Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

10 Derece Boğa’da Güneş Tutulması
30 Nisan 2022-Saat 23.28
Uyanışlar, Sarsıntılar, Beklenmedik Gelişmeler
Parçalı Güneş tutulmasıyla beraber bir  Boğa’da bir yeniay oluşuyor. Bu yeniay (Güneş tutulması) İslam alemi için Ramazan Ayının sonunu ve Şeker Bayramını da işaret ediyor.
Gözler Boğa’ya dönüyor. Tutulmalar sessizliği bir anda bozabilir. Gerçeği Boğa burcu yönetimindeki konular zaten 2018’den beri Uranüs etkisiyle bolca gürültüye maruz kalıyor. Uranüs karakterinde bir tutulmayla ani ve beklenmedik gelişmeler daha da vurgulanıyor.
Kişisel astrolojik haritalarda Boğa yönetimindeki yaşam konuları güvenli liman arar. Boğa arketipi telaşsız, sakince ve güvenli hareket etmeyi anlatır. Risk almak yerine bekleyip görmek ister. Normal şartlarda duruma göre tavır belirler. Bu defa beklentilerin dışında bir iklim var.
Ay Boğa’da yücelerek yenileniyor. Kararlılık, dünyevi zevkler, keyifle özdeşleşmektedir. Ancak Uranüs’le beraber yeniayın doğuşu sakin ve huzurlu kalmaya pek şans vermiyor. Boğa’nın hiç sevmediği hızlı ve sarsıcı bir atmosfer var. Güvenlik kontrolü yapmak nerdeyse imkânsızlaşıyor. Yeni güvenli limanlar yaratıyoruz.
Uranüs astrolojide beklenmedik olanı, aykırılıkları, sıra dışı gelişmeleri sembolize eder. Ani kopmalar, kırılmalar ve istikrarsızlıklar Uranüs’ün sembolizminde vardır. Bilimsel buluşlar yine Uranüs’le anlatılır. Boğa’da yerleşimi 7 yıl kadar devam ediyor. 2018’de başlayan süreç 2026’ya kadar Boğa’yı kızdırmaya devam edecek gibi gözüküyor.
B.Brady’e göre bu tutulma baba ve/veya otorite figürleriyle ilgili sorumluluklar getirebilir. Bir hastalıktan veya güven duygusunun kaybolmasından dolayı başa geçme, kontrolü ele almakla ilişkilendirmektedir.
Tutulma haritasında sosyal hayatı anlatan Satürn ve Jüpiter orta noktası Balık burcundaki Mars’a denk geliyor. Bu bize yönsüz, sisli, kararsız bir atmosferi işaret ediyor. Çalkantılı bir iklimden bahsedilebilir.
Tutulmada elektrikli atmosfer var. Uranüs’ün Menkar yıldızıyla birleşmesi dikkat çekicidir. Menkar, Satürn doğasındadır. Kolektif bilinçaltından gelen etkilere açık olmayı anlatır. Zor bir yıldız olarak tanımlanır. Brady, ‘ya başarı verir ya da çökme işaretidir’ der. Janus ve Robson hastalıklarla ilişkili olduğunu söyler. Felber ise derinlik ve yaratıcı güç olarak ifade eder.
Hayatımızda güvenli olduğunu düşündüğümüz şeylerin sahiden öyle olmadığını fark edebiliriz. Bu arada Güneş tutulmalarının etkisi 6 ay önceden kendini belli eder. Tutulma oluştuktan 6 ay sonra da devam eder. 2022 başlarından itibaren tutulma etkileri hayatımızda hissediliyor. Yılın sonlarına kadar etkiler devam edecektir. Ancak tutulma tarihinin civarındaki günlerde yoğun bir enerjinin etrafta dolaştığını hissedebiliriz.
Merkür İkizler burcunda Alcyone isimli yıldızla beraber gözüküyor. Bu da iki farklı ihtimali işaret ediyor. Ya fazla ileri görüşlü ya da tamamen peşin hükümlü olunabilir. Seçimlerimiz önemli olacaktır.
Dünyevi Boğa Burcunda tutulma meydana gelirken ülkemizde (Ankara ve İstanbul’a göre) ufuk çizgisinde Yay burcu yükseliyor. Uluslar arası konular, medya, üniversiteler ve din ile ilgili kurumlar gündemin ön sıralarında yer alabilir. Jüpiter, Venüs’le tam birleşiyor. Her iki iyicil gezegen güçlü oldukları burçlardadır. Bu dönemde gökte su elementinin vurgusu hissediliyor. Sezgi gücü yüksek olacaktır. Ancak Jüpiter-Uranüs yarım karesi yukarda bahsettiğimiz konularda huzursuz edici olabilir. Çalışan kesim ve halk sağlığı için dikkatli olmakta fayda olacaktır. Ticari birlikler ve sol kanadı temsil eden partiler açısından da stresli zamanlar söz konusu olabilir.
Ülkemizin haritasında Güneş’in karşısına ve 11. eve denk düşen tutulma otorite figürleriyle, büyük organizasyonlar ve gelecekten beklentiler üzerine vurgu yapıyor.
Kişisel astroloji haritalarında 9-10-11 derecelerde Boğa, Akrep, Kova ve Aslan’da vurgusu olan kimseler için dikkat çekici kırılmalar beklemek gerekir. Astrolojik haritasında bu derecelerde yükselen burcu ve diğer kişisel noktaları, gezegenleri , orta noktaları, arap noktaları bulunanlar için ilginç zamanlardayız.
Boğa arketipi somut adımlar getirecektir. Paradigma kaymaları kaçınılmaz gözüküyor. Yeni değerler oluşuyor. Finans dünyasında, toprak ve tarım alanında, gıda ve beslenme konusunda sıra dışı gelişmeler olabilir. Sanatsal konularda ilginç gelişmeler görülebilir. Daha hümanist bir dünya yaratmak bizlere bağlı. Buna imkân da var aslında. Zira Balık’taki Venüs tutulmayı yöneten gezegen olarak güçlü konumundadır.
Bundan sonra 16 Mayıs’ta 25 derece Akrep’te bir Ay tutulması yaşayacağız. İçsel gerginlikler taşıyan bir atmosfer olacaktır.
Güneş tutulması ülkemizden izlenmiyor. Güney Batı Amerika, Pasifik, Atlantik okyanusları ve Antartika’dan gözlemlenecektir.
Bu tutulmanın yankılarını 2023’te Ekim ayının sonu yaklaşırken daha net duyacağız.
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-D&R
Ay’ın Gizemi-Meral Pala-Google Play
Meral Pala
Ay Ailesi 10 Derece
Boğa’da Güneş Tutulması
Yeniay 30 Nisan 2022
İlk Çeyrek 28 Ocak 2023
Dolunay 28 Ekim 2023
Son Çeyrek 28 Temmuz 2024