5-11 Eylül haftası

Merkür 9 Eylül’de yönetici olduğu Başak Burcuna ilerliyor

Hafta boyunca Venüs-Mars birbirini destekliyor, ilişkilerimizi koruma çabasında olabiliriz

5 Eylül Pazartesi günü; yeni bir haftaya başlarken gökyüzünün ışıkları olan, Güneş’in Başak’ta, Ay’ın Yay burcunda değişken nitelik taşıyan burçlar da yer almaları, değişen şartlara ayak uydurma çabasında olacağımızı anlatıyor. Ay’ın Venüs’le gerginlik içinde olması ilişkilerde düşüncesizce sergilenen eleştirel tutumların gerginlik kaynağı olabileceğini anlatıyor. Ay –Mars arasında birbirini anlamakta zorlanan enerjiyle, öfkemizi ne tarafa yönlendireceğimizi bilemeyebiliriz. Duygusal çıkışlarımız yön bulmakta zorlanabilir. Bugün özellikle sakin kalmaya çalışmak en doğru seçim olabilir.

6 Eylül Salı günü; Ay 03:31-05:05 arasında boşlukta kalıyor. Ardından Oğlak burcuna ilerliyor. Gerçekçi olmakta zorlanmayacağımız bugün, duygusal açıdan kendimizi frenlemeyi tercih edebiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Plüton kavuşumu biraz da gizemli davranmayı getirecektir. Mesleki konulara odaklı olarak, stratejik planlamalarda başarılı olabiliriz. Dakik olmak, prensiplerimizle hareket etmek oldukça önemli gözüküyor. Hırslarımıza teslim olmamaya dikkat etmekte fayda var.

7 Eylül Çarşamba günü; Ay neredeyse gün boyu Oğlak’ta hareket ediyor. Yine disiplinli olmayı başaracağımız bir gün olabilir. Güneş ve Ay’ın yerleşimi bu konuda rahatlık sağlıyor. Toprak elementlerinde oluşan akıcı enerjiler ayaklarımızı yer sağlam basma, detayları kaçırmadan görevimizi hakkıyla yerine getirme şansı veriyor. Ay-Venüs ilişkisi de profesyonel ilişkiler içinde olabileceğimizi anlatıyor. Ay-Mars karşıt duruşu, fazla aktif olamadığımız bu günlerde, korunma amaçlı tepkilerimizi tetikleyebilir. Bir risk olarak Merkür-Neptün karşıtlığı zihinsel dağılmalara neden olabilir. Gece 23:36 itibariyle Ay açısız kalıyor.

8 Eylül Perşembe günü; öğlen saatlerine dek Ay boşlukta hareket ediyor, 12:43 itibariyle Kova Burcuna geçiş yapıyor. Sosyal çevremize ve arkadaşlıklara odaklı bir gün olacaktır. Ay –Uranüs etkisiyle özgürlükçü ve sıra dışı tarafımızı ortaya çıkartabiliriz. Toplumsal –sosyal konularda protest bir atmosfer hâkim olabilir. Bu arada özgün ve yaratıcı yüzümüzü ortaya çıkartmakta zorlanmayacağız. Ay-Neptün karşıtlığı netleşiyor iletişimde yanlış anlaşmalara, zihinsel karmaşaya neden olabilir. Bir başka açıdan bakarsak yaratıcı zihni uyandırabilir.

9 Eylül Cuma günü; Merkür yönetici konumunda olacağı Başak Burcuna ilerliyor. Analitik düşünce yeteneğimizi ortaya çıkartabiliriz. Ağustos’un ilk günlerinden itibaren yeniden düzenlemeye giriştiğimiz detaylar verimli hale dönüşmeye başlayacaktır. Yeni iş fikirleri geliştirebiliriz. Merkür’ün de Başak burcuna ilerlemiş olması, Güneş ve Venüs’le birlikte Başak temalarını güçlendiriyor. Verimli olmak adına, görev odaklı yaklaşım içinde organize olmak kaçınılmaz gözüküyor. Ay ve Güneş’in ilişkisi duygularla bilinç arasında uyum sağlamakta zorlanacağımızı anlatıyor. Mantıkla akılcı olmaya çalışırken pratik hayatın içinde detaylara odaklanmak zorlayıcı olabilir. Neyse ki, Ay-Satürn üçgeni hava elementinde iletişimi, mantıklı olmayı, zihinselliği öne çıkartabilecektir. Sosyal ilişkilerde dengede kalma şansını yakalayabiliriz.

10 Eylül Cumartesi günü; Ay, Neptün’le kavuşuma doğru ilerliyor. Sosyal meselelere akılcı çözümler üretme çabasında olabiliriz. Ancak, özellikle sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ve Mars’la iletişim kurmakta zorlanmasıyla, ilişkileri yönetmekte ve hedefe yönelmekte sıkıntı olabilir. Harekete geçmekte zorlandığımız bu dönemde ilişkilerde fazlaca eleştirmeye yönelmekten kaçınabilirsek önemli gelişmeler elde edebiliriz. Aslında ilişkileri koruma eğiliminde olma ihtimali bulunuyor. Bu potansiyeli güçlendirerek ortaya koyma gayretinde olabiliriz. Bugün arkadaşlıkların yara almaktan korunması önem taşıyor. Akşam saatlerinde Ay-Neptün kavuşumu duygusal anlayış geliştirme imkânı verecektir. 20:33’de Neptün ile kavuşum açısını kurduktan sonra açısız kalıyor. Saat 22:28 itibariyle Balık burcuna geçiyor. Bu boşluğa odaklanmak faydalı olabilir.

11 Eylül Pazar Günü; Ay Balık burcunda ilerlerken hassas bir duygusal atmosfer hâkim olacaktır. Ay-Kiron kavuşumu Merkür’le karşıt duruyor. Dolunay teması ilişkileri gündeme getirecektir. Mantığımızla duygularımızı dengeye oturtmak güç olabilir. Kırılganlığımızın yükseklerde olduğu bugün kendimizi pasifize edilmiş hissedebiliriz. Egomuzu ortaya çıkartmakta hevesli olmayışımız da günün enerji yoksunluğunu vurgulayacaktır.

Bu yazının her hakkı saklıdır.

Verimli bir hafta olması dileğiyle …

Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Yeni eğitim dönemi 4 ve 8 Ekim tarihlerinde başlıyor.
Bilgi almak isterseniz linki tıklayabilirsiniz:

http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/