Peki, bu dönemde burçlar nasıl etkilenir?

11 Kasım 2011’den beri Mars’ın Başak Burcuna girişiyle mücadele alanımız değişti ve daha verimli olmaya yönelik çabalarımız arttı. Şimdi artık, gerilemenin başlamasıyla 24 Ocak’ten itibaren mükemmele ulaşma gayretinde olacağız. Fakat Mars gerileme sürecindeyken bir şekilde harekete geçemeyebiliriz. Bunun psikolojik olarak yıpratıcı etkisiyle daha da köpürüp kendimizi acımasızca eleştirerek sıkıntıya sürükleyebiliriz. Mart’ın ilk haftası bilinçsizce dışarı taşan bir güç gösterisine girebiliriz. 14 Nisan’dan itibaren Mars düzeliyor. Yorucu ve biraz da bıktırıcı etki nispeten kırılacaktır. Zamanla gücün ivme kazanmasıyla yapıcı davranmak mümkün olacaktır. 4 Temmuz’a kadar Başak’ta ilerlemeye devam edecek. 4 Temmuz-24 Ağustos arasında Terazi’de kendini göstermekte zorlanan ve zararlı çalışan bir Mars enerjisi olacaktır. Nihayet Mars hakkında güzel bir haber de var; Ağustos 24’ten itibaren Mars Akrep’teyken tutkuyla sarıldığımız işlerden anlamlı sonuçlar çıkabilecektir.

Yükselen burcunuzu da okuyunuz!

KOÇ: Hayatınızda yeniden organizasyonu gerektiren konular olmalı. Bu dönemde rutin yaşamınız içinde, özellikle iş ortamında ihmal edilmiş konuları ele alabileceksiniz. Ayrıca, yönetici gezegeniniz Mars gerilerken, becerilerinizi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Belki de çıtayı yükselteceksiniz. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerek. Doktor, spor, diyet kavramlarına sıcak bakabilirsiniz. Size Hizmet veren kişilerle problemlerde soğukkanlı olmanız lazım.

BOĞA: Bu dönemde risk alacağınız işlerde iyi bir analiz yapmanız gerekiyor. Bu arada yeteneklerinizi geliştirme çabasında olabilirsiniz. Donanımınız yükseldikçe 14 Nisan’dan sonra somut, verimli işler ortaya çıkacaktır. Örneğin, bir sanatçıysanız pasif geçirdiğiniz günlerin ardından atağa geçebilir, böylece egonuzu tatmin edebilirsiniz. Çocuklara daha çok zaman ayırmanız gerek. Arkadaşlıklarda ve sosyal ilişkilerinizde dengeler sarsılabilir.

İKİZLER: Eve ve aileye daha çok emek vermeniz, daha çok zaman ayırmanız gerekiyor. Yuvadaki görevlerinizi yeniden hatırlayabileceksiniz. Ayrıca evinizde tadilatla, yeniden organize etmeniz gereken işleriniz olabilir. Aile büyükleriyle ve sizden önceki kuşaklarla ilgili bir araştırmaya girebilirsiniz. Bu işlerde harcayacağınız zamanın sonuçlarını 14 Nisan’dan sonra verimli olduğunu görebilirsiniz. Mart başında toplum içindeki rolünüz ve mesleğiniz açısından muhalefete maruz kalabilir ve kolayca tahrik olabilirsiniz. Gerilime zamanınde fedakârlık kaçınılmaz gözüküyor.

YENGEÇ: Zihninizi çok zorladığınız bir dönemde olmalısınız. Eğitim hayatınız devam ediyorsa bu alanda bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Yakın çevrenizde bulunan kişiler; örneğin kardeşler, zihnen anlaştığınız arkadaşlar veya komşularınız sizi zorlayabilir. Mart başı gibi sizi tartışmaya çekebilirler. Sınırları zorlamadan sakin kalmayı başarabilirseniz, Nisan’dan sonra yaşadıklarınızın kitabını bile yazabilirsiniz. Hukuki işler ve/veya yabancı kültürlerle ilgili konular gecikmelere maruz kalabilir.

ASLAN: Sahip olduklarınızı masaya yatırabilirsiniz. Hem maddi hem de manevi açıdan sizin için bir değer oluşturan her şeyi etraflıca gözden geçirme zamanı olacaktır. Kendi bedeniniz de bu değerlendirmeye tabi olacaktır. Maddi değerlerinizi iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Çalışarak kazanç elde etmek için kapasitenizi yükseltmenin tam zamanı. Bu arada güven duygunuzu sorgulamaya gidebilirsiniz. Mart’ın ilk haftası maddi paylaşımlarda mücadele dengeli olmayı gerekli kılıyor.

BAŞAK: Bu astrolojik olaydan en güçlü etkiyi alacak burçlardan biri sizinki. Kendinizle ilgili her şeye dikkatlice bakmanız gerekecek. Kişiliğiniz, kimliğiniz, düşünceleriniz, ilişkileriniz, mesleki hayatınız hemen her şey mercek altına alıyorsunuz. 14 Nisan’dan itibaren daha somut adımlar atarak ilerleme şansınız olacaktır. Mükemmelleşmeye çalışmak iyidir, ancak kendinizi acımasızca eleştirmekten kaçınmalısınız. Özellikle sağlık ve iş koşullarına odaklanabilirsiniz. Bir sebepten dolayı yarım kalan işleriniz düzene gündeme gelecektir.

TERAZİ: Mars, ruhsal dünyanızı ve bilinçdışını harekete geçiriyor. Kasım 2011’den beri rüyalarınız vs daha etkin ve yorucu olabilir. Birlikte çalıştığınız ve/veya size bir şekilde hizmet verenlerle karşı karşıya kalınabilir, dikkat! Dengeleri riske atmayın bu dönemde. Sağlık kontrollerinizi yaptırmanız gerekiyor. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar nedeniyle ruhsal sağlığınıza özen göstermekte fayda var. Mesela ruhsal şifa yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

AKREP: Hayattaki umutlarınız ve ileriye yönelik planlarınızda bazı düzeltme ve ayarlamalar yapmaktasınız. Mart’ın ilk haftası gibi farkındalığınız yükselirken, her şeyi somutlaştırmaya çalışacaksınız. Sosyal çevrenizle beraber yapacağınız işleri daha bir dikkatle incelemeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla birlikte sosyal, toplumsal konularda çalışarak ciddi bir sarf etmektesiniz. Özveriyle karışık yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz işler yorucu olabilir fakat Nisan ortalarından itibaren verim alabileceksiniz. Çocuklara yönelik fedakârlıklar kaçınılmaz gözüküyor.

YAY: Kasım 2011’den itibaren mesleki alanda fedakârca çalışmalar yapıyorsunuz. Toplum içinde statünüzü yükseltecek işler peşindesiniz. Ancak biraz fazlaca yıpranmaya maruz kalabilir, sağlığınızı zora sokabilirsiniz. Mart ayına başlarken ailevi konularda çelişkide kalabilir, biraz da gerileme maruz kalabilirsiniz. Mücadeleniz fark ediliyor, Nisan’dan sonra hemen her konuda somut gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ilişkilerinizi ve ailenizi fazlaca kırıp dökmeyiniz.

OĞLAK: Her daim planlı ve istikrarlı olan siz Oğlaklar geçtiğimiz Kasım’dan beri daha çok çalışıp, daha çok üretmeye bakıyorsunuz. Bu dönemde hukuki işler ve/veya yabancılarla, yabancı kültürlerle ilişkili konular ciddi bir emek gerektirebilir. Eğitim alanında, zihinsel faaliyetlerde yarım kalmış şeyler varsa bunları yeniden gündeminize alabilirsiniz. Mars’ın gerileme sürecinde “Emek olmadan yemek olmaz” sözünün hakkını vereceksiniz.

KOVA: Eşiniz ve/veya ortağınızla beraber oluşturduğunuz ortak değerleri masaya yatırıyorsunuz. Birlikteliklerinizden ortaya çıkan maddi/manevi yeni bir bütünlük var ve siz bu hususta geçmişten gelen bazı konuları tekrar ele alarak somut çözümler üretme gayretinde olacaksınız. Aslında bilinçaltına gizlenmiş konular değerlerinizi sorgulatıyor. Maddi konularda ve özellikle çalışarak elde edeceğiniz kazançlarda mücadele vermek durumunda kalabilirsiniz. Harcamalarınızda dikkatli olmakta fayda var, dengeyi şaşmayın.

BALIK: İlişkilerinizi mercek altına aldığınız bir dönemdesiniz. Hassas dengeleri sağlamak için yoğun çaba sarf etmek gerekecek. Hem duygusal ve romantik hem de profesyonel iş ortaklıkları gibi eşitlik olması beklenen ilişkilerde karşı tarafın zorlayıcı etkisi, sınırsızlığınızı test eder gibi duruyor. Gerçekçi, olmayı ve sınırlarınızı çizmeyi öğreniyorsunuz. Ancak enerjinizi sonuna kadar tüketmeyiniz. Mart başlarında zıtlaşmalardan kaçınmalısınız. Testleri geçebilirseniz, 14 Nisan’dan sonra gerginlik nispeten azalacaktır. Temmuz ayı, temanın değişmesiyle çok daha rahatlatıcı gelebilir. Asıl Ağustos’un 24’ünden sonra mücadeleniz destek bulacaktır.

Meral PALA

Bütün hakları saklıdır.