GİZEM ZAMANI

23 Ekim Güneş AKREP Burcunda İlerliyor…
MARS 28 Ekim’de Yay burcunda
6 Kasım günü, AKREP Burcunda yeniay
MERKÜR 9 Kasım’da, Yay Burcunda
İki iyicil gezegen VENÜS ve JÜPİTER, 18 Kasım’da düzgün hareketine dönüyor
21 Kasım’da Akrep-Boğa aksında dolunay

23 EKİM – 22 KASIM DÖNEMİNDE BURÇLAR
ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUYUNUZ!

KOÇ: Bu ay maddi konular ve ortaklıklar, ortaklaşa yapılan maddi paylaşım konuları gündeminizde. Kredi, sigorta ve vergi gibi maddi yükümlülüklerle ilgilenebilirsiniz. 6 Kasım’dan itibaren yeni paylaşımlara adım atabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızda ciddi dönüşümler gerçekleştirmenin ilk adımlarını atıyorsunuz. Benliğinizin gizli kalmış yönleriyle yüzleşmektesiniz. Enerjinizi son derece yoğun bir şekilde kullanmaktasınız. Akrep’te oluşan gezegen birikimi hırsları ve tutkuları öne çıkartıyor. 8 Kasım’dan itibaren uyumu ve anlayışı yakalayabileceksiniz. Ayrıca Ekim’in son günlerinden itibaren yabancı ülkeler ve farklı kültürlerle temasınız artabilir. Cesaretiniz ve öne atılma kapasiteniz yükseliyor. Hayata bakış açınızı çok daha genişletebilirsiniz. Bunu belki de yeni bir eğitim yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

BOĞA: İkili ilişkiler son derece vurgulu gözüküyor. Tutku ve derinlik ön planda. Geçmişteki ilişkiler hayatınızda yeniden canlanabilir. İlişkilerde hem eşinizi hem de kendi tutumlarınızı yeniden değerlendirmeye tabi tutabilir, bir anlamda geçmişinizle yüzleşebilirsiniz. Ancak aşırı sahiplenme, kıskançlıklar da olası gözüküyor. 6 Kasım’dan itibaren yeniden birleşmeler söz konusu olabilir. Aynı zamanda yeni bir ortaklık girişimi de olası gözüküyor. Ancak ortak maddi paylaşımlarda iyimserlikle maceraya atılma riski var. 18 Kasım’dan itibaren yönetici gezegeniniz nihayet düzeliyor. Rutin düzeniniz tekrar rayına oturacaktır. 21 Kasım’da oluşan dolunaya dikkat etmelisiniz. İlişki ve ortaklıklarda gerilime maruz kalabilirsiniz.

İKİZLER: Gündelik yaşamınıza yoğunlaşıyorsunuz. Köklü düzeninizi yeniden inşa etmeye çalışmaktasınız. Rutin yaşamınızda olan değişiklikler uzun yıllara damgasını vuracaktır. Ancak hem zihninize hem de bedeninize aşırı yükleniyorsunuz. Bu noktada sağlığınızı zorlama riski var. 6 Kasım’dan itibaren yeniayla birlikte düzeninizi değiştirmek için somut adımlar atabilirsiniz. 18 Kasım’dan itibaren hem yaratıcılığınızı rahatça ortaya çıkartabilir, hem de mesleki alanda gelişme fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ekim ayının son günlerinden itibaren ilişkiniz ve ortaklıklarınız hareket kazanacaktır. Bu konularda macera arayışına gidebilirsiniz. 2009 ağustos ayında başlattığınız yeni girişimleri test etmek durumundasınız. 21 Kasım’da özverili tutumlarınız gerilim kaynağı olabilir.

YENGEÇ: Yaratıcı kapasitenizin en üst seviyelerde olduğu bir dönem yaşıyorsunuz. Orijinal ve sıra dışı yönlerinizi ortaya çıkartma fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Tabii bu süreçte sezgilerinizi de son derece yoğun biçimde kullanıyorsunuz. Ekim sonu itibariyle yoğun bir çalışma temposu başlıyor. İş ortamında yeni deneyimlere açıksınız. 6 Kasım’dan başlayarak taze enerjilerle başlangıçlara adım atmak çok daha rahat olacaktır. 18 Kasım’dan itibaren zaten rüzgâr sizden yana esiyor. Geciken fırsatlar ayağınıza gelecektir. Evinizde uyumu yakalamak çok daha kolay olacaktır. Ruhsal açıdan dengeyi yeniden kurabilirsiniz. 21 Kasım’da oluşacak dolunay hayattaki umutlarınızı somutlaştırmanıza yardım edecektir.

ASLAN:
Hayatınıza yeni bir temel atmanın zamanı geldi artık. Yaratıcılığınızı sezgilerinizle birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Duygusal olarak son derece derin ve tutkulu bir süreçtesiniz. Ailevi konularda geçmişten gelen konularla uğraşıyor olabilirsiniz. Ekim sonu itibariyle enerjinizi çok daha aktif biçimde kullanabileceksiniz. 6 Kasım’dan itibaren duygu dünyanızda yenilenme ve eski yüklerinizden kurtulmak için fırsatlar söz konusu olacaktır. 18 Ekim sonrasında kendinizi çok daha rahat ve akıcı ifade edebilirsiniz. 21 Kasım dolunay civarı günlerde mesleki alanda güven arayışı somut kararlar vermeye zorlayacaktır.

BAŞAK: Zihinsel faaliyetlere son derece konsantre olacağınız bir dönem başladı. Başakların sürekli aktif olan zihni bu dönem tek bir konuya konsantre olmayı gerektiriyor. Yakın çevrenizdeki kimselerle eskiye dayanan sorunlara dönebilirsiniz. 6 Kasım’ın sonrasında daha çok ruhsal konularda, zihninizi odaklayarak yeni beceriler edinebilirsiniz. Bu arada Ekim sonlarından başlayarak mesleki alanda, toplumsal arenada mücadele vermeniz söz konusu olacaktır, bu yüzden bir miktar gerilime maruz kalabilirsiniz. 18 Kasım’ın sonrasında ise maddi konularda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz, gecikmiş fırsatlar gelmeye başlayabilir. 21 Kasım’da Boğa burcunda oluşacak dolunay size fikirlerinizi somutlaştırma imkânı verecektir.

TERAZİ: Finansal konuların ön plana çıktığı bir süreçte bulunuyorsunuz. Özellikle ortaklaşa paylaşım konuları dikkat çekici olabilir. Ancak çok fazla sahiplenme güdüsüyle hareket edebilirsiniz. Hırslarınızın dozunu ayarlamakta zorlanabilirsiniz. Maddi gelirinizi elde ettiğiniz kaynaklar, 6 Kasım’dan sonra farklılaşabilir. Zihinsel konularda son derece faal bir dönemdesiniz. Yakın çevrenizle iletişimde iyimser duygularla dile getirdiğiniz konular tartışma nedeni olabilir. 18 Kasım’dan sonra ise kendinizi ilişkilerde çok daha rahat ortaya koyabileceksiniz. Hayatınızın rutin düzeninde akıcı enerjiler olacaktır. İş ortamında sürpriz fırsatlar yakalayabilirsiniz. 21 Kasım dolunay zamanı maddi-manevi değerlerinizi sorgulamak gerginlik yaratabilir.

AKREP:
Güneş’in burcunuzda ilerlemesi dikkatleri üzerinize çekeceğinize işaret ediyor. Her zaman gizemli durmayı seven Akrepler, sezgiselliği ve güçlü iradesiyle dikkatleri çekiyor. Bir süredir dayanıklılığınızın en üst seviyede olduğunu ispatladınız. Burcunuzda oluşan gezegen birikimi fiziksel ve zihinsel olarak son derece yoğun ve yorucu bir süreçte olduğunuzu anlatıyor. Ekim sonlarından itibaren finansal konularda harcamalara dikkat etmelisiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. 6 Kasım’dan itibaren kimliğinizi yeniliklerle vurgulayabilir, büyük değişimlere imza atabilirsiniz. 21 Kasım’da oluşan dolunay ikili ilişkiler ve ortaklıklarda kararlar almanızı gerektirecektir.

YAY: Bilinçaltının derinliklerinde gizli kalmış konuları irdelemeye yöneliyorsunuz. Yeni ataklar yapabilmek için ruhsal bir arınma sürecinden geçmektesiniz. Temmuz sonlarından itibaren kendi kendinizi birçok açıdan değerlendirip, eleştirmiş olabilirsiniz. Özellikle inançlarınız ve hayat görüşleriniz konusunda karmaşık duygular yaşamış olabilirsiniz. Artık ruhsal olarak kendinizi yeni başlangıçlara hazır hissedebileceksiniz. 29 Ekim’den itibaren çok daha aktif bir dönem başlıyor. Kimliğinizi ortaya koymak için oldukça iyimser ve heveslisiniz. Netleştirip adını koyamadığınız düşünceler Kasım’ın ilk haftasından itibaren bilinç düzeyine çıkmaya başlıyor. Maceraperest tarzınız vurgulanıyor. 18 Kasım’ın sonrasında ise sosyal ilişkilerinizde uyum olacaktır. Aynı zamanda Jüpiter; yönetici gezegeniniz düzgün hareketine dönüyor. Bu size büyük bir duygusal rahatlama sağlayacaktır. 21 Kasım dolunay civarı günler fedakârlıklarınızı sorgulamayı getirebilir.

OĞLAK: Hayattan beklentilerinizi ve umutlarınızı tümden yenilemeye hazırlanıyorsunuz. Sosyal çevrenizde köklü değişimler söz konusu olabilir. Mesela gizemli konulara eğilen gruplara yönelebilirsiniz. Özellikle 6 Kasım tarihi hayatınızda bir dönüm noktası niteliği taşıyabilir. Bu tarihten itibaren köklü değişimler sürecinin önemli bir kısmını, bu ay hayata geçirmeye karar verebilirsiz. Toplumsal arenada ve mesleki ilişkilerinizde geriye dönük sorgulamalar sona erecektir. 18 Kasım’dan itibaren iletişimde rahatlatmalarla, sosyal ilişkilerde uyum ve anlayış gelişmesi kaçınılmaz olacaktır. 21 Kasım’da oluşan dolunay çocuklarla ilgili somut adımlar atmaya zorlayabilir.

KOVA: Toplum içindeki imajınızı tamamen yeniliyorsunuz. Hümanist kimliğiyle tanınan Kova burçları bu ay tutku derecesinde bağlı oldukları hedeflerine yöneliyor. Bu konuda fiziki olarak yoğun bir gayret ve zihinsel enerji harcadılar. Hedefe kilitlenip yüksek ideallerini gerçekleştirmek için çalıştılar. Özellikle 6 Kasım sonrasında bu ideallerini gerçekleştirmek için fırsatlar olacaktır. 18 Kasım tarihinden sonra parasal konularda yaşanan gecikmeler fırsata dönüşebilir. Ancak maddi konulardaki gelişmeden çok, değer yargılarını yeniden sağlam bir zemine oturtmak rahatlama duygusu ve manevi tatmin sağlayacaktır. 21 Kasım’da oluşan dolunay kararsızlık yaratan pürüzleri silmek için zorlayabilir.

BALIK: Evrensel konularda son derece idealist olan Balık burcunun hayat felsefesi yeni bir boyut kazanıyor. Ruhsal ve sezgisel yönüyle bilinen ve fedakârlıklarıyla meşhur olan Balık Burcu için bu ay, hayata bakış açısını tamamen yenileme ve geliştirme fırsatı olacaktır. Yabancı kültürlerle ilişkiler bu yenilenmenin sebebi olabilir. 6 Kasım’dan sonra yeniayla birlikte enerjinin yükselmesi gelişmeleri hızlandıracaktır. Toplumsal arenada mücadele ve hareketliliğin arttığı, biraz da yeni deneyimler edinmenin arayışına yöneliyorsunuz. Bu dönemde tartışmalara sürüklenme riskiniz olabilir. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’inin 18 Kasım itibariyle düzgün harekete dönmesi gecikmeleri ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda maddi konularda dengeli paylaşımlar olabilecektir. Akıcı enerjilerle hayatınızın bir anda kolaylaştığını fark edeceksiniz. Kimliğinizi ve kişiliğinizi sergileme imkânlarınız artıyor. 21 Kasım’da dolunay, fikirlerinizi somutlaştırma şansı veriyor.

Meral PALA
24 Ekim 2010

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzin almadan kullanılamaz….