ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI ÖNERİRİM!
Yükselen Burcunuzu öğrenmek için doğum tarihinizi gün / ay / yıl olarak doğum saatiniz ve doğum yerinizle birlikte astrolojikosesi@hotmail.com’a e-mail gönderebilirsiniz
!

20 NİSAN -20 MAYIS DÖNEMİ

KOÇ: Bu dönemde, hayata yaklaşımınızda yenilikler oluyor. Tamamen yepyeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz, hatta bu değişim fiziksel olarak kendi üzerinizde, saçınızda, kılığınızda değişiklik olarak dışarı yansıyabilir. Uzun perspektifte bakarsak, hayatında en çok değişim yaşayacak burçlardan biri olan Koç Burcu, bu aydan itibaren düğmeye basmış ve, somut olarak değişimin adımlarını, atmaya başlamış gözüküyor. Güneş’in Boğaya geçişiyle de maddi güvenlik ve istikrar konusu hayatınızda ana tema olabilir. Fakat 18 Nisan’dan itibaren yatırımlar vs gibi finansal konularla alakalı olarak dikkatli olmakta fayda var. Sonra tekrar geri dönmek zorunda kalmamak için, yaptığınız anlaşmaları en az iki kere okumanızda fayda var. 25 Nisandan itibaren yakın çevrenizde hareketlilik olabilir, yakın dostlarınız ve kardeşlerle ilişkileriniz çok hareketli olmaya başlayacaktır. Bu arada, sıkça kısa yolculuk yapabilirsiniz. 28 Nisan’da oluşacak dolunay maddi kaynaklarınızla alakalı bir gerilim yaratabilir. Bu gerilimde sağlığınız azami dikkat etmeniz gerek.
Bu arada, yaratıcılığınızı ortaya koymayı da ihmal etmiyorsunuz. Bu sizin için oldukça rahatlatıcı olabilir.

BOĞA: 14 Nisan’da Koç burcunda oluşan yeniay, bilinçaltınızda çok aktif bir süreçte olduğunuzu anlatıyor. Kimliğinizi vurgulamak, kişiliğinizi ortaya çıkartmak için yılın size en uygun ve verimli dönemindesiniz. Yönetici gezegeniniz de size sempatik davranarak bunu başarma şansı veriyor. Nisan başından beri, yönetici gezegeniniz Venüs, kendi burcunda ilerliyor. Bu dönemde kendinizi oldukça iyi hissediyor olmalısınız. İlişkiler ve maddi konularda da pozitif gelişmeler yaşanmış olabilir. Ancak 18 Nisan’dan itibaren Merkür’ün sizin burcunuzda geri harekette olması, yanlış anlaşmalardan kaçınmanın gereğine işaret ediyor. Sosyal çevrenizde gelişmeler ve hayata dair umutlarınızı geliştirdiğiniz bir süreçtesiniz. Ailevi konularda gurur mücadelesi olabilir. Ruhsal olarak kendi egonuzla savaşmak zorunda kalabilirsiniz. 28 Nisan’da oluşacak dolunayla birlikte ilişkiniz konusunda bir miktar gerilim hissedebilirsiniz. Radikal bir adım atmanın gerekli var. Boğa burcunun son günlerinde doğanlar için, Kasım başında eksik bıraktıkları sorumlulukları tekrar ele alma ve tamamlama şansı var. Bu arada yaratıcılığınızı ortaya çıkartmak için radikal kararlar alabilirsiniz.

İKİZLER: Hayattaki umutlarınızı, beklentilerinizi tazelediğiniz bir süreçtesiniz. Yeni sosyal çevreler içine girebilirsiniz. Ancak bu arada bilinçaltınızın derinliklerini de deşmeyi ihmal etmiyorsunuz. Belki de bilinçaltından başlayan bir arınma ile işe başlıyorsunuz. Bu aralar rüyalarınız da oldukça aktif olabilir. Hatta hayal dünyanızın genişliği sizi bile şaşırtabilir. Bu arada, hayatınızda fedakârlık ve kendini adama teması da göze çarpıyor. 25 Nisan’dan itibaren, Venüs’ün sizin burcunuza geçişiyle sosyal ilişkileriniz yoğunluk kazanacaktır. Maddi konulara daha çok yönelebilirsiniz. Estetik açıdan kendinizle ilgili çalışmalar da yapabilirsiniz. Bu arada ailevi konularda, Ekim ayında yarım bıraktığınız bir takım sorumluluklarınızı ele alabilir, evinizle ilgili tamamlanacak işlerinizi bitirebilirsiniz. Ancak bu sorumluluklar ve işler, bir tür gerilim kaynağı olabilir. 28 Nisan’da oluşacak dolunay görev ve sorumluluklarınızı vurgulayacaktır. Zihinsel bir gerginlikle beraber kendinizi görevlerinize adayabilirsiniz.

YENGEÇ: Mesleki alanda veya en azından toplumsal arenada herkesin fark edeceği yeni başlangıçlar, ilk kez denenen konular olabilir. Aslında Kasım’dan beri hayatınıza yeni bir temel atmaya çalışıyorsunuz. Fakat hiç bu kadar görünür adımlar atmamıştınız. Önümüzdeki günlerde sosyal çevrenizde yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Organizasyon faaliyetlerine vs ağırlık verebilirsiniz. Hassasiyetleri en yoğun olan burçlardan Yengeçler, hayatlarında yepyeni bir sürecin ilk başındalar. Özellikle burcun ilk derecelerinde doğanlar için, duyarlılıklarını, başkalarına yardımseverlikte bulunma hatta şifacılığa dönüştürme şansı olabilir. Ocak ayından beri inançlarının yükseldiği ve hayata çok geniş bir perspektiften bakabildikleri bu dönemde, evrenle “bir”lik ve “bütünlük” duygusu yükseliyor. 28 Nisan’da oluşan dolunay evrensel yaratıcılık mı yoksa bireysel yaratıcılık mı konularında, büyük bir gerilim sebebi olabilir. Ancak maddi konulardan gelen zorlanma karar verme sürecini hızlandırılabilir.

ASLAN: Yabancı kültürler ve yurtdışı temalı konularda yenilikler ve başlangıçlar olabilir. Hukuki işleriniz varsa ve bu konularda oldukça aktif davranabileceksiniz. Aslında Mars’ın burcunuzda ilerliyor olması bol aksiyonlu bir süreçte olduğunuza işaret ediyor. Aslında, geçtiğimiz Aralık’tan beri egonuzu oldukça törpülemiş olmalısınız. Artık ilk adımı atmakta çekinceniz kalmamıştır. Özgüveni yüksek olan Aslanlar için, bazen harekete geçmek zor olabilir. Ancak bu dönemde yeni başlangıçları ilk başlatan kişi olarak dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Aslında genel olarak, bu günlerde toplumsal arenada dikkatleri çok fazla çekiyorsunuz. Fakat maddi konularda incelemeniz gereken hesaplarınız olabilir. Bu aralar onları ihmal etmeyin. 28 Nisan’da oluşan dolunay zamanı duygusal olarak çok fazla derinlere gidebilirsiniz. Fakat hayatınızda ev ile iş arasında karar vermeniz gereken konuları netleştirme imkânınız olacaktır.

BAŞAK: Başkalarıyla ortaklık ve bir maddi paylaşım konusuna girebilirsiniz.
Yeni başlangıçlar hayatınızda tamamen büyük bir dönüşümün de işareti olabilir. Toprak burçlarının, materyalist ve pratik dünya ile daha çok bağlantıda olduklarını düşünürsek somut olmayan şeyler ilginizi çekmiyor olabilir. Ancak bundan böyle hayatınızda çok farklı gelişmeler olabilir. “Bir”lik ve “bütün”lük temasını içeren olan evrensel ve ruhsal konularda çok önemli farkındalıklar kazanabilirsiniz. 2007’den beri devam eden sıkışma geçtiğimiz Kasım ayı başlarında sona ermişti, fakat kendinizle ve sağlınızla alakalı, yapmanız gereken birkaç rötuş daha olabilir. Satürn burcunuza dönmüşken onları bitirirseniz iyi olacak. Yabancılarla alakalı işleriniz olabilir veya hukuki meseleleriniz olabilir. Bu tip konuları ele alırken şartları çok çok iyi gözden geçirin lütfen. İhmal edebileceğiniz küçücük bir nokta sonradan dağ gibi bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. 28 Nisan’da dolunay zamanı yakın çevre ve uzak yolculuklar arasında ikilemde kalabilirsiniz. Ayrıca, zihinsel olarak çok derine kayabilirsiniz, fakat diğer yandan da hayat görüşünüzü genişletmenin seviincini yaşayabilirsiniz. Bilinçaltınızda bu arada çok aktif olabilir.

TERAZİ: İkili ilişkiler ve evlilik konusunda yeni bir sürece giriyorsunuz. Son derece hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. İş hayatınızdaki yoğunluk ve hız faktörü, sizi hayatınızda ani kararlar almaya itebilir. Bir ortaklık içine girme kararı alabilirsiniz. Günlük yaşamınızda, sanki hiçbir konuda durup beklemeye vaktiniz yokmuş gibi hareket etmektesiniz. Ruhsal olarak da çok derinleşme ve bilinçaltından kaynaklanan endişeli bir ruh haline bürünme olasılığı oldukça yüksek. Bunun için ruh-beden dengesini korumaya yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Sizi ruhsal olarak rahatlatacak ve bedensel rahatsızlıklarınızı da azaltacak çalışmalara yönelebilirsiniz. Sosyal gruplar içindeki faaliyetlerinizden kendinizle gurur duymaktasınız. 25 Nisan’dan sonra yabancı kültürlere keyifli geziler yapabilirsiniz. 28 Nisan’da oluşacak dolunayla birlikte finansal konularda bazı kararlar verme gereği olabilir.

AKREP: Hayatınızın rutine bağlanmış kısmında yenilenme ve değişiklik ihtiyacı içindesiniz. Bunun için hayatınızda fark yaratacak adımlar atmaya başlıyorsunuz. Ocak ayından beri yatıcılığınızın en üst seviyelerini yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bireysel yaratıcılığınızı toplumsal alana da yansıtmak ve bir takım sorumlulukları yerine getirmek durumundasınız. Bu konuda sorumluluk duygusu gerilim kaynağı olabilir. Ancak gerilimi de yine yaratıcılığınızı kullanarak aşabilirsiniz. Kariyer alanında oldukça sıkı bir aksiyon var. Yine yaratıcılığınızı ortaya koyma mücadelesi ve liderlik savaşı söz konusu diyebiliriz. İlişkinize/evliliğinize ve ortaklık içinde bulunduğunuz kimseler varsa onlara odaklandığınız bir dönem olabilir. Ancak karşınızdaki kişilerle iletişime dikkat etmelisiniz. Yanlış anlaşma riski oldukça yüksek. 28 Nisan‘da oluşan dolunay ilişki ve ortaklık alanında sizi karalar almaya zorlayabilir. Netleşmemiş konuları, açıklığa kavuşturmanız gerekecek.

YAY:
Çocuklarla ilgili kararlar alabilir ve yeni başlangıçlar için adımlar atabilirsiniz. Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkartmak için hevesle, heyecanla yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ocak ayından beri ruhsal olarak gelişip büyüdüğünüz bir süreçte olmalısınız. Bundan böyle ruhsal yaralarınızı sarma ve tecrübelerinizi başkalarına dağıtma süreci başlıyor. Aslında uzun yıllara yayılacak bir sürecin ilk başlarındasınız. Hayatınızda temel konularda, tam bir gelişme ve geçiş dönemindesiniz. Gündelik yaşamınızda ilişkide olduğunuz kimselerle anlaşmazlığa düşmemek için dikkat etmekte fayda var. Çünkü sözlerin yanlış anlaşılma riski var. Yabancı kültürlere seyahatleriniz olabilir ve bu yolculuklar sizin hayata bakışınızı, yaklaşımınızı önemli ölçüde geliştirecektir. Hukuki konularda mücadele vermeniz söz konusu olabilir. Mesleki alanda detaylarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. 28 Nisan dolunayı civarında sağlığınıza daha bir önem verme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

OĞLAK: Evinizde, yuvanızda yeni başlangıçlar oluyor. . Ruhsal olarak oldukça hevesli, heyecanlı adeta yüreğiniz içinize sığmıyor gibi bir duygu içine girebilirsiniz. Normalde her zaman serinkanlı ve ciddi durmayı çok iyi beceren Oğlaklar için, bu ay çocuksu heyecanlar söz konusu olabilir. Düşünsel alanda orijinal fikirler ortaya çıkartabilir, bunu yaratıcığınızı geliştirmekte kullanabilirsiniz. 28 Nisan’da dolunay zamanı yaratıcılığınız başkalarıyla paylaşmak bir zorunluluk haline gelebilir. Çocuklarınızla iletişime dikkat etmekte fayda var. Yakın çevrenizdeki kişilere, kardeşler veya yakın arkadaşlar olabilir, fedakârlıklarda bulunmanız söz konusu olabilir. Aslında bu fedakârlık teması hayatınızda uzun yıllara yayılacak bir olay. Şu aralar bu hissiyatı çok güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz. Bu ay içinde bir başka konu da, geçmişten gelen hukuki konularda sorumluluklarla yüzleşme gereği olabilir.

KOVA:
Zihinsel olarak en aktif burçlardan olan Kova, bu ay, zihinsel alanda daha da aktif olacağa benziyor. Yepyeni parlak fikirler ortaya çıkmaya başlıyor. Ancak, bu ay ailevi konular epeyce dikkat çekici olabilir. 18 Nisan’dan itibaren, 12 Mayıs’a dek ebeveynlerle iletişime de dikkatli olmak gerek, düşünmeden söylenen sözler yanlış anlaşmalara neden olabilir. 25 Nisan sonrası çocuklarla daha çok iletişim halinde olabilir, birlikte daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Maddi konularda, özellikle paylaşım içinde olduğunuz alanlarda, daha dikkatli ve sorumlu davranma gereği ortaya çıkabilir. Geçtiğimiz kasım ayından kalan hesaplaşmalar olabilir. 28 Nisan’da oluşacak dolunay; Ev-İş-İlişki üçgeninde zorlanmalara neden olabilir. Üç yönden birden kıstırılmış ve karar vermeye zorlanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu aydan başlayarak, uzun yıllara yayılan bir süreçte, sahip olduğunuz değer yargılarınız sizin, özellikle maddi konularda olmak üzere, her alanda kendinizi iyileştirme aracınız olabilir.

BALIK: Ocak başlarından beri hayatınızda pek çok alanda devam eden fırsatlar, gelişmeler ve açılımlar bu aydan itibaren yeni bir boyut kazanıyor. Kendinizi iyileştirmek için yeni yöntemler keşfedebilir ve bunları paylaşmaya yönelebilirsiniz. Aslında uzun yıllar devam edecek bir sürecin ilk başlarındasınız. Kişisel değer yargılarınızı da yeniden gözden geçirip, yenilediğinizi söyleyebiliriz. Maddi konularda yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir. Bunun için sıkı bir çalışma içine girebilir, enerjinizi konsantre şekilde işe yöneltebilirsiniz. Ancak bu yoğun çalışma, 28 Nisan’da oluşacak dolunay enerjisiyle birlikte bir sıkışma yaratabilir. Daha çok zihinsel ve düşünsel konularda sizi zorlayacak bu sıkışma fikirlerinizi açığa çıkartmaya ve buna göre bir rutin yaşam sistemi kurmaya zorlayabilir. Bu arada yakın çevrenizi de gözden kaçırmamalısınız. Aksi halde yakın dostlarınız sizi yanlış anlayabilirler. 25 Nisan’dan sonra evinizde bol sosyal paylaşımların yapıldığı, hareketli ve renkli toplantılar olabilir. Ancak ikili ilişkilerde ve/veya ortaklık içinde aşırı uçlarda sorumluluklarınız sizi zorlayabilir.

Meral PALA
astrolojikosesi@hotmail.com