29 Ağustos- 4 Eylül Haftası

29 Ağustosta BAŞAK burcunda Yeniay

Bütün Başak burçlarının doğum günü kutlu olsun !

29 Ağustos Pazartesi günü; 06:04’te Başak burcunda Yeniay oluşuyor. Yeni ay haritasında ufukta yükselen burç da Başak. Maddi konular ve ilişkileri temsil eden Venüs, Başak’ta ve Güneş ve Ay ile kavuşum yapıyor. Böylece Yeniay zamanı Başak temalarının son derece vurgulu olduğunu söylemek gerek. Aynı zamanda toprak elementleri arasında oluşan akıcı enerjiler dikkat çekiyor. Jüpiter ve Plüton genişleme, büyüme ve olaya derinlik kazandırma kapasitesi sunuyor. Özellikle maddi konularda somut ve pratik gelişmeler beklemek gerek. Yeniay oluşurken Kiron’un konumu itibariyle Balık burcunda yüksek fedakârlıkları gerektirebileceğini ve bundan bir ders almak zorunda olacağımızı anlatıyor. Başak burcu günlük standart düzenimize, pratik hayatımıza ait konuları gündeme getirir. Rutin hayatımız içinde yaşadığımız ve/veya çalıştığımız ortamla ilgili aksayan noktalara dikkatle bakmamıza fırsat verir. Daha verimli olmak için neler yapmamız gerektiği konusunda düşünmemize olanak verir. Ancak biraz fazlaca eleştirel olmayı ve endişeli, kuşkucu davranmayı da getirebilir. Böylelikle, bedenimizle ruhumuz arasındaki dengeyi daha sağlıklı hale getirmek için çalışmaya itebilir. Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür Aslan burcunda ve henüz normal hızına kavuşmuş değil. Bu yüzden kendi yaratıcı fikirlerimizi ve gururla egomuzu sergilediğimiz düşüncelerimizi altını kalın çizgilerle çizerek ortaya koyabiliriz. Merkür’ün yani iletişime ait konuların Uranüs ve Plüton ile gerginlik ve çatışmaya eğilimli olduğunu da unutmayalım.
Neticede, Başak burcunda oluşan Yeniay rutin düzemiz içinde, mercek altına koyacağımız konuları, kendi dışımızdaki faktörlerin etkisiyle yeniden düzenlemelere gidebileceğimizi anlatıyor. Bundan somut gelişmeler kaydedeceğimize ve aynı zamanda alacağımız derslere işaret ediyor.
Başak burcu astrolojik haritamızda hangi yaşam alanını temsil ediyorsa hayatımızda o konularda yenilenme bekleyebiliriz. Örneğin 1. Ev, yükselen burcunuz Başaksa kendi kimliğinizle alakalı yenilenme bekleyebilirsiniz. Daha verimli olmak adına kendimizle ve hayata yaklaşım tarzımızla alakalı değişimi anlatabilir.

30 Ağustos Salı günü; 01:16’dan akşam 21:26’ya kadar Ay açısız hareket ediyor. Bu süreçte hayatımızda belirli alanlarda, kendimizi eleştirmeye ve iç hesaplaşmalara gidebiliriz. Bugün iki iyicil gezegen, Jüpiter ve Venüs uyumlu hareket ediyor. Neşeli ve iyimser yaklaşımlar sergileyebiliriz. Sosyal bağlarımızın bize huzur verdiğini hissedebiliriz. Dostluklar bize güç katacaktır. 21:26’dan itibaren Ay Terazi burcuna ilerliyor. Dengeleri gözetmek, sosyal ilişkilere ağırlık vermek, uyumlu olmak arzusunda olacağız.
Bugün ayrıca Boğa burcunda ki Jüpiter geri hareket etmeye başlıyor. 25 Aralık 2011 tarihine kadar gerileyerek, 0(sıfır) derece Boğa burcuna kadar gelecek. Bu noktadan sonra tekrar düzgün hareketine dönecek.

31 Ağustos Çarşamba günü; Ay terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde Satürn’le kavuşuma doğru ilerledikçe ilişkiler üzerinde yapıcı olmakta zorlanmayacağız. Eşitlikçi ve adaletli olmak için fikirlerimizi hayata geçirme gayretinde olabiliriz. Haksız tutumlardan rahatsızlık duyabiliriz. Bunun için duygusal tepkilerimiz kontrol altında tutmak zorunda kalabiliriz.

1 Eylül Perşembe günü; Ay Terazi burcunda, akşam saatlerinde Neptün’le kuracağı ilişki rahatça duygusal anlayış geliştirmemize imkân verecektir. Özellikle sosyal meselelerde duyarsız kalmak imkânsız olacaktır. 21:49’dan itibaren Ay Akrep burcuna geçiyor. Duygusal derinliğimiz huzursuz edici olabilir. İçsel gerginliğimizi dışarı vurmaktan kaçınabiliriz. Duygusal bakımdan incinmelere açık olabiliriz.

2 Eylül Cuma günü; Ay Akrep burcunda ilerlerken hassasiyetlerimiz, bilinçaltından gelen güçlü dönüşüm arzuları haline gelebilir. Boğa burcundaki Jüpiter’le Ay’ın zıt yerleşimde bulunmaları gerçekçi olmak ve sağlam adımlar atmak zorunda olduğumuzu fark ettirecektir. Ay’ın hem Plüton hem de Güneş’le kuracağı iletişimle, eleştirel yanımız kendi psikolojik savaşımızı körükleyebilir. Endişe ve korkular geliştirmekten kaçınmalıyız. Köklü değişimlerin tohumlarını ekebiliriz.

3 Eylül Cumartesi günü; Ay ve Mars arasında oluşan açıyla dikkatimizi kendimiz, ailemiz veya bizim korumamız altında olan kişilere yöneltebileceğiz. Düşüncelerimizi gürültülü biçimde ortaya koyma yönünde hareket edebiliriz. Ancak Neptün yanıltıcı fikirler geliştirmemize neden olabilir. Yahut şayet tartışmalara girersek duygularımız gerçekte olduğundan farklı anlaşılabilir. Yanlış algılar geliştirebiliriz. Gece 22:42 ile 00:05 arasında Ay boşlukta olacak.

4 Eylül Pazar günü; 00:05’ten itibaren Ay Yay burcunda ilerlemeye başlıyor. Son 2,5 gündür yaşadığımız duygusal zorlanma nihayet yerini nispeten iyimser bir atmosfere bırakıyor. Negatif düşüncelerimizden sıyrılarak kendimizi dışadönük ve enerjik hissedebiliriz. Kendimize inancımızın yerine geldiğini görmek rahatlık verecektir. Güneş’le Ay’ın pozisyonu ilk çeyrekte; hayata geniş görüşlü yaklaşmakla, detaylara odaklanmak arasında bir miktar gerilim yaratabilir.

Mutlu bir bayram haftası olması dileğiyle …

Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Bu yazının her hakkı saklıdır.

Yeni eğitim sezonu 4 ve 8 Ekim tarihlerinde başlıyor.
Bilgi almak isterseniz linki tıklayabilirsiniz:
http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/