mars-aquarius-

MARS enerjimizi nasıl kullandığımızı, mücadelemizi ne şekilde gerçekleştirdiğimizi anlatan gezegen KOVA’ya geçiyor. Kova hava elementinin sabit nitelikte burcu, dolayısıyla zihinsel konularda, sosyal alanda yaratıcı ve idealist fikirler ortaya koyacağımızı gösteriyor.

KOVA bir kişinin astrolojik haritasında hangi yaşam alanını yönetiyorsa orada sıra dışılık ve özgünlük vardır, gelenek-göreneklere uymayan bir yaklaşım sergiler, kendine özgü ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilir. Mars, 3 Şubat 2013’e kadar  Kova’da hareket edecek, Jüpiterle akıcı üçgen açı kurması zihinsel yaratıcılığı ve fikirlerin dışa vurumunu kolaylaştıracaktır. Fikir savaşlarına girebiliriz, sabit burç oluşundan dolayı, biraz “dediğim dedikçi” tavırlar olabilir. Sosyal meselelerde başkaldırılar ve protestolar söz konusu olabilir. Bilimsel ve buluşçu düşünceler ile ilerici modernist fikirler ortaya çıkabilir.

Mars Oğlak’ta ilerlerken hayattaki hedeflerimize yönelik somut adımlar atma cesaretini gösterdik, şimdi ideallerimiz için mücadele vereceğiz demektir.

Kovalar, için enerjik bir dönem; cesaret ve girişimci ruhları ortaya çıkıyor. Ayrıca zihinsel hareketliliğin yanı sıra, fiziksel aktiveteleri de artabilir, örneğin spora zaman ayırabileceklerdir. Aslanlar bu dönemde ikili ilişkilerde mücadeleye, ego savaşlarına girebilir. Akrep ve Boğalar harekete geçmek zorundalar. İkizler ve Terazi için de zihinselliğini, iletişimci gücünü daha çok ortaya koyacakları günler başlıyor.

Meral PALA

CMA              

25 Aralık 2012

İstanbul