltirken Plüton’la karşıtlığı korkularımızla yüzleşme getirebilecektir. Ayrıca Güneş’in Plüton’la karşıtlığı bilinçaltını açığa çıkartabilir, derin korkular bilince gelebilir, güçlü duygular ihtirasa dönüşebilir. Uranüs ve Güneş’in huzursuz edici kare açısı ani gelişmelere müsait bir atmosfer olduğunu anlatıyor. Özellikle 28 Haziran ile 5 Temmuz arasında dikkatli olmak gerek.

Bu arada 27 Haziran’dan başlayarak 19 Temmuz’a dek Merkür Yengeç’te geriliyor; bu süreçte geçmişe, anılara ve köklerimize bir yoğunlaşma söz konusu olacaktır. Sessiz burçlardan olan Yengeç’te Merkür gerilemesi kendimizi başkalarına ifade etmekte ve objektif düşüncede zorlanma yaratabilir. Bu arada iç dünyamızın zenginleşmesiyle sezgiler ve yaratıcılık yükselecektir.

Mars’ın, 14 Temmuz-28 Ağustos aralığında düşük olduğu Yengeç’te hareket etmesi duygusal huzursuzluk ve anılarımızdan kaynaklanan subjektif tepkileri gündeme getirebilir.

Önümüzdeki günlerde 27 Haziran‘dan sonra Balık Burcundaki Neptün, Yengeç burcundaki Güneş-Jüpiter kavuşumu ve Akrep Burcundaki Satürn gökyüzünde akıcı bir büyük üçgen oluşturuyor. Su burçları arasında oluşan bu rahat enerji akışı bu dönemde ruhsal seviyede, bilinçaltında arınmayı kolaylaştırabilecektir. Ayrıca ruhani yönümüz kuvvetlenecek, yaratıcı hayal gücü verimli çalışacaktır. Bolca sezgilerle alınan kararlar olabilir. Ancak bilinçli aklın ürünü olmayan, duygulara dayalı atılımlar da beklenebilir.

Yeni yaz sezonunun hepimize uğurlu gelmesi dileğiyle…

Meral Pala

CMA

21 Haziran 2013

İstanbul