Uyanıyoruz…

16 derece Boğa Burcunda Ay tutulması

8 Kasım 2022- Saat:14.02

Tutulma sert virajlara girdiğimizi haber veriyor. Güneş ve Ay gökte Akrep-Boğa ekseninde karşı karşıya geliyolar. Boğa arketipi somut gerçekliği sembolize etmektedir. Güneş de Akrep’teyken en derinlere gömülü psikolojik yıpranmalar kazı çalışması yapılıyor. Işıkların karşıtlığı ezelden beri üstü örtülmüş karmaşaları aydınlatmamızı istiyor.

Çatırdayarak yıkılan köklü yapılar olabilir

Zira Ay Boğa’da tutuluyor. Boğa burcu katı, sabit ve köklü olanı anlatır. Uranüs ile Ay sıkı temasta. Daha önce hiç gitmediğimiz yollara gidiyoruz. Şekil veren Satürn iki taraftan ışıkları ve Uranüs’ü kışkırtıyor. Farklı fikirler uyanıyor. Dünyamızı kurmak için zorluyor.  Hem kişisel hem evrensel anlamda dünyamız yıkılıp yeniden yapılanıyor. Aksiyona çekiliyoruz. Yenilenen idealleri anlatan Satürn katalizör işlevi görmektedir.

Bugünkü gelişmeler 2021’in Mayıs ayındaki yeni oluşumlarla ilişkili olabilir. O dönem Boğa burcunda oluşan yeni ayla beraber hayatımızda güven veren şeylerin değiştiğini fark ediyorduk. Şimdilerde yeni yol ayrımlarındayız. Özellikle Boğa ve Akrep burçları sizin astroloji haritanızda hangi evlerdeyse o alan kararlar almaya davet ediliyor. Sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) tam orta derecelerinde (14-18 derece) gezegenleri, aksları, orta noktaları, arap noktaları olanlar için kritik zamanlar.

Üstelik ülkemiz için çizilen haritada Satürn Kova’da ufuk çizgisinde yerleşerek özgül ağırlığını yükseltiyor. Satürn, Placidus sisteminde ülkemizin dokuzuncu evine düşmektedir. Dini inançlar, dini kurumlar -camiler, kiliseler, sinagoglar, cem evleri vs- ile din adamları konu olabilir. Ayrıca yükseköğrenim kurumları, üniversite öğretim görevlileri, bilimsel kuruluşlar vurgulanıyor. Yargı, hukuk ve adalet kurumları,  uluslar arası ticaret, yayıncılar, medya-TV,  medya çalışanları, uluslar arası iletişim konuları ülkemizin öne çıkan gündem maddeleri olabilir.

Ay Tutulması ülkemizin haritasında on birinci eve denk düşüyor. Ülke olarak geleceğe odaklanıyoruz. Uzun vadeli beklentileri belirleyecek kararlar alınabilir. Belki bir dönemin kapanışı yaşanıyor? Tutulma sırasında Boğa burcundaki Ay, ülkemizin haritasında Venüs ile zıt yerleşimde.

Ülke haritalarında Venüs

İlk başta ülkenin kadın nüfusunu anlatır. Ülkenin gelirini, kaynaklarını, finansal durumunu gösterir. Ayrıca sanat, sanatçılar, müzisyenler,  moda, müzik, tiyatro, eğlence-dinlence yerleri, eğlence sektörü, savaşta başarı, barış ve diplomatik konular işaret eder. İlave olarak evlilik ve çocuklarla ilgili sosyal meseleler ve ülkede doğum oranlarıyla ilişkilidir. Bu alanlarda radikal gelişmeler olabilir.

Tutulma haritasında Venüs/Uranüs orta noktasına Satürn düşüyor. Venüs yönetiminde bir tutulma olduğu için bu tabloya dikkat etmeliyiz. Finansal konularda yenilikçi bir disiplin ortaya koyma potansiyeli olabilir. Kadın nüfusu ile ilgili özgürlükçü kararlar alınabilir. Sanatla, sanatçılarla ilişkili enteresan gelişmeler beklenebilir.

Sabit Yıldızlardan Terazi takımyıldızında bulunan Zuben Elgenubi ve Zuben Elschamali bu dönemde etkili oluyor. İki yıldızdan biri Terazi’nin güney kefesi diğeri kuzey kefesi olarak ifade edilir. Bir kutuplaşma söz konusu..

Zuben Elgenubi yıldızı, Güneş ve Merkür ile beraber. Pozitif anlamda sosyal reformlarla özdeşleşen bir yıldızdır.

Zuben Elschamali yıldızı ise Venüs’le yakın yerleşimde bulunuyor. Çoğunluğun fikrini çok önemsemeden gerçekleşen sosyal reformları anlatır. Negatif anlam taşımaktadır.

Bakalım hangi yıldız ağır basacak?

Bu tutulmanın ait olduğu Ay döngülerinin tarihleri aşağıda.

Bugünlerde yaşadığınız gelişmelerin ilişkili olduğu kritik tarihlere bakınız. Yaşadıklarınızı ve yaşayacaklarınızı gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Boğa’da Ay tutulmasıyla uyanışlarımız iyiliğe vesile olsun, dünyamıza aydınlanma getirsin…

Meral Pala 

Ay Ailesi 16 Derece
Boğa’da Ay Tut.
Yeniay 11 Mayıs 2021
İlk Çeyrek 8 Şubat 2022
Dolunay 8 Kasım 2022
Son Çeyrek 8 Ağustos 2023

Görsel Kaynak: space.com

Yükselen ve Öz Burca göre etkilenmeler nasıl olabilir?