Bütün KOÇ Burçlarının doğum günü kutlu olsun

21 MART – 21 NİSAN dönemi
ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMALISINIZ

KOÇ:İşte sizin döneminiz geldi. Egonuzu sıra dışı bir biçimde ortaya koyuyorsunuz. Özgüveniniz en yüksek seviyede, bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Toplum önünde vurgulu biçimde göze çarpıyorsunuz. Cesaret ve iyimserlikle öne atılmanız kaçınılmaz. Sezgilerinizin son derece yükseldiğini fark edeceksiniz. Bir taraftan da dengeleri göz etmek durumunda olduğunuzu fark edebilirsiniz. Somut şeyler ortaya koyma çabasındasınız. Hislerinizin de yardımıyla doğru seçenekleri hayata geçirebilirsiniz.

BOĞA: Ruhsal alanda, bilinçaltıyla alakalı son derece büyük aydınlanmalar yaşayacağınız bir dönemdesiniz. Adeta büyük uyanış demek yanlış olmaz. Bilinçaltından gelen aydınlanma size yepyeni olanaklar sunacaktır. Ancak yeniliklere karşı direnç gösteren Boğalar için, bu uyanış ilk başta huzursuzluk kaynağı olabilir. Değişime ayak uydurmak en faydalı sonuçları verecektir. Ruhsal anlamda yaşadığınız gelişmeler, hayatın içinde oturtmaya çalıştığınız rutin düzeni kurmanıza yardım edecektir. Bazı konularda fedakârlıkların kaçınılmazlığı netleşecektir. Evrensel konulara duyarsız kalmanız imkânsız.

İKİZLER: Sosyal çevrenizde genişleme ve değişiklikler, hayatınızdaki büyük resmi değiştiriyor. Sıra dışı özelliklere sahip gruplarla birliktelikleriniz, elle tutulur sonuçlar vermeye başlayacaktır. Arkadaşlarınızla karşılıklı oluşturduğunuz destekleyici enerjiler son derece yaratıcı işlere dönüşüyor. Maddi-manevi başkalarıyla paylaşılan ortak değerler köklü değişimlerin bir başka cephesini oluşturuyor. Mesleki yaşamınızda sezgileri ve yaratıcı hayal gücünü çok daha etkin kullanabileceksiniz.

YENGEÇ: Toplumdaki imajınızı yenileme zamanı geldi. Kabuğundan çıkmayı pek sevmeyen Yengeçler, aslına bir süredir değişim için zorlanmaktaydı. Önümüzdeki günler Yengeçlerin için toplum önünde dikkat çekeceğine işaret ediyor. Fırsatlardan yararlanmanın tam zamanı. Fikirlerinizi rahatça ifade etmelisiniz. Uzun süredir, hayatınıza yeni bir temel atmak için verdiğiniz uğraşılar net ve somut hale dönebilecektir. Ailevi sorumluluklar yeni bir boyut kazanabilir. Kimliğinizi ilişkiler yoluyla değiştirmek durumundasınız. Duyarlılıklarınızın yükselmesi kaçınılmaz gözüküyor. Ruhsal açılımlar, uzun vadede yeni bir hayat görüşü geliştirmenize zemin hazırlıyor.

ASLAN: Fikirsel konularda sorgulamalarınız aydınlanmanıza yol açıyor. Aslında bu süreçte yaşadığınız gerilimler, önümüzdeki günlerde çok daha somut fikirler yaratacaktır. Tam olarak emin olamadığınız zihinsel yargılamalarınız, ani bir uyanış gibi sizi harekete geçirecektir. Taşlar yerine oturdukça, geliştirdiğiniz fikirler hayat felsefeniz olacaktır. Bunları başkalarıyla paylaşmaya ve tecrübelerinizi yaymaya yönelebilirsiniz.

BAŞAK: Uzun zamandır maddi konularla alakalı uyguladığınız sıkı disiplin meyvelerini vermeye başlıyor. Derin bilinçaltından gelen aydınlanma özellikle değerler konusunu gündeminizde öne çıkacaktır. Egonuzu sergilediğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz konularda adeta sancılı bir doğum yaşıyorsunuz. İlişkileri idealize etmeniz söz konusu olabilir. Birlikteliklerinizde yaşadığınız sebebi belli olmayan gerginliklerin sizi yanılgıya götürmesi için dikkatli olmakta fayda var. Ortaklaşa paylaşımlarda netleşmek önünüzü açabilecektir.

TERAZİ: İkili ilişkiler ve ortaklıklar hayatınızın en önemli gündem maddesi durumunda. Yanlış anlamalar ve ani iniş çıkışlar gerilim sebebi olabilir. Sorumlu yaklaşımınız ve dengeli tutumunuz sayesinde ilişkinizde uzlaşmanız mümkün olacaktır. Rutin yaşamınız içinde belirsizliklerle karmaşaya sürüklenmemek için fedakârlıkların dozunu yükseltebilirsiniz. Düzenli spor ve beslenme alışkanlıklarıyla beden ve ruh sağlığınızı koruyabilirsiniz.

AKREP: Bir süredir egonuzu ortaya çıkartmak için verdiğiniz mücadele yapıcı ve verimli hale dönüşebilir. Kendinizi vurgulu biçimde ifade etmek durumundasınız. Rutin hayatın içinde beklenmedik gelişmeler sizi şaşırtmasın. Fedakârlıkla başkalarına yardımlarınız olabilir. Gizemli olanı keşfetme yetenekleriyle ünlü Akrepler, sezilerinin çok daha güçlendiğini fark edecektir. Hayal gücünüzün en üste seviyelerine geliyorsunuz. Bundan yaratıcı alanda faydalanmaya çalışmalısınız.

YAY: Bireysel yaratıcılığınızı farklı ve orjinal yöntemlerle ortaya koymak için büyük bir heves ve arzuyla hareket ediyorsunuz. Ancak bu konuda bir çerçeve çizmek durumunda olacaksınız. Maddi kaynaklarınız köklü bir değişim sürecinde. Değişime açık olan doğanız böylesine köklü değişimleri gelişme fırsatı olarak alacaktır. Ruhsal anlamda hassasiyetleriniz artıyor. Sezgileriniz güçleniyor. Ailevi konularda fedakârlıklarınız artabilir.

OĞLAK: Ev, yerleşim ve aile gibi hayatınızdaki temel konular sürpriz şekilde değişikliklere açık duruyor. Toplum içindeki sorumluluk artışını uzun süredir yaşıyorsunuz. Aslında hayatınızda değişimleri son 2 yıldır vurgulu biçimde yaşıyor olmalısınız. Önümüzdeki günlerde, temel konularda bu süreçte kesin sınırları çizmeniz gerek. Ruhsal açıdan bir uyanış ve buna bağlı olarak hayattaki hedeflerinizi somut biçimde inşa etmeniz mümkün. Kimlik tanımınız değişebilir. Zihinsel algılarınız güçleniyor. Gerçekçi Oğlakların hayal dünyasına kapılmaları pek mümkün olmasa da hayal etme kapasiteniz artabilecektir.

KOVA: Fikirleriniz ve hayat felsefeniz tümden yeni bir şekil alabilir. Düşüncelerinizi çok daha çarpıcı, sıra dışı yöntemlerle ortaya çıkartabilirsiniz. Zihninizde beliren orijinal fikirler ifade biçiminizi değiştirecektir. Ancak yanlış anlaşılmaktan sakınmak için tedbirli olmalısınız. Aksi halde gerilime sürüklenebilirsiniz. Yenilikçi ve orijinal Kovalar bu dönemdeki güçlü enerjilerden en çok fayda sağlayan burç olabilir. Uzun süreden beri hayatınızda adeta devrimler yaratmak için, bu günleri bekliyor gibisiniz. Bu sizin için fırsat olabilir. Bundan böyle, Manevi değerlere çok daha fazla önem veriyorsunuz.

BALIK: Bir süredir finansal konularda cesaretle yeni girişimlere hazırlanıyor olabilirsiniz. Artık kararlarınızı netleştirerek sınırları çizmenin zamanı geldi. Sürprizlerle birlikte hızlı kararlar alabileceksiniz. Ancak 30 Mart sonrasında maddi konularda bağlayıcı nitelikte anlaşmalar girmeyin. Yaratıcı alanda faaliyet gösteriyorsanız son derece verimli olacağınız bir dönem başlıyor. Hayal gücünüzün bu kadar güçlü olduğu bir dönem daha önce hiç olmamıştı. Ruhsal bakımdan daha da zenginleşiyorsunuz.

Meral PALA
21 Mart 2011