BOĞA-TAURUS

20 Nisan itibariyle Güneş BOĞA burcunda ilerlemeye başladı. 15 Nisan’dan itibaren Boğa’nın yönetici gezegeni Venüs, Boğa’ya geçiş yapmıştı. Mars’ın da 20 Nisan’dan itibaren Boğa’ya ilerlemesi Boğa arketipini kuvvetli biçimde hissettirmeye başlıyor. Önümüzdeki 1 aylık süreçte temel olarak sükunet, huzur ve güvenlik arayışları ağır basacaktır. Koç döneminde cesaretle, risk alarak yaptığımız yeni başlangıçları bu boğa döneminde köklendirmeye çalışacağız.  Girişimlerimizi somut ve kalıcı hale getirmeye çalışacağız. Maddi güvenlik ihtiyacı en yükseklerde olacak. Riskleri en aza indirmeye gayret edebiliriz. Hemen her konuda basit ve sade olmayı yeğleyebiliriz. Mücadeleli dönem yerini barışçıl atmosfere bırakıyor. Boğa zamanlarında hayatın keyfini çıkarma eğiliminde olacağız.

Boğa burcu zodyakta toprak elementinden sabit nitelikli bir burç. İlkbaharın tam ortasına denk geliyor. Venüs yönetiminde oluşu doğanın en renkli ve güzel döneminde oluşumuzu sembolize ediyor. Boğa zamanları, toprak ananın en verimli dönemlerine işaret eder.

Venüs’ün Boğa’da kendi yerinde olması estetik, güzellik, barış, maddi güvenlik konularını  en istenen biçimde yaşamamıza imkan veriyor. Venüs 9 Mayıs’ dek Boğa’da, daha sonra İkizler burcuna geçiş yapacak.

Ancak Mars’ın Boğa’da zararlı çalıştığını dikkate almak gerek. Mars burada aksiyona geçmekte zorlanan bir enerji olarak duruyor. Savaş gezegeni mücadeleden uzak durmaya çalışıyor ve  agresyonu baskı altında tutma çabaları olabilir. Ancak bastırılan öfke zararlı biçimde ortaya çıkabilir. Öfke kontrolünü bu dönemde çok önemli olacak. Boğanın inatçılıkla özdeşleştiğini de düşünürsek oldukça tehlikeli bir tablo söz konusu. 31 Mayıs tarihine dek Mars Boğa’da ilerliyor. Daha sonra İkizler’e geçiş yapacak.

Bu arada zihinsel faaliyetleri anlatan Merkür 1 Mayıs-15 Mayıs arasında Boğa’da hareket edecek. Düşünce olarak hayatımızda somut ve kalıcı  şeyler yaratma eğiliminde olacağız.

Güneş’in Boğa’da ilerlediği bu günlerde geri giden Satürn ile karşıtlık oluşturması hayatımızda dönüşüm temalarını bilince taşıyacağımızı anlatıyor. Bir dönemin sonuna geldiğimizin ayırtına varıyoruz. Tam bir farkındalık zamanındayız. Nisan ayının son 10 günü hayatımızda kalıcı etkiler yaratacak bir dönem olarak gözüküyor.

25 Nisan’da Akrep’te Ay tutulması da hayatımızda dönüşüm ve sonlanmaları işaret ediyor. Bırakmamız gerekenleri, bizim yolumuzu tıkayan engelleri kalıcı olarak hayatımızdan sileceğiz, bizim için verimli olanı köklendirmeye çalışacağız. Böylece ilerde yapacağımız yeni başlangıçlar için de hayatımızda yer açabiliriz.

Bu arada bütün Boğa burçlarının doğum günü kutlu olsun.

Güzel, verimli bir Boğa dönemi olması dileğiyle…

Bu dönem hepimizin hayatına barışı ve uyumu getirsin.

 

Meral PALA

C.M.A

20 Nisan 2013

Bu yazının bütün hakları saklıdır, kaynak göstermeden yayınlanamaz.